Військовозобов´язаних, які порушують правила військового обліку, може оштрафувати ТЦК та СП. Розмір штрафу становитиме 17–25,5 тисячі гривень.
Про це в коментарі українському діловому порталу "Експерт" повідомила адвокатка адвокатського бюро Романа Сацика Марія Ганіна.
Підставами для накладення штрафу є ігнорування повістки, неявка на ВЛК, несвоєчасне оновлення військово-облікових даних або взагалі відсутність на військовому обліку. Якщо порушник не сплачує штраф упродовж 15 днів, справу передають виконавчій службі. Після цього сума штрафу подвоюється, а для примусового стягнення коштів відкривають виконавче провадження.
’Переважно відбувається лише блокування карток. До арешту майна справа доходить рідко. Для цього сума боргу повинна перевищувати 140 тисяч гривень. У моїй практиці ще не було випадків, коли за несплату штрафу ТЦК арештовували майно’, — зазначила адвокатка.
Також вона додала, що система онлайн-сплати штрафів із подальшим автоматичним зняттям із розшуку поки що працює зі збоями. Трапляється, що після сплати штрафу, виконавче провадження закривають, банківські рахунки розблоковують, але з розшуку людину не знімають. У такому разі варто надіслати до ТЦК та СП письмове звернення з підтвердженням оплати або ж особисто з´явитися до військкомату.
Якщо ТЦК та СП ігнорує звернення, можна оскаржити його бездіяльність у суді. Щоправда, це тривалий процес. Деякі суди, наприклад, у Києві, настільки перевантажені, що можуть відкрити провадження лише за кілька місяців, коли людина вже отримала нову повістку або долучилася до війська.
Раніше правознавці повідомили, як в Україні карають за неявку за повісткою. Порушникам може загрожувати не лише штраф, а й позбавлення волі.
Ответ дляAlena.i
От вони б з розкраданням держгрошей так боролись, як зі звичайними чоловіками
ВСУ нуждаются в пополнении, какой бюджет
Ответ дляAlena.i
Менти, СБУ, військові на пенсії з 45, ресурсу вагон
Вы видимо не в курсе
Все менты, СБУ, военные, тюрьма которые на пенсии, все стоят на учете в ТЦК и мобилизуются на общих основаниях. Есть тонкости в мобилизации СВР и СБУ, мы их касаться не будет, а в остальном, когда читаете из СМИ, включайте голову.
Ответ дляУсатая фея
Тю, а вчерашняя тема что не зашла народу?))
Для лучшей усваиваяемости.
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Вы видимо не в курсе
У вас є дані скільки в процентах ментів, СБУ, військових пенсіонерів є в окопах чи тільки сказати що є , може в є але зовсім мізер для відмазки
Ответ дляеліт
Откуда?
Ответ дляеліт
Значить вони на броні і не воюють
На броне может находиться только тот пенс, который работает на такой должности. Остальные пенсы до 60 л мобилизуются на общих основаниях.
Ответ дляеліт
Значить вони на броні і не воюють
Читайте законодательство
Военная пенсия не является основанием для брони до 60 лет
Ответ дляеліт
Брехня вони всі на інвалідності
И такие есть, не спорю, только при чем бронь к военной пенсии, я так и не поняла