Ошеламиссимо• 03 июля в 11:11
В чем у Вас стоят вазоны с орхидеями? Нужно ли кашпо?
Или лучше без него? Просто в кашпо есть выемка внутри которая делает нижние дырки в горшке пластиковом открытыми. А если на тарелочку поставить то они закрыты. Как правильно или так лучше? Спасибо!
Кнопус• 03 июля в 11:31
Идеальные двойные горшки, где вода сливается вниз, и корни растут над водой. Они очень любят влажность. Зимой только надо сливать
Ошеламиссимо
• 03 июля в 11:37
Ответ дляКурочка
Так і стоять в прозорих.
А внизу тарілки? Вони ж просто закривають отвори нижні
Лапка• 03 июля в 11:42
Я знайшла тут у якійсь темі про орхідеї ссилку на групу на фейсбуці. Роблю так, як там радять. У кашпо - лише коли поливаю замочуванням. У горщиках зробили більше дірок внизу (чоловік накрутив якимось інструментом), у дно натикала канцелярських кнопок, і вони виглядають, як ножки горщика, щоб між дном і тарілочкою циркулювало повітря.
До того мої орхідеї в мене виживали. Зараз бачу прогрес, бо нарощують нове листя і коріння. Тому дотримуюся тих рекомендацій і про пересадку, і про полив, і про кашпо. Ще важливо - якісна кора.
Ошеламиссимо
• 03 июля в 12:04
Ответ дляЛапка
А де ви купуєте кору підкажіть будь ласка)
тяжкаялюдина• 03 июля в 12:10
Ответ дляЛапка
Оооо , я знаю в какой вы группе) там мужик -токсик админ. Его советами пахнет)))
Посудомойка• 03 июля в 12:29
Ответ длятяжкаялюдина
Я тоже благодаря этой группе реанимировала свои орхидеи.
Пусть он будет токсик, пусть резко высказывается, но мои все орхи пересажены как он советует, поливаю, когда субстрат почти просох. Все орхидеи растят новые корни, листья, некоторые собираются цвести.
Так что Сергей Петрович даёт действительно лучшие советы.
Посудомойка• 03 июля в 12:31
Лучше без кашпо. Оно не даёт воздуху хорошо поступать к корням. Уберите и поставьте горшок в тарелочку. Используйте кашпо только для полива, когда замачиваете орхидею в воде.
Кнопус• 03 июля в 12:39
Ответ дляПосудомойка
Почти просох, это сколько по времени? И на сколько замачиваете?
Лапка• 03 июля в 12:45
Ответ длятяжкаялюдина
О, таааак, ви праві)))
Але там є крім нього люди, у яких інша манера спілкування. І відео корисні в них є про пересадку. Я до того в житті жодного вазона не пересадила своїми лівими. А тут подивилася кілька разів, почитала коменти - і вийшло.
Лапка• 03 июля в 12:46
Ответ дляПосудомойка
Так, я теж намагаюся абстрагуватися від форми і звертати увагу на зміст. І його орхідеї на фото говорять самі за себе. Мої деякі 10 років ледь животіли, як я зараз розумію, мають усього пару нещасних листочків.
Лапка• 03 июля в 12:52
Ответ дляОшеламиссимо
Я встигла купити кору там, у групі, у жінки, яка сама виготовляла. Її треба виварювати, виявляється, щоб була вологоємна. Зараз, на жаль, вона вже не займається цим. І мох купувала там же в іншої учасниці.
Лапка• 03 июля в 12:55
Ответ дляОшеламиссимо
Ось група:
Можна дати пошук у групі, то вам підтягне пости про кору. Там обговорюють, яку краще купити і де. Я не дуже вникаю, бо навесні свої пересадила і найближчим часом пересаджувати не збираюся.
Посудомойка• 03 июля в 14:45
Ответ дляКнопус
Лично я замачиваю на час-1.5. Хватает на неделю где-то.
Я засовываю палец где-то на треть горшка, если почти сухая кора - поливаю (до полной сухости нельзя допускать).
Посудомойка• 03 июля в 14:47
Ответ дляЛапка
Я свою кору не вываривала, но на 5 суток замочила в воде. Тоже хорошо.
И секатором делала нужный размер.
Кора тоже не должна быть сильно большой.
И секатором делала нужный размер.
Лапка• 03 июля в 15:44
Ответ дляПосудомойка
И секатором делала нужный размер.
Мені здається, якщо не виварювати, то смоли не дають їй бути достатньо вологоємною. Але, мабуть, якщо мішати кору з мохом, то він це компенсує. Мої в корі з мохом добре почуваються, реанімашки в чистому мосі нарешті ожили. Лише з однією дорослою орхідеєю я дала маху: посадили в чисту кору від Яніни, і десь я, певне, затупила з поливом. То листя обвисло, прийшлося пересаджувати в кору з мохом і бавитися з ватними дисками, щоб вона не загнулася остаточно. Поки таке собі, але надіюся на краще.
Посудомойка• 03 июля в 18:30
Ответ дляЛапка
Да, я кору с мохом мешаю.
А реанимашки и детки - в мох.
Орхи мои в шоке. Я раньше их могла раз в месяц поливать. Когда они начали сбрасывать листья, я призадумалась, что делаю неправильно. И пару цветов я загубила
А реанимашки и детки - в мох.
Лапка• 03 июля в 19:30
Ответ дляПосудомойка
Да, я кору с мохом мешаю.
А реанимашки и детки - в мох.
Те саме і в мене було. Орха, якій більше 10 років, має три листочки 🥺. Правда, повністю не пропала жодна, одна лише випала з горщика, як я думала, через мою неакуратність, а реально там коріння вже не було - усе згнило. Роки два вона в мене стояла у воді, то випускала листочки, то сушила їх, поки я не попала в групу і не посадила її у мох.
Тепер тішуся кожним новим листочком і корінцем, як дитина. Чи то вже старість, чи війна... Але дуже мене це все захопило.