ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 26 августа 2025
Донька в 11 класі - питання щодо вступу у ВНЗ. Дуже потрібна порада!
Є ще один рік у школі, останній. Вже треба визначитися зі вступом у ВНЗ, але нема ніякої конкретики - "я не знаю" на всі питання((
Як допомогти їй визначитися з напрямком? Можливо, є якійсь методики чи тести для цього? Чи про напрямки детальніше розказують в університеті чи інституті?
Раніше можна було вчитися на підготовчому курсі при університеті, що збільшує шанси на вступ - зараз, зважаючи на здачу НМТ, таких курсів вже нема?
І підкажіть, як далі - вона здає НМТ, набирає певну кількість балів, за кількістю яких ми можемо обирати ВНЗ? У скільки інститутів можна подавати документи? Перша дитина, тому не знаю)
Можливо, є якийсь курс для підготовки до НМТ, щоб добре здати?
Цікавить все) хто може - поділіться досвідом, будь ласка, на що звернути увагу?
Буду вдячна за відповіді!
ЯсноВидящая• 26 августа 2025
Ответ дляЗдохниПуйло
Для чого платити за коледж, їздити , добиратись, це нічого не дасть абсолютно
це ваш особистий досвід?
Барбітта• 26 августа 2025
Ответ дляТриндю-бриндю
В Шевченка сестра поступила с 130 баллами
Шевченка не найпопулярніший зво і там також дуже різні факультети
Крию матом страшно• 26 августа 2025
Ответ дляБарбітта
Йому як раз і не треба. Він не мріє про якусь професію.
Удалено администрацией...
ЯсноВидящая• 26 августа 2025
Ответ дляКрию матом страшно
У меня есть знакомая, сама хотела быть економтстом. Потом реально ненавидела эту профессию. Переучилась на психолога.
Ещё бывшая коллега с юриста на психолога.
И все это в 35+.
Профессии выбирали обе сами, никто не заставлял
И все это в 35+.
Випадки бувають різні, я кажу про загальну тенденцію ,а не поодинокі приклади. Наприклад я пішла випадково на вкрай рідкісну спеціальність, але вона просто ідеально з моїми талантами і нахилами співпала, і я вже 20+ років з радістю повертаюся на роботу після відпустки і ходжу туди із задоволенням. Отримала ще одну ВО по суміжній спеціальності, щоб розвиватися, але перший диплом основний як не крути. Але це не типовий випадок, так вгадати це удача...
Малинка• 26 августа 2025
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
Тогда почему бы ей в Европе не учиться? Наше образование, за редким исключением,- зря потраченное время
а в европе учеба это не = гарантия места не смешите, тоже еденицы и со связями или оочень умные , а середняку куда .. только баристы в европе вот и вся разница
КохайтесьЧорнобровi• 26 августа 2025
Ответ дляМалинка
А кто то о каких то гарантиях места писал?? Зато европа- это в любом случае другое общество, другая жизнь
Люблю Украину• 26 августа 2025
Є профорієнтація - спеціальні тести, щоб виявити здібності.
І донька взагалі може один рік не поступати нікуди, попрацювати десь і подумати.
Барбітта• 26 августа 2025
Ответ дляКрию матом страшно
Удалено администрацией...
Триндю-бриндю• 26 августа 2025
Ответ дляЯ натуралка
И для бюджета тоже
На бюджет с достаточно высокими баллами прошли в те ВУЗы, куда сестра подавала
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ
• 26 августа 2025
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
Зараз скрізь перенаселення українців, на жаль( і відношення до нас буває кардинально різним в інших країнах.
Крию матом страшно• 26 августа 2025
Ответ дляБарбітта
Удалено администрацией...
Заняться вам точно нечем
Нужно было поступать в вуз, в свое время. Чтобы потом на старости не искать по форумам кого укусить, на кого гавкнуть
КохайтесьЧорнобровi• 26 августа 2025
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Ага, а в Украине прям супер отношения к своим гражданам
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ
• 26 августа 2025
я не сперечаюсь з цього приводу.
я дивлюсь ширше - це базова вища освіта. там, за кордоном - дорожче навчання набагато + платне житло. вдома - дешевша освіта і житло власне. і не має донька бажання якогось їхати кудись вчитися, ми запитували. тому і вирішили залишитися і вступати у Києві
Малинка• 26 августа 2025
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
все относительно, если мальчик то вообще выезд=жизнь, а так если тут богатые родители и жизнь обеспеченного .то поверьте в европе только отдыхать на море лучше начиная от медицины и заканчивая ресторанами и сферой услуг лучше у нас , но конечно мои знакомые которые из райцентра то они и той стоматологией восторгаються
Зараз на дієті• 26 августа 2025
Авторе, рекомендую Марʼяну Калабухову в Facebook. Почитайте дописи за цей та минулий роки. Багато корисної інформації щодо актуальних напрямків і професій
Аноним_1858• 26 августа 2025
Ответ дляЯсноВидящая
а що це?)
фрау Гітта• 04 сентября 2025
Зараз. курси при універах і вони дають 10 конкурсних балів. але то не для всіх спеціальностей. а лише для деяких. Але 10 конкурсних при цьогорічній формулі рох-рахунку (тим паче, що затвердили її остаточно буквально перед реєстрацією на НМТ) – це розкіш. На інженерні спеціальності бачила в НУБІП декому додавали ці 10 балів. Тому вивчайте питання.
А як визначитися - ну. є тести, пошукайте онлайн для початку... Є психологи що саме допомагають з профорієнтацією, але дорого. А мжона подумати, що добре виходить або від чого не дуже верне, оцінити шанси на вступ і шанси сімʼї платити за навчання і так визначитися. Бо зараз широкий конкурс, на всю країну ю.джетних місць на економіку (це звичайна. бізнес, міжнародна...) щось близько 450 місць дали, на романо-гермальнську філологію близько 350, на медицину пару тисяч (шанси вчитися безкоштовно розумієте, якщо потірбен бюджет)
фрау Гітта• 04 сентября 2025
Ответ дляТриндю-бриндю
важливо на яку спеціальність. зі 130 можна вступити на якісь науки про землю, технології зварювання, автомобільний транспорт і т.д. Спеціальності особливої державної підтримки, де багато бюджетних місць, навіть гранти від 140 балів (а не від 150) починаються. АЛЕ тут питання: чи підходить ця спеціальність дитині авторки теми.
фрау Гітта• 04 сентября 2025
Ответ дляТриндю-бриндю
Для платного да, не нужно
дивлячись у який. Той же приватний КШЕ навіть не бере до розгляду заяви на економіку, якщо математика нижче 155 балів. ДТЕУ бере всіх
фрау Гітта• 04 сентября 2025
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
я не сперечаюсь з цього приводу.
за кордоном багато де недороге навчання, але там, де справді класні універи, ще жити за якісь гроші треба