Смурфик• 12 сентября 2025
Допоможіть будь ласка по питанню стенокардїї та ішемічної х.с.
Чоловік має розмиті скарги. Займатися почали десь міс тому, бо вночі оніміла рука. Почали з невролога, дійшли до кардіолога. Робив холтер (скрін з висновком; на інших сторінках різні штуки виявлено/не виявлено, виявлено хх разів, скільки тривало те явище ітд, я не фоткала це), і може кардіограму, не знаю що це, все сфоткала.
Питаю в нього - холтер розшифрували, що там. Каже ішем.хвороба серця.
Ось я взяла «бумаги», чому цього не записано у заключенні? Стенокардію я думаю я б теж помітила. Я якось не зрозуміла…
Б´ю байдики• 12 сентября 2025
Ішемічного характеру депресія сегменту ST косонисхідна та горизонтальна. Тому потрібно пройти окрім холтерівського моніторування ЕКГ або тредміл-тест, або ВЕМ, щоб визначити яка саме виникає депресія сегменту ST при навантаженні і чи виникне біль за грудиною.
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляБ´ю байдики
Це якісь тести в мед.закладі?
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляНаливайКа
Діагност не ставить діагноз і не має на це права взагалі. Де там стенокардія взагалі? ІХС ще треба підтвердити додатковими обстеженнями. Пролапс мітрального клапана у кожного другого. По тим папірцям, що у вас є нічого критичного немає. Йдіть до кардіолога і не розводьте паніку.
Там від дівгноста - холтер ятак розумію.
А бумажка де призначено аналізи - і де під пит. ця іхс - це вже лікар-кардіолог. Просто я бачу вона призначила якийсь мізер аналізів, і ніяких тестів - хоча він вчора приходив на прийом. 45 епізодів за сутки тої дипресіі - це багато вважається?
Пролапс уже таке сто раз я чула. У мене тоже пролапс. Це всім ставлять , таке враження
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляСтигла полуниця
Стенокардия это и есть проявление ИБС. В описании 45 эпизодов депрессии ST, поэтому врач и заподозрил ишемию. Нужно пройти полное обследование, может и не подтвердится диагноз.
Но все это поддается лечению, поэтому не принимайте так близко к сердцу.
Тобто на холтері стенокардія проявляється/фіксується оцією депресією СТ, да?
Ответ дляСмурфик
Як справа до 40 років доходила, я цому сказала перевірити судини, гомоцистеін, холистерини, ліпідну всю ту байду, ангіографії різні (я поверхово трохи ж читала ж), сказала здати аналізи на дифіцити, магній наприклад. І перейти на овочі. Фігушки. І вот ми дійшли до ішеміі🤯
Так он же курит, какие дефициты.
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляSo_so
Так он же курит, какие дефициты.
Не зовсім зрозуміла . А що, у курців не буває оних?) і він не палить. І не випиває. Його тема це смажене, булки, молоко, макдональдс-кфс, без овочів, стрес і пасивний сидячий спосіб життя.
Б´ю байдики• 12 сентября 2025
Ответ дляСмурфик
Це якісь тести в мед.закладі?
Це кардіологічні тести з фізичним навантаженням: ВЕМ - велоаргометрія, тредміл-тест на біговій доріжці.
Депресія сегменту ST на ЕКГ це прояв ішемічної хвороби серця.
ХМ ЕКГ це лише обстеження. Заключення обстеження це не діагноз, а результат пройденого обстеження. За результатами обстеження лікар кардіолог встановлює діагноз.
Іноді для встановлення остаточного діагнозу також кардіолог направляє пройти один з цих тестів.
Стигла полуниця• 12 сентября 2025
Ответ дляСмурфик
Да. Но вы пишете, что болей у мужа нет. Тогда могут быть и другие причины. Если не ошибаюсь, недостаток калия, например
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляСтигла полуниця
Ну не помічали такого. Болить у нього часто голова. І ізжога
Ізжога може як стенокардія відчувається?
Б´ю байдики• 12 сентября 2025
Ответ дляСмурфик
Якщо є головний біль, то нехай пройде УЗД судин шиї і голови, консультація невролога.
Оніміння руки може бути вертеброгенного характеру (пов´язані з хребтом, шийно-грудим відділом). Біль схожий на серцевий може бути вертеброгенного характеру, і від печії теж. Щоб визначитися чи є ознаки стенокардії і призначають пройти ВЕМ або тредміл-тест. Щоб визначити причину виникнення оніміння руки потрібне дообстеження, консультація невролога також. Щодо печії, консультація гастроентеролога.
У мене оніміння лівої руки виникло вперше після одного з гіпертонічних кризів, який призвів до симптоматики ТІА. Але є ще проблеми з хребтом. Біль за грудиною з ірадіацією у ліву руку або стискаючий біль у серці при тиску більше 160/100 викає, тоді ще й посилюється оніміння лівої руки і виникає оніміння лівої половини обличчя іноді, нудота і інша симптоматика. Думали, що це стенокардії, але на УЗД серця виявили комбіновану ваду аортального клапана.
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляБ´ю байдики
Час од часу не легше
Невролог був перший. Перед кардіологом. По мрт шиї - да, там є це що Ви написали
Смурфик
• 12 сентября 2025
Ответ дляБ´ю байдики
Ну приплили
Це, я так розумію, цукровий діабет по всім параметрам
Б´ю байдики• 12 сентября 2025
Ответ дляСмурфик
Ну приплили
Потрібна консультація ендокринолога.
Можете спитати у кардіолога-ендокринолога у фейсбук
Стигла полуниця• 14 сентября 2025
Ответ дляСмурфик
Ну приплили
Не нагнетайте, пока это преддиабет