Баба_Воля• 30 июля в 01:06
Купівля землі за готівку, відповідальність
Хочу придбати землю, продавець за кордоном і хоче виключно в валюті готівкою. Читала що купівлЯ землі за законом виключно по безналу. Яка відповідальність у мене якщо я зроблю таку покупку?
Хтомолодець? Я!• 30 июля в 01:14
Я спросила у ИИ
Ти маєш рацію: за законом України купівля-продаж земельної ділянки має здійснюватися виключно у безготівковій формі. Це закріплено у кількох нормативних актах, зокрема:
🔹 Законодавча база:
Земельний кодекс України, ст. 209:
’Розрахунки за договори щодо відчуження земельних ділянок проводяться в безготівковій формі.’
Закон України ’Про валюту і валютні операції’:
Розрахунки за операціями з нерухомістю між резидентами і нерезидентами повинні здійснюватися через банківські установи.
Постанова НБУ №18 (2022):
Розрахунки при купівлі-продажу нерухомого майна дозволяються лише через банківські рахунки.
⚠️ Яка відповідальність за порушення?
🔸 Адміністративна (для фізичної особи):
Штраф за порушення правил валютного законодавства: до 100% суми операції.
Якщо виявиться ухилення від сплати податків (бо угода не задекларована) — буде фіскальна перевірка, штрафи + можливий донарахунок податків.
🔸 Кримінальна відповідальність (у разі великої суми або умисного приховування угоди):
За ст. 212 ККУ — ухилення від сплати податків, якщо сума збитку велика.
За ст. 209 ККУ — відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом (якщо є ознаки).
🛑 Ризики для тебе, якщо погодишся на готівку:
Угода може бути визнана недійсною.
Право власності можуть оскаржити.
Виникнуть проблеми з реєстрацією угоди, якщо продавець не зможе пояснити джерело грошей або підтвердити надходження.
Ризик потрапити під перевірку ДПС, банку або СБУ.
✅ Як діяти безпечно:
Наполягати на безготівковій формі: через банківський рахунок або нотаріальний депозит.
Якщо продавець за кордоном — оформити довіреність на представника в Україні.
Провести угоду через нотаріуса, який перевіряє законність розрахунків.
✍️ Резюме:
Покупка землі готівкою — незаконна.
Ти як покупець ризикуєш не лише грошима, а й можеш потрапити під адміністративну чи кримінальну відповідальність.
Рекомендую діяти виключно в рамках закону і не погоджуватись на готівку.
🔹 Законодавча база:
Земельний кодекс України, ст. 209:
Постанова НБУ №18 (2022):
⚠️ Яка відповідальність за порушення?
🔸 Адміністративна (для фізичної особи):
Угода може бути визнана недійсною.
Право власності можуть оскаржити.
✅ Як діяти безпечно:
✍️ Резюме:
Покупка землі готівкою — незаконна.
Суцільна зрада• 30 июля в 01:18
Ответ дляХтомолодець? Я!
Я спросила у ИИ
🔹 Законодавча база:
Земельний кодекс України, ст. 209:
Постанова НБУ №18 (2022):
⚠️ Яка відповідальність за порушення?
🔸 Адміністративна (для фізичної особи):
Угода може бути визнана недійсною.
Право власності можуть оскаржити.
✅ Як діяти безпечно:
✍️ Резюме:
Покупка землі готівкою — незаконна.
🔹 Законодавча база:
Земельний кодекс України, ст. 209:
Постанова НБУ №18 (2022):
⚠️ Яка відповідальність за порушення?
🔸 Адміністративна (для фізичної особи):
Угода може бути визнана недійсною.
Право власності можуть оскаржити.
✅ Як діяти безпечно:
✍️ Резюме:
Покупка землі готівкою — незаконна.
А причем здесь закон про валюту и валютные ценности?
Хтомолодець? Я!• 30 июля в 01:19
Ответ дляСуцільна зрада
У автора спросите а не у меня. В запросе у нее все есть
Суцільна зрада• 30 июля в 01:20
Ответ дляХтомолодець? Я!
Все сделки в Украине только в нацвалюте, в договоре будут грн, а не €,$
Никто не докажет, что сделка была в валюте
Никаких рисков
Баба_Воля
• 30 июля в 01:23
Ответ дляСуцільна зрада
Никаких рисков
А если сума сделки больше 150 тыс грн ?
Суцільна зрада• 30 июля в 01:24
Ответ дляБаба_Воля
А если сума сделки больше 150 тыс грн ?
Никаких штрафов нет
Баба_Воля
• 30 июля в 02:02
Ответ дляСуцільна зрада
Никаких штрафов нет
Скажите Ви юрист?, нотариус? Сделку потом не могут признать недействительной?
Суцільна зрада• 30 июля в 02:12
Ответ дляБаба_Воля
На основании чего? У вас в договоре будет прописано, что расчет произведен в полном объеме
Баба_Воля
• 30 июля в 02:18
Ответ дляСуцільна зрада
Да оасчет в полном обьеме и налоги уплачу
Туфли в чешуе• 30 июля в 05:49
Ну, скажімо так: треба ще цільове тої ділянки дивитись, бо не все можна провести виключно готівкою. Наприклад, ті ж дачі зараз прирівнюють до ОСГ, і там буде безготівковий розрахунок обов´язковим (нехай навіть в межах оцінки, але ж!).
Якщо ж цільове ділянки дозволяє готівку, то купуйте і не партеся: немає жодних штрафів і до вас питань не буде. Тим паче, нотаріус як податковий агент проконтролює оплату податків, якщо такі виникнуть.
Баба_Воля
• 30 июля в 11:07
Ответ дляТуфли в чешуе
Там ділянки для колективного садівництва.... То що скажете готівка чи безнал?
Туфли в чешуе• 30 июля в 20:30
Ответ дляБаба_Воля
Вони відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Очевидно, буде безнал. Зазвичай люди передають через рахунок суму, що відповідає оцінці, а залишок - готівкою (в разі, якщо оцінка нижча за реальну вартість).
Баба_Воля
• 31 июля в 13:21
Ответ дляТуфли в чешуе
Та це зрозуміло що різницю валютою , я мала на увазі що безнал обов´язково, інакше договір можна визнати недійсним... так? Ну і щоб взагалі провести правочин за законом і спати спокійно
Туфли в чешуе• 31 июля в 20:29
Ответ дляБаба_Воля
Та ну вам його жоден нотаріус не проведе виключно готівковим розрахунком, якщо землі сільгосп призначення. Це ж законодавча норма, а не примха ваша, нотаріуса або власника.
Баба_Воля
• 18 августа в 19:03
Ответ дляТуфли в чешуе
Договір уже уклали, розрахунок по безналу провели....але нотаріусам якось до лампочки...як виявилось , це була виключно моя ініціатива. Всім вдячна за відповіді
Туфли в чешуе• 18 августа в 22:14
Ответ дляБаба_Воля
Вітаю з покупкою!)