Воленс-неволенс• 27 июня в 15:53

Дівчатка, хто бухгалтер? Питання по ЄСВ та по ФОПу

Дівчатка, підкажіть, будь ласочка, таке - можливо, хтось розміється на цьому питанні.

Якщо я ФОП, 3 група. За 1 квартал 2025 року ЄСВ я сплатила за себе сама. Зареєстрована я в Сумській області та на Сумську область завжди платила ЄСВ.

У другому кварталі 2025 року у мене був договір цивільно-правового характеру із фірмою та за мене фірма платила ЄСВ. ФІрма зареєстрована в Харкові.

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно мені платити за другий квартал ЄСВ (начебто, ні, як я розумію, бо платила фірма за мене).

Але у мене сумніви - я на Сумську область завжди сплачувала ЄСВ, а фірма ж харківська та сплатили, скоріш за все, вони на Харків ЄСВ.

Як мені розібратися - чи не буде до мене претензій, що на Сумську область від мене за 2 квартал не зайшла сплата ЄСВ...

Дякую усім!!!
Моторошні троянди• 27 июня в 15:55
я думаю что не важно в каком регионе идет оплата ЕСВ, фоп идентифицируется по инн, база единая..
lyuba81• 27 июня в 15:58
Не потрібно, але потрібно перевірити чи дійсно фірма платила із мінімальної зарплати, бо якщо ні, то потрібно доплатити.
lyuba81• 27 июня в 15:59
https://7eminar.ua/news/2462-fop-je-naimanim-praci...
Ждушечка• 27 июня в 15:59
Не будет к вам претензий . Фирма все правильно сделала .
Моторошні троянди• 27 июня в 15:59
Да автор, обязательно проверьте оплату!
lyuba81• 27 июня в 16:00
https://news.dtkt.ua/labor/social-protection/95446...
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 16:02
Ответ дляlyuba81
у мене не було мінімальної зарплати. була загальна сума договору на три місяці. ця сума загальна розбивалася на три частини. і в кожному місяці мені платити кошти. кошти, які я отримувала кожен місяць, були менше, ніж мінімальна зарплата.
яка менше мінімальної зарплати.
Перша на селі• 27 июня в 16:02
Хіба цпх оформлюється не з фізичною особою?
Пасхальний тролік• 27 июня в 16:03
Ответ дляВоленс-неволенс
яка менше мінімальної зарплати.
Яка була загальна сума договору?
Пасхальний тролік• 27 июня в 16:03
Ответ дляПерша на селі
З фізичною
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 16:04
Ответ дляlyuba81
справа в тому, що з фірмою договір було заключено зі мною як з фіз.особою, не як з ФОПом.
а раніш я платила ЄСВ за себе як ФОП.
Пасхальний тролік• 27 июня в 16:05
Ответ дляВоленс-неволенс
а раніш я платила ЄСВ за себе як ФОП.
Це не має значення
Ідентифікація іде по ідентифікаційному коду, він у вас єдиний для ФОП і фіз особи
Має значення місячна сума єсв
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 16:05
Ответ дляПерша на селі
з фізичною. у мене договір цпх з фіз. особою.
Пасхальний тролік• 27 июня в 16:06
Ответ дляВоленс-неволенс
Яка була сума договору за 3 місяці?
lyuba81• 27 июня в 16:07
Потрібно дивитись суми оплат і як фірма подала щомісячний звіт. І все буде зрозуміло.
КапитанльнаЯ• 27 июня в 16:11
Ответ дляВоленс-неволенс
яка менше мінімальної зарплати.
Тогда надо
Пасхальний тролік• 27 июня в 16:13
Ответ дляКапитанльнаЯ
Тогда надо
На руки автор отримала третину суми щомісяця, мінус податки
Це не обʼєктивна сума
Треба чітко суму договору знати і вже від неї відштовхуватися
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 16:18
Ответ дляПасхальний тролік
Це не обʼєктивна сума
загальна сума договору, який був заключений на три місяці, була 20 тис грн

чи потрібно мені ЄСВ платить чи ні?
КапитанльнаЯ• 27 июня в 16:22
Ответ дляПасхальний тролік
Це не обʼєктивна сума
Автор должна заплатить есв
Винник• 27 июня в 16:23
ЦПХ - це не найманий працівник, і ви отримали не зарплату.
Тому ЄСВ вам як ФОПу потрібно платити.
Це якби вас прийняли на роботу, тоді за вас платить фірма і ви як ФОП можете не сплачувати.
Ця пільга по ЄСВ стосується тільки найманих працівників.
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 16:37
Ответ дляВинник
Тому ЄСВ вам як ФОПу потрібно платити.
а мне они изначально говорили, я разговаривала с главным бухгалтером, что будут ЕСВ платить...

выходит, обманули....
Треба підробіток• 27 июня в 16:48
Ответ дляВоленс-неволенс

выходит, обманули....
а почему вы у буха напрямую не уточните? Часто фирмы берут на себя доп.обязательства, которые вам и озвучили.
Винник• 27 июня в 17:06
Ответ дляВоленс-неволенс

выходит, обманули....
ЄСВ вони платили)
Але це не рахується для вашої сплати як ФОПа, потрібно тільки ЄСВ із зарплати. А Договір ЦПХ- це не зарплата.
Винник• 27 июня в 17:09
Ответ дляВоленс-неволенс

выходит, обманули....
Немає тут Договора ЦПХ.
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 17:27
Ответ дляВинник
Немає тут Договора ЦПХ.
там йде мова про осіб, які одночасно є ФОПом та самозайнятою особою
Винник• 27 июня в 17:29
Ответ дляВоленс-неволенс
Так. Але ви не самозайнята особа.
Ви надавали послуги за Договором ЦПХ - це інше.
Самозайняті - нотаріуси, адвокати та ін.
Самозайнята сама сплачує податки, так як і ФОП.
автор Воленс-неволенс • 27 июня в 17:31
Ответ дляВинник
Так. Але ви не самозайнята особа.
я юрист. Це самозайнята особа?
Винник• 27 июня в 17:32
Ответ дляВоленс-неволенс
я юрист. Це самозайнята особа?
Якщо ви юрист - ви це краще знаєте)
Ви здаєте звіти, сплачуєте податки як самозайнята?
Мочалкин блюз• 27 июня в 18:10
Ответ дляВоленс-неволенс
а раніш я платила ЄСВ за себе як ФОП.
это разное.
у вас два вида заработка, ко орые облагаются по разному.
как ФОП вы проводите хоздея ел ность и являетесь обязаной оплачивать налоги.
как просто физлицо- читай ’ человек’- наемный работник, вы рабо аете работу, а налоги платит работодатель.
это разные обязательства и разные налоги
я не уверена, что вы можете зачесть их есв себе в фоп
Мочалкин блюз• 27 июня в 18:14
Ответ дляВоленс-неволенс

выходит, обманули....
як им місцем ви читаєте? вони заплатили. але пільга вас не стосується, бо вас винпйняли ре в шта , а за цивільною угодою