Роза в вазі• 03 октября 2025

Мовчать про Чернігівщину

Ситуація на Чернігівщині станом на 2 жовтня 2025

З огляду на те, що ЗМІ мовчать, а корисні блогери співають гімни на честь потужного та незламного, вважається потрібним розкрити ситуацію з електрикою на Чернігівщині.

Протягом останніх місяців десятки і сотні шахедів летять повз Чернігівщину по всій Україні. Вже не лишилось чернігівця, який би не розгледів того шахеда на різних висотах та різною швидкістю. Тривога триває на Чернігівщині не години і вже навіть не дні, а тижні і місяці поспіль.

Але... все було б добре, аби не АЛЕ...
Біда в тому, що ті шахеди на Чернігівщині ніхто не збиває. Максимум, що є - мобільні розрахунки з кулеметами, які не можуть дістати більшість цих балалайок. Тому дрон над містом протягом кількох годин безкарно намотує кола годинами, а про розвідників, яких і не чутно і не видно - вже навіть не повідомляють.

Але звідки ж простим людям знати задум військових і яка причина того, що ті дрони не збивають... Летить воно на Київ, а там вже ППО потужна і збиває усе без винятку. Так гадали майже всі чернігівці.

Аж допоки не почало прилітати по самому місту. Аж допоки не прилетіло по критичній інфраструктурі. Та що там у таємність гратись - прилетіло по чернігівській ТЕЦ. Точніше, прилетіло поруч, де стояли просто неба трансформатори. І ці самі трансформатори рознесло на друзки. Усе місто та околиці і чули, і бачили, як безкарно чотири дрони один за одним влупили зі снайперською точністю в одне місце, потім повалив дим і зникло світло... подекуди на дві доби.

Чому не збили жодного з цих дронів, які годину кружляли навколо міста і над містом - загадка. Чому не відвели ці дрони завдяки РЕБ - загадка. Чому всього три об´єкта енергетики на усю область аж з 2022 року ніким не були оснащені засобами захисту від ударів дронами - загадка. Чому не повідомили мешканцям міста, що тепер сподіватись на опалення (Чернігівська ТЕЦ дає опалення майже половині обласного центру) у багатоповерхівках міста Чернігів через руйнування котла на ТЕЦ взагалі не слід і навіть за умови негайного відновлення не встигнуть до опалювального сезону - загадка.

Відновили електропостачання завдяки перепідключенню до інших гілок мережі і заспокоїлись. У нас же ж енергетики мають цим займатись. Це їх парафія... хай і займаються...
Аж... через кілька днів знов прилетіло, вже по іншій підстанції у передмісті Чернігова... як вони влучали, як горіло, як заходили дрони, як вибухали... усе ворог виклав у мережу, бо розвідувальний дрон усе зняв на відео з різних ракурсів, у кольорі, з максимальною роздільною якістю. А ми досі граємось у "не можна повідомляти куди влучили". Чому неможна? Від кого приховуємо правду? - ще одна загадка.
І таким чином Чернігів позбувся і запасного варіанту живлення електрикою.
Але ж... перепідключили ще раз. Вже на останню наявну лінію аж від міста Славутич. Але ... і туди влупили московити і вибили останнє джерело.

Тепер місто Чернігів, усе передмістя і більша частина області без світла. І мало того - без варіантів підключення.
Ну нема інших варіантів, бо Чернігівщина не має потужних виробництв і ніякої генерації, окрім тієї самої роздовбаної ТЕЦ на околиці міста.
Мала, ненадійна генерація та малопотужні лінії на зараз дають електрики приблизно чверть від потреб. І це за умови, що нема морозів і зима ще навіть не думає починатись.

Коли прийдуть морози і в квартирах міста не буде опалення, потреба в електриці зросте у рази. Тобто, електрики буде вистачати приблизно на 10% від потреб, а у годинах - це не більше 2 годин на добу.
Вже заявлено, що знеструмлено 310 тисяч абонентів. Це не населення 310 тисяч осіб без світла. а абонентів. Родина з 3-4 осіб - це один абонент. Тобто, на сьогодні мінімум пів мільйона осіб на Чернігівщині без світла і сподівань на світло.
Чому нема сподівань?
Все дуже просто. Якщо притягнуть звідкись ті трансформатори і наші енергетики якимось дивом встановлять їх на місце зруйнованих та підключать, то нема жодного відсотка впевненості, що туди знов не прилетить черговий дрон. Той ремонт буде за шалені гроші за одну-дві доби.
Щоб ви розуміли, то авіація, дрони-перехоплювачі, потужні РЕБ... все це десь існує, неодмінно існує.

Якщо існує якесь більш-менш зрозуміле пояснення тому, що відбувається - треба це повідомити якомога раніше.
Що буде з інфраструктурою, яка лишиться - краще не думати. відновлювати все це буде вкрай важко... Якщо хтось планує здати без бою Чернігівщину - у нього поки все йде дуже вдало. Але ще є сподівання, що це все ж таки не станеться.

https://www.facebook.com/share/p/1GYHjn8b7g/?mibex...

А в Чауса «все під контролем»…
Україна наше все• 03 октября 2025
Чому ж мовчать? Якраз скрізь пишуть. Аналогічно можу задати питання. Чому мовчать про Сумщину,, Харківщину, Херсонщину і т.д.? Сумщина, вчора дали світло на пару годин, знову з 12 ночі немає. Шахеди... будуть збивати над вами шахеди, будете кричати, щоб не збивали... Ви думаєте, що збитий шахед обережно падає в полі на підстелену для нього солому? Не так тихо і спокійно їх збивають і від уламків горить усе і гинуть люди теж...
Міняйловна• 03 октября 2025
А взагалі, тут ще від області залежить. Ось бачите, автор, Чернігів він все розуміє, як і Суми, Харків, Одеса, Запоріжжя тощо.

А як би в Києві таке було- тут би вити почали і теми одна за одною пішлиб (це правда,скільки я таке спостерігаю).

Ось і вся правда.
Поросенка• 03 октября 2025
Ответ дляМіняйловна

Ось і вся правда.
так а вам хто не дає вити?якщо вам такі статті трапляються частіще ,значить київляни активніши...відключить свій яд
ДеньгиНеСдаю• 03 октября 2025
Ответ дляМолчунья
Я понимаю, что это не ваш текст
Но, что бы вы знали, что разбивают и другие города
Сумы, Полтаву, Днепр, Харьков, Запорожье. Света и тепла не будет во многих городах этой зимой
Обычный человек ничего сделать не может
Ясно, что бахают везде. Но такой ситуации со светом как в Чернигове - нет нигде. Это не просто критично, это катастрофично.
Міняйловна• 03 октября 2025
Ответ дляПоросенка
А навіщо вити? Ми все розуміємо, готові з 22 року до блекаутів. Я з Сумщини.
Поросенка• 03 октября 2025
Ответ дляМіняйловна
в прошлому році в Киіві були проблеми зі світлом, не знаю що ви там розумієте, пишу щоб вам легше від цього стало
Дюйм оф о4ка• 03 октября 2025
Ответ дляМіняйловна

Ось і вся правда.
Киян більше от і виють, як ви виразилися активніше, але ж чи мине їх учать Чернігова чи Сум, коли всіх по черзі вибивають станції, мабуть ні, навіть якщо є ппо, але ж атаки тривають цілодобово.
Міняйловна• 03 октября 2025
Ответ дляПоросенка
Багато чого. І теми тут практично не пишемо, бо розуміємо чому немає світла в нашому регіоні.
Поросенка• 03 октября 2025
Ответ дляМіняйловна
це ваш вибір -писати чи не писати, ви вибрали -не писати
Леди Репях• 03 октября 2025
Да, ситуация сложная, бедные люди. Родственники там, домик на электрике, ни воды, ничего.☹️
Сердючка• 03 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Тут речь совсем не о том, что их как-то не так сбивают, а про то, что их не сбивают вообще, ибо нечем и некому.
На защиту критической инфраструктуры власти просто забили -«денег нет, но вы держитесь».
Разведчики кружили часами, шахеды летали выбирая цель также неограниченное время.
Почему МВГ обращаются за помощью к условному Ваньку, а не к правительству?
Очевидно, без «розголосу» просто ничего не поменяется и скорее всего спонсируют марафон, а не пво.
Полтавська галушка• 03 октября 2025
Ответ для90x60x90
Удалено администрацией...
Все нормальные люди знают как защитить критические объекты, а те кто не знают, могут посмотреть на то как свои объекты от наших дронов защищают россияне - сетка в много слоев.
Seehund• 03 октября 2025
Ответ дляПугачиха
Це з Німеччини позловтішатися сюди прийшли?
Я до Германии просидела 3 месяца без воды, света и газа. Мне не понравилось. Если вы совет воспринимаете, как злорадство, это ваши глубинные проблемы. Ну если все обстоятельства против и хочется жертвенно замёрзнуть, кто же запретит.
Полтавська галушка• 03 октября 2025
Ответ дляМона_Лиса
вероятно не сбивают, чтобы не выдать свои позиции, другого объяснения у меня нет.... слишком близко от границы, за себя бояться. а что люди, люди только мешают ((((
Защитники больше защищают себя чем тех кого должны?
Леплю из пластилина• 03 октября 2025
Ответ дляМолчунья
Тогда пусть берут палатки и выходят под раду жить, пока их не расселят
Другие страны умудрялись принимать беженцев в готели ! Даже Болгария, Румыния, и другие небогатые страны
У нас есть полно готелей на Западной
Пусть примут людей на зиму
Може раніше Румунія приймала, але мінімум рік вже власним коштом. Не у всіх на це є ресурси
Стрекоза любви• 03 октября 2025
Таких тем за 4 роки ОДНАКОВИХ тут просто мільйони. За цей час зрозуміла, що вибачте, цей трьоп взагалі ніякого вихлопу не дає.
В одній темі ті ж самі автори пишуть: мій сидить в хаті, нікуди не виходить, кістками ляжу, не відпущу, в іншій - ой, що ж це робиться, немає людей, щоб ці дрони збивати, мерзнем-помираєм.
Все ж треба визначатися, ви до красивих чи до розумних.
Але можу сказати, що зараз активно росіяни будуть вибивати саме прикордоння. Думаю, зрозуміло чому.
Сердючка• 03 октября 2025
Ответ дляПолтавська галушка
Та какие позиции (человек, может, не в курсе, как выглядит пво от шахедов) -это мобильные группы на пикапе, выстрелил -уехал. Но сам факт, что этих групп 1-2 и стрелять нечем. Так и живем…
lilul990• 03 октября 2025
А чого мовчать про кривий ріг? Про Кременчук? Там все те саме

Автор, не розганяйте паніку
Лорка-хлорка• 03 октября 2025
Райцентр Чернігівської обл. Коли дають світло, не всі електроприлади прпцюють через дуже низьку напругу в мережі. Коли дають воду, вона тече жахливого кольору.
lilul990• 03 октября 2025
Ответ дляСтрекоза любви
Мене тоже це дивує

Ой дивіться: росіяни вже біля Запоріжжя. Мама, шо це робиться

Я воювати не буду, я не створений/ створена для війни

Уже б мовчали
lilul990• 03 октября 2025
Ответ дляЛорка-хлорка
Жахливого кольору? Кривий ріг уже два роки купує бутиліровану воду після підриву каховської ГЕС

Хто про це взагалі знає?
lilul990• 03 октября 2025
Ответ дляСердючка
Звідки у вас така інформація?
Бла бла бла• 03 октября 2025
За Чернігівщіну мовчать, зате опешні боти старанно засирають ленту маячнею прямо з ранку, дуже активно.
Сердючка• 03 октября 2025
Ответ дляlilul990
Звідки у вас така інформація?
Я тут живу и глаза у меня не на жопе.
Прочтите Ванька николаевского, стерненко, если им доверяете.
lilul990• 03 октября 2025
Ответ дляСердючка
Я тут живу и глаза у меня не на жопе.
Ні, не довіряю.
Молчунья• 03 октября 2025
Ответ дляЛеплю из пластилина
В Украине нет отелей ? Тур баз ? Лагерей ? Санаториев ? Другие страны и не должны расселять 4 года
Может, пусть наши побеспокоятся уже наконец?
Сердючка• 03 октября 2025
Ответ дляlilul990
Ні, не довіряю.
Приглашаю на экскурсию в Че, посидим в подвале денек, послушаем вместе😏
Сусідка знизу• 03 октября 2025
Мы все це пережили минулого року, на Сумщині. І теж вересень такий був що не дай Боже його повторення, як вибивали ті підстанції, які ніхто не укріплював.... Вибивали стабільно раз в тиждень на добу-дві. Так, потім відремонтували, навіть щось позакривали укріпленнями. Але як бачимо по Шостці і Конотопу, далеко не все. Але ж можна було б хоч антидронові сітки понатягувати. Трансформатори, це саме цінне і їх можна закрити саркофагами бетонними. Від ракет може й не спасе, але від дронів точно рятувало у нас вже і не раз, масштаби пошкоджень були не такі, принаймі. І на при кінці 4 року обстрілів таки починають це робити. Починають... Суки .. і це не енергетики винні, а наша влада. Енергетики просто виконують розпорядження Києва. А Києву на ті Суми з Черніговом насрати.
lilul990• 03 октября 2025
Ответ дляСердючка
Та ви шо

У Кременчуку насиділась поки у вас було все спокійно. Але ви ж про те не думали, да?
Kidstaff Bot• 03 октября 2025
Відтепер без анонімів. З повагою, Адміністрація.