Снежнакомка• 17 июня 2025

Аутизм, кто разбирается, зайдите.

Можно ли не заметить,что у ребенка аутизм или рас?
Во взрослом возрасте можно диагноз поставить?
Клинический психолог и психиатр могли бы заметить,что у пациента рас?
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
А що це їм дасть?
Якщо велика проблема знайти помічника вчителя чи помічника дитини.
Це їм як мінімум дасть розуміння проблем дитини, складнощів з якими дитина стикається у суспільстві, дасть можливість корекції поведінки і батьків у тому числі.
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Так в нас інклюзія лежить
Тому навіть якщо дитина має діагноз, державних програм не має. А повинні бути,
Не усюди вона лежить. В деяких школах вже є спеціальні приміщення для цих дітей щоб вони могли відпочити, надаються тьютори. Так, їх не вистачає, але вони вже потрохи зʼявляються і якщо батьки зацікавлені, то все можна вирішити. Моєму старшому вже 22, в них в класі була дівчинка після інсульту і з нею був тьютор. На хвилинку це більше 10 років тому. У молодшоі дитини в класі напередодні повномасштабної зʼявилися двійня брат та сестричка з ДЦП, дівчинка майже непомітно хвора, а хлопець важки - надали тьютора. Зараз на паралелі є тьютор, постійно поруч з хлопчиком. Тому не треба казати, що нічого не робиться. Повільно, в недостатньому обсязі, але робиться і з кожним роком все більше
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
Це не дасть нічого, тому що в нас суспільство не готове приймати таких дітей.
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
Ну почитайте форуми мам з дітьми з проблемами, будете в шоці.
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо нічого не робити, то нічого не зміниться. В кого потреба в суспільства чи в дитини та її батьків? От вони і повинні драйвити цей процес у власних інтересах. А суспільство вже буде підлаштовуватись
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
Ну припустимо лежить (хз в мене без інклюзії вчиться). То забити на дитину, не діагностувати, не займатись? Щось не можу вловити вашу думку. Що до відсутності державних програм теж не зрозуміла, в групі батьків постійно дописи, куди поїхати на реабілітацію за державний кошт. Ну зрозуміло, що мало. Але ж і дітей наче діагностують для себе а не для інклюзії і держави, ні?
Держ програм не має і не у всіх батьків є гроші на психологів, корекційних педагогів, лікування і тд
Тому так, для розуміння що з дитиною, діагноз поставити потрібно, а що з ним далі робити, ніхто не знає, тому що все це дуже дорого і освіта до таких дітей не готова
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
:) для того, щоб суспільство підлаштувалося, потрібно починати з освіти.
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Нащо воно мені? Я розумію, що потреба вища за пропозицію. Але і ви зрозумійте, що дуже багато батьків, які лише скиглять і нічого не роблять, або взагалі не хочуть бачити проблему в дитини, не хочуть усвідомлювати, що дитина з відхиленнями, просто бояться діагнозу
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
В класі моєї молодшої дитини двоє дітей з явними відхиленнями. Дівчинка з нами з першого класу, перша вчителька неодноразово казала її мамі, що треба звернутися до спеціалістів, що дитина потребує корекції. Тобто освіта зреагувала, а батьки ні. То хто тут винен?
Друга дитина приєдналась до нас вже у середніх класах, там трешак повний, батьки інших дітей звертались до мами, вказували на неадекватність поведінки - а мама дитини на морозі. Це вже третя школа в дитини, в попередніх 2 школах теж були «погані діти, погані, вчителі»
І знов питання: так хто ж має докладати зусилля, чому суспільство має піклуватись про дітей, які байдужі своїм власним батькам?
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Я читаю, прямо щоб усе капець то ні.
Пацелуйнитуда• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Про «дорого». В нас в школі є психолог, вона ще в початкових класах, коли виникли перші проблеми пропонувала батькам дівчинки безкоштовні заняття, пропонувала індивідуальний план роботи з дитиною. Так от мама заборонила спілкуватися дівчинці з психологом.
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну що значіт немає, хто тоді всч ті люди, що весь час їздять по реб центрах за гроші з якихось 2 постанов (309 і ще якась)
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
В мене в знайомої двоє дітей, обидва аутисти, один з аспергера, другий аспергера + сдвг + зпр
Чоловік пішов. Тягне дітей сама, державних програм не має. Живе в київській області. Дитину молодшу намагаються зі школи витиснути, інклбзіі не має.
Ну що мамі дає знання діагнозу?
Консультація психолога 800, корекційний педагог 500 за 45 хвилин. Держава не допомагає, інвалідності не має,
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
Я читаю, прямо щоб усе капець то ні.
Ну в Києві звісно.
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ дляПацелуйнитуда
Отож, то в заграницях школа має право щось говорити і вимагати з батьків (я от статтю нещодавно закордонну читала, з інструкцією для вчителів, що робити, якщо вони підозрюють у дитини рас). У нас просто батьки пошлють того вчителя а можуть ще й скандал зробити
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
Ну от так от, не має.
Або через знайомих знаходять або ходи доказуй, що дитина все ще не стала здоровою.
Звоночек• 17 июня 2025
Ответ дляКупи слона
А в сому була відмінність від інших дітей?
Коли стресував постійно вдягав капюшон від кофти у класі. Ходив навшпиньках. Лякався гучних звуків і яскравого світла. У разі конфлікту плакав і не міг заспокоїтись довгий час
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну що мамі дає знання діагнозу?
Ну то ж окрема ситуація. Школа така. У нас в класі є аутична дитина на інклюзії, все нормально, носяться з нею. Що до аспергерів так, їм реабілітацій державних немає. Але що їм так сильно реабілітували? Моєму всі 3 психіатри і діагноз зразу поставили і нічого крім психолога не прописали. І так, повторюсь, є психологи в школі безкоштовно. Боротися з школою є батьки СОС, є профільні групи, є група 2 квітня. Ну і про ’ в Києві’, то й і ви ж в закордонах сидите і дитину свою там і діагностуєте і займаєтесь. Чого ж то українським дітям зась? Обличчям не вийшли? А читати у матері особливої дитини, що не треба діагностики, розуміння симптомів, поведінки то взагалі за межами розумного. Вас не підмінити часом, наче ще нещодавно я читала адекватні пости?
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
До чого тут я?
За кордоном працює інклюзія і держава виділяє гроші на саму дитину і заняття з нею. Не у всіх школах є психолог. Не всі з аспергера потребують лише психолога.
Шкільний психолог без постійного навчання є профнепридатним.
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
І так, це не окрема ситуація. Це ситуація більшості батьків, які проживають не в Києві
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо судити з того, що я читаю, то не більшості.
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
:)
ЖивунаБагамах• 17 июня 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
До чого тут я?
Ок, ще раз питаю, що на вашу думку треба зробити з особливими дітьми в Україні? Діагностувати не треба, займатись не треба, в школу не треба., знати їх потреби не треба. То що, закопати, викинути, назад запхати?
сладкий_ноябрь• 17 июня 2025
Ответ дляЖивунаБагамах
Чому не треба. Треба. Для розуміння самою дитиною проблеми.
Все інше це як пощастить. Дуже багато залежить від того, де ти живеш.
Каляка маляка• 17 июня 2025
Ответ дляИграю у края
Нет. РАС это психическое заболевание при котором мозг не имеет органической патологии. И подходы к коррекции совершенно разные. Просто сейчас всё списывают на РАС и не хотят возиться.
Ну где вас таких-недоспециалистов-готовят? вот правда-признайтесь. Или вы самоучка неудачная?
Шопингмонстр• 18 июня 2025
А если человека все считают дебилом,то это тоже может быть рас? Если взрослого,но во всех коллективах считают его недалёким и такое отношение к нему с детства. Хотя он ничего плохого никому не делает.
черная мамба• 03 июля 2025
Ответ дляШопингмонстр
Не плутайте рас і умовно «розумову відсталість».
Шопингмонстр• 03 июля 2025
Ответ длячерная мамба
Так а если этот человек закончил ВУЗ и работает ,то все равно может быть умственная отсталость?
Вельми шановна• 03 августа 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
У нас в Украине есть бесплатная программа реабилитации
Дети могут её проходить два раза в год
Полностью бесплатно
В разных поликлиниках и больницах разные условия
К примеру ребёнок занимался с психологом, логопедом, лфк, бассейн, сенсорная комната (это в обычной поликлинике на Березняках Киев)
А в больнице детской там больше процедуры были и очень серьёзные реабилитологи плюс эрготерапия и психолог

Также есть инклюзия
Есть ассистент учителя (она же психолог) и кабинет, где можно отдохнуть
Он туда часто ходит отдыхать
Общается с ней
Она ему помогает организоваться
Всякие техники успокоения тоже
сладкий_ноябрь• 03 августа 2025
Ответ дляВельми шановна
Дети могут её проходить два раза в год
Полностью бесплатно

Также есть инклюзия
Он туда часто ходит отдыхать
Общается с ней
Она ему помогает организоваться
Всякие техники успокоения тоже
В порівнянні з тим, що дає таким дітям держава в Польщі, в Україні це ніщо. Два рази на рік? Це повинна бути постійна реабілітація!!
Інклюзія лише на папері. Ні один вчитель в тим паче помічник вчителя не проходить курси по роботі з такими дітьми, контрольні не адаптовані під таких дітей, матеріал теж. Я коли читаю батьків, з якими вони труднощами стикаються в Україні, то волосся дибом, це знущання над дітьми і батьками,