Гл. Амурная• 09 июля 2025

ОСББ договор

Мама купила квартиру в хрущевке. В доме есть ОСББ. Предыдущая хозяйка не платила им последние месяцы, так как глава ОСББ не живет в Украине и не занимается вопросами ОСББ. Мама позвонила им спросила как закоючить договор. Они сказали что через сайт загрузите документы купле-продажи. Она спросила где они находятся, чтобы прийти и обсудить нюансы, но они сказали что у них нет конторы. Первое впечатление не очень хорошее, подьезд грязный, придомовая тоже. Вопрос такой, должны ли они давать на руки договор при вступлении в ОСББ? Прописаны в договоре их обязательства?
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Положення, Статут - такі документи мають бути. Договір - не знаю, у нас такого немає.
А от перед тим, як придбати то потрібно було у попередніх власників попросити довідку про відсутність заборгованості.
Що входить в оплату ОСББ?
Свезло так свезло• 09 июля 2025
Осбб может не иметь офиса, это ж не УК.
При купле нужно предоставить документы права собственности на квартиру и написать заявление о приеме в члены осбб... все
И указать сколько будет зарегистрированных, для начисления оплаты по прописанным, если такие услуги есть
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Що входить в оплату ОСББ?
Хозяйка запевняла що боргів немає. По іншим вода, світло, опалення не має боргів. А нещодавно прийшла квитанція про борг 3500 грн. Витрати у квітанції: внесок на управління будинком, вивезення ТПВ
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Ну тепер або ж ви ці 3500 з неї вимагайте або ж стане вашим боргом.
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
А опалення яке?
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Ну а як це може стати боргом? Це ж борг на інше ПІБ
Свезло так свезло• 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
А опалення яке?
в хрущевке, скорее всего централизованное
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
А опалення яке?
Центральне
Свезло так свезло• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
це борг за квартирою
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Борг за квартирою.
Тому при купівлі- продажу і беруть від попередніх власників з кожної контори довідки. Це ж не просто так
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляСвезло так свезло
Просто цікаво чи договір на власників чи через ОСББ
Свезло так свезло• 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
скорее всего на владельцев.
в хрущах всегда был индивидуальный договор на отопление
вот на воду может быть коллективный договор
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Теплопостачання нічого не можу сказати, вони просто переписали рахунок на нового власника, дали номер особового рахунку
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Ну значить особисто від власника
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Згадали там є борг за газопостачання 2000 грн. Але вони без проблем зробили договір приєднання до газопосточання. А борг залишився за попередніми власниками
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляСвезло так свезло
Осбб может не иметь офиса, это ж не УК.
Спасибо!
Свезло так свезло• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Спасибо!
Пожалуйста!
Я была председателем Осбб в хруще)
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
В сенсі? Вам ці 2 тис не будуть вности до платежів?
Вони зрозуміло, що без проблем переписали на нового власника,але ж борг то має також залишитися.
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Походу 2 тис за газ, 3,5 тис на ОСББ - це вам сюрпризи.
У вас є довідки про відсутність заборгованості на момент купівлі квартири? Хоча б від якоїсь компанії?
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Від газу є . Вони їй акт викатили після взяття довідки
Ниф_ниф• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Ні, борг на особовий рахунок, який наданий відповідній квартирі. Якщо Ви купили квартиру з боргом, то Ви автоматично погодились його прийняти і сплатити. Всі питання з боргами залагоджують до оформлення зделки.
Ниф_ниф• 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Не існує ніяких договорів в ОСББ. Є кошторис на утримання, який затверджений загальними зборами.
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляНиф_ниф
Правда?
Я за опалення плачу ОСББ. У нас котельня. своя на будинок. У ОСББ з постачальниками договір, ліміт і т.д.
Так що різні бувають варіанти. А кошторис є, правда.
Я просто мала на увазі чи власники мають договора чи ні..
Ниф_ниф• 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
Правда?
Ну у вас газовая котельная своя, это немного другое. У автора в обычном хруще.
Я в правлении ОСББ.
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляНиф_ниф
Я в правлении ОСББ.
Ну то я і запитала для початку..
Тому що автор сказала, що боргів немає. А тепер он виявляється є і за газ
Бабуся мороз• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Ну ви розумієте, що то тепер ваші всі борги?
А за світло, воду - є довідки?
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
А за світло, воду - є довідки?
Є всі довідки. Тільки ОСББ і газ.
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляБабуся мороз
А за світло, воду - є довідки?
Там все чисто, тільки борг за газ і за ОСББ
Усміхайлик• 09 июля 2025
Ответ дляГл. Амурная
Ви праві, це не ваші борги.
Купівля нерухомості означає, що у вас з´являється право власності, а разом з тим переходять і обов´язки, пов´язані з ним.
Але з огляду на те, що це настає з моменту реєстрації в Єдиному державному реєстрі, борг за квартиру, який накопичився раніше, ви оплачувати не повинні. Це обов´язок попереднього власника. Споживачі зобов´язані розрахуватися за комунальні послуги лише у випадку, якщо вони фактично скористалися цими послугами.
По договору. Ні, не повинні. Всі права і обов´язки власника і ОСББ виписані в Статуті та інших установчих і нормативних документах.
автор Гл. Амурная • 09 июля 2025
Ответ дляУсміхайлик
Ви праві, це не ваші борги.
Дякую за розгорнуту відповідь