Гага Газу• 17 июня в 11:46

Чому, на вашу думку, Михайло Булгаков був критично налаштований до Симона Петлю

Чому, на вашу думку, Михайло Булгаков був критично налаштований до Симона Петлюри?

Булгаков часто зображував події Української революції 1917–1921 років у своїх творах із позицій, наближених до "білої" інтелігенції. Зокрема, в романі "Біла гвардія" та п´єсі "Дні Турбіних" Петлюрівці постають у негативному світлі.

❓ Чому саме так?

Чи це було відображенням особистого досвіду письменника в Києві 1918–1919 років?

Можливо, Булгаков не поділяв ідей української національної державності?

Або мав упередження через погроми, які часто пов’язують із петлюрівськими військами?
автор Гага Газу • 17 июня в 12:09
Ответ дляУгги_в_горошек
У творчому світі того часу дуже гучно обговорювали цей твір. Тому що, буквально за рік чи два до написання Майстер і Маргарита, в літературних колах був дуже модним роман Нічна Маргарита Орлана. Люди дивувалися, як він не посоромився настільки ’скоропостіжно’ вкрасти ідею, і навіть головних героїв. Але ж то московський геній. Не плутайте.
Схожість між «Майстром і Маргаритою» та «Нічною Маргаритою» — хіба що в імені героїні. Сюжет у Орлана — це набір еротичних марень без структури, без філософської глибини, без сатири. У Булгакова — складна багато­рівнева композиція: диявол у Москві, любов Майстра й Маргарити, біблійна лінія з Понтієм Пілатом. Назвати це плагіатом — це як порівняти оперу з рекламним роликом.
Кошкина мать• 17 июня в 12:09
Ответ дляГага Газу
А ще Булгаков не зрадив себе і не став частиною радянської машини. Не писав оду Сталіну, не вступив до партії, його п’єси знімали з репертуару, твори не друкували. Жив за цензурою — бо хотів писати, а не голодувати. Те, що просив квартиру чи гонорар — не пристосуванство, а виживання в тоталітарній системі. Усі листи до Сталіна — це крик людини, яка хоче працювати, а не плазувати.
Та ви що? А ’Батум’ для кого на замовлення написана?
автор Гага Газу • 17 июня в 12:09
Ответ дляВесотехник
да ну..? а кто собирался писать пьесу тифлис? Его бы и не приняли,как бы он не стремился.Один красный граф у них уже был.Он же не пошел работать кочегаром,например,как набоков.Нет,когда все перекрыли,писал либретто для опер.А жили таки неплохо.Елена Сергеевна описывала,как купила ему замечательную шубу или пригласила портниху поправить себе платье) Просто ему хотелось жить по-барски,как Алексею Толстому.зависть..она такая
Так, Булгаков не пішов у кочегари, а залишився письменником — у найгірші часи, коли не друкували, не ставили, не визнавали. Він не продавався режиму, як деякі. Так, просив допомоги — бо хотів працювати, а не мовчати чи тікати. А шуба й портниха — це не ознака барства, а спроба зберегти гідність в країні, де за неї карали. Заздрість — вона й справді така.
Мольфарочка• 17 июня в 12:10
Ответ дляЯспАкойнаЯ
и тем не менее Булгакова знает весь мир, а Петлюру?
Ну про весь вы явно перегнули
автор Гага Газу • 17 июня в 12:10
Ответ для Кошкина мать
«Батум» Булгаков писав під тиском, у безвихідному становищі — це була його єдина спроба домовитися з системою, яка роками нищила його як автора. Але навіть «Батум» не був завершений і не вийшов за життя Булгакова. Якщо це й був компроміс, то без зради стилю й принципів. Для радянської машини він так і залишився чужим.
Кошкина мать• 17 июня в 12:17
Ответ дляГага Газу
Але ж він намагався домовитися з системою, тобто влитися в систему. Ви зараз в цій темі Булгакова прирівнюєте до ідеала, але просто глибше вникніть і побачите, що він звичайний хароший рускій, яких хотів Україну приєднати до росії
Простецкая• 17 июня в 12:36
Це все що вас хвилює після такої важкої ночі?
Складний випадок, лікарі по ходу тут безсилі.
Угги_в_горошек• 17 июня в 13:35
Ответ дляГага Газу
Знімаю шляпу... 👏👏👏
вкрации• 17 июня в 20:11
Почитайте про эти времена другие источники. Там на улице кошмар что творился.
Или вы думали, что они погромили евреев, ( поубивали мужчин женщин детей, разграбили имущество и т.д) а потом стали добрыми и воспитанными гуманистами?