Смешнюча• 28 августа 2025
Как выжить школьному учителю? Полное отчаяние
На носу учебный год, а зарплату учителям так и не повысили. Куда бы мы не писали и куда бы не обращались, всюду следуют одни отписки и отмашки. Директора не отстаивают наши права, им плевать на подчинённых. Но как жить, люди? Я понимаю, что наши темы зачастили на форуме, но где людям ещё обсудить своё бедственное положение, если нас не слышат? Наша профессия испытывает самый большой дефицит кадров в стране и проблема никак не решается. Моя зарплата 11 200 Педагогический стаж 32 года
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляТётя Хрюша
Так вони ж і будуть вчить, ті самі вчителі, які в школі на державній зарплаті дурня валяють, а на дому і з оплатою з кишень батьків працюють. У всі часи вчителі завжди жаліються на каторжні умови праці, знецінення, неповагу, низькі зарплати, але чомусь відірвати дупу від стільця ніхто не хоче, як сиділи в минулому столітті, так і зараз сидять, і продовжують бубніти
Ну так якщо вчать, то і гроші зароблені, в чому питання. Але є одне але - за свої гроші я захочу результат, а дати результат може не всякий викладач.
Анонимарик• 28 августа 2025
Ответ дляНафаня Маня
Важливо, чому ні. У кого є гроші - отримають освіту. Всім іншим... Країні потрібні будівельники...
Неосвічені будівельники косо криво набудують, завалиться. Та й зіп`ються швидко.
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляПервоклашка Я
Майбутнє країни, де освіта стрімко котиться у прірву, а соціальна зневага до вчителя і його приниження проявляється у найнижчій з цивілізованих країн зарплатні, під великим питанням. Це я ще залишила хоч трохи оптимізму, але насправді підстав до нього немає.
Та все буде нормально з майбутнім. Система на деякий час не зацікавлена в широкому освіченому пласті населення, їй потрібні різноробочі і слабо мислячі люди (вони не ставлять незручних питань і значно краще розмножуються). Тому все, що відбувається, зовсім не дивує. Таке вже було не раз в історії, не ново
ЯяяКакаджамбо• 28 августа 2025
Ответ дляАнонимарик
Сейчас сантехніки, электрики, строители зарабатывают нормально, если руки ровные
ЯяяКакаджамбо• 28 августа 2025
Ответ дляНафаня Маня
Даа 20-40лет назад, образование было прям на уровне 🤣🤣🤣 на уровне зарплат смешных
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляВареничніца
А если учитель географии или трудов ,кому это нужно ? Когда люди получали образование,то не могли подумать ,что в будущем придется влачить жалкое существование и их предмет не будет нужен и даром. !
Географії? Там парна спеціальність, історія та географія. А от з історією вже цікавіше.
Мне без сахара• 28 августа 2025
Ответ дляMs. Скромность
Вы спрашиваете, чтобы поерничать?
У них неполный рабочий день. И возможность дополнительного заработка.
Вы теж ще десь підпрацьовуєте після роботи? Чи така умова тільки для вчителів норм? Як буде працювати вчитель, якщо буде херачіти у 2 зміни і чи буде він не втомлений для взаємодії з дітьми. Недосконалість освіти чомусь уособлюють вчителя, а не інші ланки, які формують вимоги до освіти і методології викладання.
Анонимарик• 28 августа 2025
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Так вони ж школи нормальні закінчили, а потім училища.
А порадниці кажуть державні школи і освіта непотрібні. То будуть люди, які й читать не вмітимуть і до 100 рахувати, думаєте зможуть з них толкові робітники вийти?
Мне без сахара• 28 августа 2025
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Не пойдут, там работать надо по 10 часов и больше
Підуть в інші сфери, не тільки ж магазини дають роботу.
Анонимарик• 28 августа 2025
Ответ дляЯяяКакаджамбо
35-40 років назад на вчителів був величезний конкурс, багато медалістів йшли в педвузи.
Червона калина• 28 августа 2025
Ответ дляНеначасі
за что вам зп поднимать? за вычитку? я тоже могу придти в школу и прочитать материал с учебника. станьте Учителями, а тогда уже требуйте зп учительскую. позорники....
Удалено администрацией...
Нічого вдягти• 28 августа 2025
Все не читала. В моєї мами стаж 39 років. Пів педагогічного життя на дві ставки. Пенсія 4.100 грн. Психіка не лади після школи. Чи вартувало воно того? Ні. Нащо?- не знаю. Мабуть тому, що підтримували батьки і було що їсти. Зараз на нашій шиї з піснею, що своє відробила....
Ms. Скромность• 28 августа 2025
Ответ дляМне без сахара
Я выше писала, что тоже учитель. Уже много лет работаю с 1 выходным в месяц, с началом кодида у меня стало 3-4 выходных в месяц. Отпусков как таковых нет, 2 недели в год за свой счёт, в то время как учителя гуляют 2 оплачиваемых месяца.
Больничные или тоже за свой счёт, пенсия будет минимальная по возрасту, а не по выслуге как у учителей.
Ещё вопросы будут?
Мне без сахара• 28 августа 2025
Ответ дляMs. Скромность
Ещё вопросы будут?
Щось ви мало раз написали ’Ещё вопросы будут?’
Моя подруга в приватній школі, ніяких відпускних їм не платили, офіційно платять мінімалку, все інше в конверті і ще не факт що заплатять. В неї теж пенсія буде мінімальна.
Шукайте іншу роботу, не треба робити винними вчителів, що у вас не така відпустка і умови праці
Бутербродница• 28 августа 2025
Ответ дляШеллар
Згідна, більшій половині і мінімалку платити забагато.
До бонелоха ідіть, там якраз роздають обіцяні 4тисячі долярів, займайте чергу.
Удалено администрацией...
Карусель-весель• 28 августа 2025
Ответ длямульти1
Зараз усі в фокстротах купують таке
Усі, в кого в місті/селищі є фокстроти та комфі. А є люди з умовної Пирловки, які бояться великих магазинів з агресивним маркетингом та нав´язуванням повітря за гроші типа платна гарарантія чи антивірусник. Тим паче що зараз і маленькі магазини як я працюють за РРЦ і єдина конкуренція з великими те що в них є розсрочка, а нам її банки не надають.
Так що скаду як є: купуючі за ту саму ціну мобілку чи тостер в маленького фоп- ви допомогаєте цій людині. А у фокстроті чи комфі ви допомогаєте дуже заможній людині стати ще заможніше. Тим паче що гарантійними випадками зацмаюсь я, а в фокстротах вийшов за двері і воно поламалось - сам шукай той сервісний.
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляПишу вірші, дорого
Отож, прийшли до того, що в педадгогічні йдуть ті, хто нікуди не вступив, з балами 150 і нижче, бо які перспективи у молоді в тій школі, за зарплату навіть куто не зняти, а якщо зняв, то на продукти не залишилося, бо є таке поняття, як молодий спеціалість з найменшим окладом на рівні мінімалки.
Таке поняття є у всіх абсолютно сферах. Мало де ситуація інша. Свого часу я так відмовилася від ідеї з інденерією. Роки пройшли - а віз і нині там, якинн було достойних зарплат у молодняка, так і немає. Тим не менше у кого була можливість набрати досвід на чиїйсь капітальній шиї - цілком не жаліються на доходи (точніше жаліються, але авто міняти раз на п´ять рочків не забувають))) Викладання тут не унікальне аж нічим
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляТріль підпільний
Да люди живуть у якомусь іншому світі... Ніхто не піде працювати за таку зарплату із фахівців. Профільні іспити на середню освіту закривають с балом 140. В минулому році писали що в пед на курсі 5 дітей на хімії і 3 на фізиці. Мамонти вимруть, прийдуть викладати ті хто в школі вчився на 5-7 самі.
Якщо ситуація стане загрозливою, Зроблять якісь курси на три місяці для тих, у кого є профільна освіта (чисто методологію і педагогіку якісь) і панянки з нудьги чи ті, у кого диплом пилом припадав і через 15 років декрету ’нікуди не беруть’ цілком собі підуть вчителювати.
Пиши-пропало• 28 августа 2025
Ответ дляНафаня Маня
Чому? Зараз маю трохи вчителів у родині, то єдине, що кого не влаштовує - дурнувата система, або якщо директор ідіот. Так це не прям щоб лише про учителів біда, це загальна ситуація у всіх професіях. Ну не мільйони, але і не копійки мають (як для України)
Відношення до вчителів, м´яко кажучи, бажає кращого
Кудесница_с_пургеном• 28 августа 2025
Ответ дляДама_с_коготками
И ещё , везде школьные учителя ограничены в зарплатах, именно школьные, т к нет окна роста квалификации, что тут не понятного? Хотите зарплат, идите в профи, идите в вузы, но это же тяжело, там надо постоянно повышать квалификацию , реальную, и там пожалуйста , растите и в уровне и в зарплате. А сидеть в школе и требовать зарплат только за то что вам детей привели, ну не адекватно. Никто не отрицает важность профессии школьного учителя , но только вот заработать на ней не получится , как и на множестве других важных и мало оплачиваемых работ. Например спасатели сколько получают?
я не учитель, но хочу написать в поддержку учителей .Моей дочери после окончания ее ВУЗа предложили аспирантуру а зарплата там составляла 4 тыс грн в месяц ( это было до войны) и 4 года учится и преподавать пока защитится. Как вы думаете она согласилась?
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
і це для вас норма? ніч довга, всі можуть підробити... цікаво чим вчитель з музики, мистецтва, фізкультури, трудового має підробляти?
Омг. Шукала художку малій, буде приватний варіант, немає нічого по часу. З мальками щось в´язати-шити-творити від 200 грн/заняття, 1800 абонемент. Але це напряжно
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляДона Ко Ко
Не тоді, коли в школах по дві зміни. У нас є вчителі, які приходять на 8:00 і дай Бог щоб до 18-ї звільнились.
Але ж це і не ставка.
Кудесница_с_пургеном• 28 августа 2025
Ответ дляСмешнюча
По моему предмету спроса нет, я учитель биологии. Количество учеников сократилось, а с ними и часы преподавания. Выживаю
у меня так мама моей подруги в 53 года - уволилась посреди года и уехала в Египет. Преподавала она в частной школе и еще имела пару учеников на дому , их родители знали чего хотели от своих детей и денег не жалели на репетиторов
Нафаня Маня• 28 августа 2025
Ответ дляПросто красавица
Це ж ви пропонуєте іти у вчителі тим, хто отримав іншу освіту. То чого б вам не порадити іти працювати не за вашою освітою?))
А чому це неможливо? У мене вища технічна. Фізика, хімія, інформатика і креслення точно кращі, над у шкільного вчителя))) Думаю у юриста не виникне проблем з правознавством, у бухгалтера з економікою/математикою тощо. Причому рівень саме предметних знань на порядок вищий, ніж впринципі потрібно для школи. Мало того, я знаю нафіг треба те все і з чим його модна їсти, а не просто ’книжку читала’)))
Нафаня Маня• 29 августа 2025
Ответ дляЯяяКакаджамбо
29 років тому вся країна на такому рівні була. 40 років... А які претензії то до тогочасної освіти? Треба було інженерів - наклепали. Треба будівельників - наклепали. Все в рамках плану, строго по держ замовленню. Це потім на пееестройках трохи розбалвнс пішов. Ми ж не про якість освіти, а про функціонування системи говорили. Що у вас не сходиться. Завжди так було, є і буде.
Нафаня Маня• 29 августа 2025
Ответ дляПиши-пропало
До вчителів? Ні, не помітила. До людей, які хочуть перекласти зі своєї голови на чиюсь - так, не дуже. Я д не ходжу не жаліюсь вчителям на свої робочі моменти і особисті проблеми, у відповідь чекаю такої ж ласки і звичайних робочих відносин. Чесно кажучи, наразі ні з ким ніяких проблем не маю, як в мої вчителиці. Не несіть батькам додаткових, у них і своїх валом.
Ms. Скромность• 29 августа 2025
Ответ дляМне без сахара
Узбагойтесь
Незнакомлюся• 29 августа 2025
Ответ дляМне без сахара
Цікаво що будуть казати, коли всі вчителя підуть на каси та бухгалтерами працювати?
Пока не про одного не слышала чтоб пошёл
Мне без сахара• 29 августа 2025
Ответ дляНафаня Маня
Мій батько теж був класний інженер, от тільки донести інфо як рішати задачки з математики чи геометрії не міг. Зі сторони виглядає, що все і так зрозуміло.
А давайте ви підете в школу, станете класним вчителем і, нарешті, покажете як вчити
Неначасі• 29 августа 2025
Ответ дляЧервона калина
Удалено администрацией...