Змінилися сучасні студенти?
Допомагають вони один одному безплатно, наприклад, підказують на семінарах, дають списувати, як колись?
Чи вони один одному конкуренти?
В загальній масі
Чи вони один одному конкуренти?
В загальній масі
Alena-brands• 17 сентября 2025
Ответ для40ка
Напевно, старше покоління скаже, що то егоїзм
К 4му курсу всем стало все равно, до 3 бились за степуху. Но это гуманитарии..девушки.... В технических вузах вероятнее более дружественные. Сосед учиться - постоянно в кафе с одногрупниксми
Вообще - болонская система спорная. Проблема еще и в преподах - не стараются, листики какие то неоткуда, нет учебников, задания по онлайн даже не проверяют, нарушают этикет кидая задания после 21-00... Много всякого
Alena-brands• 17 сентября 2025
Ответ дляСалт
Егоїзм вчитися самому і не робити безоплатно за когось його роботу?
В нормальній ситуації підтримка - це підтримати, підказати, дати конспект. Допомогти, якщо захворів.
А так, люди - конкуренти.
В девчачьих вузах конкуренция (пед,фил), в технических - продают друг другу конспекты, контрольные. Это я точно знаю, тк ребенок и его друзья учаться в вузах.
Такова реальность. У нас болонская система сквозь призму менталитета, как и все остальное. Ну и сами вузы не тянут - преподы старые, ранодушные...кто то работает хорошо, но их мало, а в основном - все изображают деятельность.... Часто дети сами нанимают репетиторов. Ко второму курсу половина бросила, хотя специальности модны и востребованные
Ответ дляAlena-brands
А яка спеціальність, якщо не секрет?
Alena-brands• 17 сентября 2025
Ответ длямарго 13
А яка спеціальність, якщо не секрет?
Кибербезпека, педматематик, инженерия, филология
Ответ дляAlena-brands
Я не розумію зв´язку егоїзму-альтруїзму і поганих преподів з болонською системою.
30 років тому, коли Болонською системою і не пахло, було рівно те ж саме. І хрінові старі преподи, і нормальні старі преподи, і продаж курсових. Я сама довгий час цим підробляла і після закінчення вишу. Не хоче людина навчатися - платить за свою лінь. І конспекти свого часу купляли. В мене, правда, 2 стирили, досі жалко ))))
Alena-brands• 17 сентября 2025
Ответ дляСалт
Связь скорее с соц ролями. Девушки более послушные - сказали конкурировать - будем. Пацаны всегда собираются в команду.
Ответ дляСалт
Я з Вами погоджуюсь. Мені 40 років. Реально, викладачі у ВУЗі були різні, так само як і зараз. І деякі студенти купували курсові або креслення. Я, наприклад, продала свій диплом, клієнт сам знайшовся, хоча я і не планувала