Дай подивлюся• 22 сентября 2025

Мами, зайдіть будь ласка.

Доброго вечора, дівчата.
Прошу поради, так як геть заплуталася і не розумію як діяти далі.
Коли почалася війна дитині був рік, ми виїхали в село на Закарпаття.
Чоловік працює віддалено, орендували будинок в глухому селі.
Всі ці роки ми жили втрьох, іноді виїжджаючи в місто за продуктами.
Ні з ким не спілкувалися, так як нікого не знали і ближні сусіди були хвилин 30 ходьби.
Місяць тому ми повернулися додому, в Київ.
Почали ходити на майданчик, дитина дуже тягнеться за дітьми. Прям бігає за ними. Навіть якщо діти її не помічають, граються своїми кругами, вона крутиться біля них. Мені трохи дивна така поведінка дитини , но я поки не переживаю, просто надіюся, що вона навчиться знайомитися. Я їй пояснюю як підходити, як знайомитися.
Записали дитину в садок. Прийшли перший день, вихователька спитала як її звати, дитина вчепилася в мою руку і після ще деяких питань почала плакати і за мене ховатися.
Вихователька по всякому намагалася до дитини говорити, но дочка ховалася і моєю рукою закривала очі.
Вихователька знала, що ми довго жили в селі і запропонувала поки не давати в садок, а для початку почати з розвивалок, щоб дитина привикла до чужих.
Вчора прийшли на розвивалку. Приємна жіночка підійшла до нас знайомитися і ситуація аналогічна як і в садочку. Ховається за мною, плаче.
Блін, дівчата, серце кров´ю обливається, так боляче за дитину.
Може хтось проходив таке чи знає як бути в такій ситуації, благаю допоможіть порадою.
З тими з ким місяць на майданчику бачимося нормально спілкується, в до виховательки, вчительки на розвивалці істерики.
Я вже тиждень не сплю, толком не їм, все переживаю.
Дякую всім небайдужим!
Мишка-шалунишка• 22 сентября 2025
Не вижу ничего не естественного. Мы хоть и жили и живем в Киеве и дочка была очень общительной и тянулась ко всем детям, привыкание к саду было очень тяжелым. Да что там, она плакала и пряталась, когда видела моих свекра и свекровь (а видела их пару раз в год и забывала за остальное время), мне даже было неудобно за такую ее реакцию.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляМишка-шалунишка
І як Ви вирішили проблему?
Дівчина Гілмор• 22 сентября 2025
Спробуйте перші рази бути з дитиною в кімнаті на занятті з розвитку. Вона може спочатку просто знаходитися в кімнаті і гратися іграшками, поступово вона звикне до виховательки і почнете розвиток
Мальовнича даль• 22 сентября 2025
30 хв до сусідів. Ви на хуторі жили?
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляМальовнича даль
30 хв до сусідів. Ви на хуторі жили?
Майже так
Мишка-шалунишка• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
І як Ви вирішили проблему?
Никак, к саду привыкала, хотя первые дни пряталась от воспитателей за штору, плакала. В нашей группе мальчик плакал все 3 года. К бабушке-дедушке тоже со временем привыкла, как стала старше.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляМишка-шалунишка
О Боже!
І скільки часу потрібно було? По ви нормально в садок ходила?
Як потім школа далася?
Мишка-шалунишка• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
О Боже!
Як потім школа далася?
Потом нормально, хотя очень болела первых месяцев 7. В школу тоже нормально.
Коржик• 22 сентября 2025
Сделайте паузу с садиком и развивашками, буквально на пару недель. Просто прогулки, площадки, парки. А потом пробуйте снова. У детей такие вещи могут очень быстро появляться и исчезать, не заострявшие внимание пока на этом
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляДівчина Гілмор
Так і планувалося сьогодні на розвивалці.
Що я буду весь перший урок поруч.
Но вона лише зайшла і істерика.
Навіть не дала шансу нам спробувати.
Потім коли ми розмовляли, що не сподобалося чи налякало. то вона сказала, що не хотіла, щоб вчителька говорила ...тому я нічого не розумію
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляКоржик
Дякую.
Спробую.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляМишка-шалунишка
П в якому віці в садок дали?
ReintTycha• 22 сентября 2025
Брєдова вихователька попалася.
Мишка-шалунишка• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
П в якому віці в садок дали?
В 3.3. Потом уже поняла, что лучше было бы на год позже и в школу не в 6.3, а в.7.3.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляReintTycha
Брєдова вихователька попалася.
Не знаю, мені важко судити, дитина перша.
Наче звичайна жіночка років 50.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляМишка-шалунишка
Вот як????
Я себе всі ці дні сварю, що не вчасно дали в садок і через це такі проблеми.
ReintTycha• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Наче звичайна жіночка років 50.
Перечитала.
Хм. Нагадує мою старшу. Універ вже-4 курс, колишо))
А пережили- жах
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляReintTycha
Перечитала.
А пережили- жах
Вот зараз дивлячись сьогоднішнім досвідом, щоб порадили б собі тодішній, коли з дитиною таке творилося?
Дівчина Гілмор• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Що я буду весь перший урок поруч.
Но вона лише зайшла і істерика.
Навіть не дала шансу нам спробувати.
В неї може якийсь стрес. Її вдома ніхто не сварив? Вдома яка психологічна обстановка?
ReintTycha• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Теж саме, що і колись: любити, підтримувати. Не обрізати крила. Не слухати опцих
Вона не була улюбленицею вчителів.
Тупенькою з їх слів.
А ми казали:’ ти зможеш, ти супер’
ReintTycha• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Просто любити, чути Не для публіки
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляДівчина Гілмор
Ні, не сварив.
Вдома наче все добре.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляReintTycha
Вона не була улюбленицею вчителів.
Тупенькою з їх слів.
А ми казали:’ ти зможеш, ти супер’
Дякую Вам!
Щастя і моральних сил нашим дітям!
Звожу з розуму• 22 сентября 2025
Нормальна реакція дитини. Грайтесь у садочок, може на майданчику є діти з групи, поясніть, що в певний час прийдете, дайте з собою іграшку з дому. Просто дома їй добре. Вона хоче до вас. .на розвівашки з нею ходіть.
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляЗвожу з розуму
Вчора спробували піти, но не вийшло. Істерика і тягнула з аудиторії.
ReintTycha• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Дякую Вам!
Щастя і моральних сил нашим дітям!
Все буде добре
ReintTycha• 22 сентября 2025
Ответ дляДай подивлюся
Інторверти такі. І це ноом
Хачапууури• 22 сентября 2025
Не накручивайте себя.
Дочка ходила в частный сад, там была девочка, с которой мама неделю сидела в группе. Вот приводила на несколько часов и сидела не в раздквалке, а прям всередине с дочкой. Просто предупредите следующих раз, чтоб не обращались к ней взрослые. А лучше найдите себе подружку и ходите вместе с ней куда-то. Всему свое время. Вы хотите все и сразу, так нк всегда бывает.
Люблю_смаколики• 22 сентября 2025
Може спробуйте дитячі кімнати, де дорослі тільки наглядачі, не говорять, не контактують ніяк. Може так потроху перестане боятися чужих дорослих і не буде істерик
автор Дай подивлюся • 22 сентября 2025
Ответ дляХачапууури
Не накручивайте себя.
Ні, я не хочу все і зразу.
Я просто не знаю як реагувати, як діяти і що казати.
Справа в тому, що на майданчику вона тягнеться до діток, і до мамів діток, яких вона знає. Правда якщо хтось біжить, то вона ховається, тікає з дороги того що біжить.
Я звернула увагу, що реакція на чужих така. Навіть сусідів, який бачить вперше, а вони намагаються сильно активно спілкуватися, розпитувати.