ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 26 августа в 16:25

Донька в 11 класі - питання щодо вступу у ВНЗ. Дуже потрібна порада!

Є ще один рік у школі, останній. Вже треба визначитися зі вступом у ВНЗ, але нема ніякої конкретики - "я не знаю" на всі питання((
Як допомогти їй визначитися з напрямком? Можливо, є якійсь методики чи тести для цього? Чи про напрямки детальніше розказують в університеті чи інституті?
Раніше можна було вчитися на підготовчому курсі при університеті, що збільшує шанси на вступ - зараз, зважаючи на здачу НМТ, таких курсів вже нема?
І підкажіть, як далі - вона здає НМТ, набирає певну кількість балів, за кількістю яких ми можемо обирати ВНЗ? У скільки інститутів можна подавати документи? Перша дитина, тому не знаю)
Можливо, є якийсь курс для підготовки до НМТ, щоб добре здати?
Цікавить все) хто може - поділіться досвідом, будь ласка, на що звернути увагу?
Буду вдячна за відповіді!
Я натуралка• 26 августа в 16:26
Зараз не треба високий бал для вступу в Україні
То взагалі не проблема.
ПлакалаВАвто• 26 августа в 16:26
на фб есть группа вступ 2025. Вам бы ее полистать, поступление тот еще квест). Профтесты есть кнш, смотрите сами
ЯсноВидящая• 26 августа в 16:28
треба було йти в коледж, спробувати хоч якийсь напрям, а потім якщо ’зайшло лишатися’, якщо не зайшло йти після отримання атестату в ВНЗ. Хоча б точно знати що економіка/право/дизайн ’не те’... На мій погляд зараз є сенс спробувати якісь курси - програмування, дизайн, бухгалтерія щоб хоча б приблизно зрозуміти. Є купа безкоштовних.
Крию матом страшно• 26 августа в 16:29
Автор, а Вы чем занимаетесь? Муж?
Мой сын тоже не знает чего он хочет или не хочет. К математике способностей нет вообще, поэтому будет поступать в юридический как мама. Он именно не против
КонФФетОшка• 26 августа в 16:31
Спеціальностей багато. Хоч що подобається їй в курсі? Не таланти,а власне є бажання
ПлакалаВАвто• 26 августа в 16:31
да дети во многом не знают, и я тоже не знала в свое время. отдавайте на востребованное направление, я щитаю
ЯсноВидящая• 26 августа в 16:32
Ответ дляПлакалаВАвто
буде черговий баріста з корочкой юриста...
Барбітта• 26 августа в 16:33
Спочатку вибираєте спеціальність
Спеціальність визначає 4й предмет нмт
Всього 15 заяв: на бюджет до 5 шт, решта - контракт.

Почитайте про широкий конкурс, якщо ваша спеціальність за відкритою пропозицією
ВільнаНазавжди• 26 августа в 16:33
Не спішіть,
Піде через рік.
В інсті якось зустрічала психолога, яка прям займається проф орієнтацією. Незнаю наскількі воно ефективно.
З яких предметів хороші оцінки?
ПлакалаВАвто• 26 августа в 16:34
Ответ дляЯсноВидящая
все может быть. малая работала баристой еще и без корочки, наелась. А ее подруга еще не закончила вуз, а уже прошла стажировку в компании своей мечты в Киеве этим летом и была приглашена на работу. Совершенно без связей девочка. Но целеустремленная и грамотная. Все возможно, я щитаю
Вчителька з мікрорайону• 26 августа в 16:34
Ответ дляКрию матом страшно
Автор, а Вы чем занимаетесь? Муж?
А какая разница, чем занимаются папа и мама,если это не династия суддей или врачей? Ребенок это ж отдельная личность совершенно...
автор ОчЕнЬ ЧуЖаЯ • 26 августа в 16:35
Ответ дляВільнаНазавжди
Не спішіть,
Піде через рік.
З яких предметів хороші оцінки?
любить англійську, але ж це не професія, а додатковий корисний навик
Пушап Мі мі• 26 августа в 16:36
Підготовчі курси зараз є при університетах. Додоють бали, якщо поступати в цей же вуз на спеціальність з державною підтримкою.
Крию матом страшно• 26 августа в 16:36
Ходили мы с сыном, когда он шёл в 9й класс, в организацию подготовки к НМТ ЯВкурсі называется. Была толпа детей и родителей, вот как раз шли в 11й класс. Из всего зала только 2 девочки знали куда (на кого) они хотят поступать
tereska• 26 августа в 16:37
Є в кожній школі профорієнтація для учнів 10-11 класу. Також можна самостійно обрати та пройти тестування профорієнтаційне.
Хай обирає те, що в неї найбільше виходить та подобається!
Крию матом страшно• 26 августа в 16:39
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Я не спорю, что отдельная личность. Но поступать нужно- нужно. А куда он не знает.
К юриспруденции я интерес вижу поэтому приняла такое решение. Сын не против, муж раньше орал, сейчас успокоился.
На маркетолога он советовал поступать.
Было бы не так плохо с математикой, были бы варианты еще
ЯсноВидящая• 26 августа в 16:41
Ответ дляПлакалаВАвто
питання в тому, що спеціальінсть повинна подобатися і було бажання в ній розвиватися. Я не виключаю що хтось банально вгадав, але кількість тих, хто пішов за ’найбільш популярною спеціальністю’ і потім по ній або не працював взагалі або працює, але ненавидить - її набагато більше.
КохайтесьЧорнобровi• 26 августа в 16:44
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Тогда почему бы ей в Европе не учиться? Наше образование, за редким исключением,- зря потраченное время
ЗдохниПуйло• 26 августа в 16:44
Ответ дляЯсноВидящая
Для чого платити за коледж, їздити , добиратись, це нічого не дасть абсолютно
Крию матом страшно• 26 августа в 16:45
Ответ дляЯсноВидящая
У меня есть знакомая, сама хотела быть економтстом. Потом реально ненавидела эту профессию. Переучилась на психолога.
Ещё бывшая коллега с юриста на психолога.
И все это в 35+.
Профессии выбирали обе сами, никто не заставлял
Триндю-бриндю• 26 августа в 16:50
Ответ дляЯ натуралка
То взагалі не проблема.
Для платного да, не нужно
КротоТо• 26 августа в 16:50
Автор в каждом учебном заведении если день открытых дверей, мы выбрали что ближе к дому и плюс минус нужные профессии, ходили по колледжам на день открытых дверей, слушали и потом уже решили на что пойдем.
автор ОчЕнЬ ЧуЖаЯ • 26 августа в 16:55
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
Англомовні країни - дорого. А Польща і т.д. - треба хоч якось володіти польською мовою. Ні?
ДаЗдраПерма• 26 августа в 16:57
Подивіться тут поради та інструкції https://www.education.ua/vstup/
Барбітта• 26 августа в 17:03
Ответ дляКрию матом страшно
На маркетолога он советовал поступать.
Треба поступати - це кому?
Крию матом страшно• 26 августа в 17:04
Ответ дляБарбітта
Треба поступати - це кому?
Ребёнку, конечно же
Барбітта• 26 августа в 17:04
Ответ дляЗдохниПуйло
Є і бюджет в коледжі
Барбітта• 26 августа в 17:05
Ответ дляТриндю-бриндю
Для платного да, не нужно
І то не усюди. Є контракти, де високий конкурс.
Триндю-бриндю• 26 августа в 17:06
Ответ дляБарбітта
В Шевченка сестра поступила с 130 баллами
Барбітта• 26 августа в 17:06
Ответ дляКрию матом страшно
Ребёнку, конечно же
Йому як раз і не треба. Він не мріє про якусь професію.