Попадалочка• 22 сентября 2025

Освіта в 27 році

Зараз моя дитина в 7 класі. Цей абсолютно новий етап припадає якраз на неї, як першопроходця, і на інших семикласників, це зрозуміло. Вже думаю над цим. Що да як невідомо, але думки для ясності треба сформулювати хоча б батькам.
Новий етап, як я зрозуміла почнеться з 1 вересня 27 року (дитина йде в 9 клас, і вже повинна знати чого вона захоче через рік). Тобто розуміти, який напрямок, що підтягнути - це вже бажано знати зараз. Щоб в 9 класі увесь напір робити на те, що потрібно.
Не хочу опинитись в ситуації, коли дитина обирає "щось, бо треба обрати", бо час піджимає, а потім зрозуміє, що то абсолютно не її.
Моя зараз ще дитина-мрійниця..., кожен день розказує ким хоче бути, і це все абсолютно різні направлення.
Які ваші думки, як допомагаєте своїм семикласникам? Чи у вас досі "ще встигнемо"?
Дружная семейка• 22 сентября 2025
Ответ дляЯжбоматусяблін
У нас частная школа, сейчас в классе 8 очников и 10 на онлайн из других стран. Не думаю, что будет вообще какой-то конкурс.
А, ну тоді простіше.
автор Попадалочка • 22 сентября 2025
Ответ дляТра Ля Ля
А що зміниться ?
Діти й в 11 і після ще не можуть визначитися, не те, що в 9-му …

В мої роки також після 9-го класу був розподіл за напрямками - філологічний, історичний, фізико-математичний і ще якийсь … Я 83 року народження, якщо що …
Якось обирали, могли передумати і перейти в інший клас.
Зараз буде по іншому.
Якщо вступає в ліцей (10-11-12 класи), там предмети потрібно обирати для навчання, не все підряд вони будуть вивчати. Тобто направлення теж потрібно уявляти.
Якщо коледж - те саме, предмети будуть пов´язані з майбутньою професією....От і думайте
Дружная семейка• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Зараз буде по іншому.
В коледжі за 2 роки буде вичитана вся програма повної середньої освіти, необхідна для здачі нмт/зно.
автор Попадалочка • 22 сентября 2025
Ответ дляЯжбоматусяблін
Я бачу ситуацію так: в місті 30 звичайних шкіл і 3 ліцеї. Тобто розумієте, уявляєте який буде конкурс потрапити дітям в ліцей в 10 клас. Моя вчиться в звичайній школі, і нам вже сказали, що їх вже перепрофілюють, і вони вчаться тільки до 9 класу. Все. Далі - вступайте в ліцей (у нас їх три), або в коледж....
На_оба_рот• 22 сентября 2025
У моего 7 пятниц на неделю. Пойдет в какой-нибудь колледж. В гостинично-ресторанный, или поварской, или спортивный. За три года ещё сто раз поменяет решение, поэтому вообще не парюсь
Тра Ля Ля• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Зараз буде по іншому.
Я вас прошу, предмети будуть однакові, тільки годин на них буде виділятися або більше, або менше.
Не думаю, що не будуть вивчати біологію, ті хто піде в математичний.

І зараз дуже піднявся рівень освіти у коледжах, не обовʼязково йти до того 10-го класу, якщо є можливість вже отримувати першу освіту.

В мене 11 класниця і менше думаю за освіту, ніж ви ))) моя сказала, що будемо визначатися після нмт.
Яжбоматусяблін• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Да, у вас сложнее. Наша школа, где она учится с 1 класса, уже лицей. Но часть учеников хотят уйти в колледж после 9.
И хотя в нашей родне все в ВО, даже бабушки-прадедушки, но я вижу, что сейчас можно его получить хоть в 30 лет, были бы деньги. Или не получать совсем.
Бензопирен• 22 сентября 2025
Вы много хотите от ребенка, у меня сын долго искал себя, в итоге три института закончил ( два до бакалавра ) последний в 28 уже с магистратурой , надеюсь нашел себя. Дочка тоже взяла таймаут, поступила за границей в гимназию, которую она закончит в 20 лет. Говорит есть время подумать, но скорее всего все брошу и стану актрисой.
Тра Ля Ля• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Так в ліцеях буде більше старших класів, ніхто без 10-го не залишиться - не мудруйте …
А більше ніж половині дітей той 10 не треба, бо вони й 9 не тягнуть.

Я свою дочку переводила ще 4 роки назад з одного ліцею до іншого, бо в 7 класі тоді діти геть не вчилися, вчителів точних наук не було, навчання було на відвали … Навіщо в такому закладі утримувати ті 10-12 класи, якщо немає кому викладати ?
автор Попадалочка • 22 сентября 2025
Ответ дляТра Ля Ля

Моя 11 класниця визначилась в квітні 11 класу, куди і на кого. До цього теж кидалась з боку в бік. Але ж це важче. Набагато спокійніше і адаптовніше проходить весь процес, коли дитина знає, що хоче. А тут таке...замість того, щоб спокійно довчитись до 11-12 класу, а потім вирішувати, треба все це раніше починати.
автор Попадалочка • 22 сентября 2025
Ответ дляБензопирен
Ну так, не я багато хочу.
От і як бути? Ломитись поступати в 10 клас, щоб був час на роздуми? Ну, ок...а якщо не пройде...в будь який коледж аби вступити - це не правильно і не потрібне діло....
Мамина корзиночка• 22 сентября 2025
Ответ дляЯжбоматусяблін
Теж про це хотіла написати, наш ліцей ніколи не набирав 7-мі класи, але тотальна втрата дітей змусила їх переглянути це правило. Минулого року набрали два класи, а цього року взагалі тільки один. Тому всі ці вступи то добре аби було кому вступати ще поки до того.
Тра Ля Ля• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Ви заморочуєтеся і багато хочете від своїх дітей …
Із всіх однолітків моєї дочки визначилася тільки одна, яка пішла в коледж після 9-го )))

А ще одна вже кинула один коледж, і цього року вступила до іншого.
А подружка після 11 взагалі нікуди не вступила, буде рік працювати і визначатися, що вона хоче.

А дочка куми, якій 27 років, і яку вона відучила на економіста, зараз проходе курси нарощування вій ))) не хоче вона працювати за освітою ))) як хотілося мамі.
Мамина корзиночка• 22 сентября 2025
Ответ дляТра Ля Ля
А що зміниться ?

В ліцеях і гімназіях (не ті, які переобізвалися останній рік) всі ці поділи існували і існують, син закінчував математичний клас, був ще філологічний і економічний напрямок.
Бензопирен• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
Ну так, не я багато хочу.
Он когда выбрал первую профессию мы связались с институтом и спросили как лучше: идти в профильный колледж или поступать к ним после школы.Там рекомендовали после школы и сын остался в 11 классе. Он проучился год, поступил параллельно заочно в другой вуз ( чтобы была возможность работать с отцом , если что . Да и профессия смежная ). Через два года абсолютно разочаровался в нашем образовании , уговорили домучить до бакалавра. Он сдержал слово и уехал учиться за границу. Кстати там тоже бакалавриат в одном вузе, а магистратура в другом. Так что по факту имеет четыре профессии.
автор Попадалочка • 22 сентября 2025
Ответ дляТра Ля Ля

Саме тому я і заморочуюсь, як ви сказали, бо у мене діти самі обирають.
Добре, я не розумію, ок. Не думати, не шукати її схильності. Настав час 1 вересня 27 року, що далі моя дитина повинна зробити?
Тут я розмірковую, складаю свою думку, хочу почути інших батьків таких самих дітей стосовно цієї ситуації.
Мамина корзиночка• 22 сентября 2025
Коли старший син був десь в 9-му класі, нам запропонували пройти профорієнтаційні тести, там багато чого йому було зовсім незрозуміло, просив про допомогу, то навіть мене деякі моменти заставляли добре задуматися. Мені легше, бо він сам собі обрав, чим планує займатися і рухається в тому напрямку, а от з донькою поки складніше, у неї немає яскраво вираженого нахилу до чогось, наразі вона сама нічого поки не обрала.
Хвець-тець• 22 сентября 2025
Ответ дляПопадалочка
ДОбре. Які ваші дії?
перешли в лицей где будет 10-12 класс, все равно сначала своих будут брать, потом с других школ. Хотя у нас в Днепре за каждым 10-ти классником бегают, мало детей