Триндичіха Байрактар• 31 июля в 13:23
Працівникам двох професій пропонують підвищити оклад та надбавки на 50%
Медики на передовій первинки можуть отримати підвищення окладів уже з початку 2026 року. Саме це передбачає новий законопроєкт , зареєстрований у Верховній Раді 25 липня 2025 року.
Кого стосується підвищення?
Документ передбачає збільшення посадового окладу та надбавок на 50% для фельдшерів та акушерів, які працюють у закладах первинної медичної допомоги. Ці спеціалісти відіграють ключову роль у забезпеченні базових медичних послуг, особливо у сільській місцевості.
Кого стосується підвищення?
Чому це важливо: нестача кадрів і перевантаження
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що дефіцит фахівців у первинній ланці. Одна з найболючіших проблем сучасної української медицини. У багатьох громадах не вистачає персоналу, особливо у віддалених селах. Через це наявні медики працюють на виснаження, а якість послуг знижується.
Оклади, кваліфікація, обладнання — три напрями підтримки
Законопроєкт пропонує три головні шляхи поліпшення ситуації:
Підвищення заробітної плати фельдшерам та акушеркам.
Можливість підвищення кваліфікації для медиків первинки.
Поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів.
Коли чекати змін?
Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт до кінця 2025 року, то збільшення виплат фельдшерам і акушеркам стартує з 1 січня 2026 року.
Коли чекати змін?