А я с Рио-де-Житомира!• 17 октября 2025

Питання до батьків підлітків про алкоголь та паління

Ви якось намагаєтесь своїх дітей "рятувати" від вживання алкоголю чи закриваєте очі і даєте набивати свої шишки?
От є донька, 10 клас. Я точно знаю, що її друзі п´ють та палять. Донька теж палила, але я купила додому купу тестів на котинін і в випадковий момент змушую її робити ці тести, тому вона переживає попастися (бо далі наступає покарання, зменшення кишенькових, заборона на гульки) і не палить. А от що робити з алкоголем я не знаю. Ні разу не попадалася, але він явно присутній в її житті.
Ось на вихідних вона йде на день народження, там будуть підлітки 15-18 років, я впевнена на 1000% що буде алкоголь. Не пускати - не можу, вік такий, що їм треба соціальне життя. Проконтролювати щоб нічого не пила - не розумію як. Закрити очі і дати отримувати досвід? Та блін... Хоча в той же час розумію, що я теж в 15+ вже вживала в компаніях алкоголь, а з 19 років не п´ю взагалі. Тобто досвід отримала, зрозуміла що це не моє. Але я б хотіла щоб доньку і цей досвід оминув, особливо в такому віці.
Розкажіть як у вас це все.. З розповідей доньки - курять та п´ють 95% її однолітків, хоча у більшость батьки впевнені, шо діти паїнькі і ніколи нічого.
Результат:
вже голосів: 33
14 (42.42%) Даю можливість отримати досвід
10 (30.3%) Розмовляю, прошу, пояснюю
4 (12.12%) Інше
3 (9.09%) Нема підлітків
2 (6.06%) Контролюю, забороняю
Брюнетка в Мармеладе• 17 октября 2025
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Ну як би я мама і маю авторитет, у неї немає опції не робити чогось, якщо я кажу.
Это не про авторитет, а про страх наказания и жёсткий контроль.
автор А я с Рио-де-Житомира! • 17 октября 2025
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Нехай так, я дуже не хочу щоб вона палила, а з цими смачними жижами важко встояти, особливо коли практично всі друзі палять. У мене дідусь дуже важко помирав від раку легень, тому нехай вона 100 разів мене боїться, але доки я маю можливість її від цього вберігати - я буду залякувати, раз розмови не допомогли.
Може ще третю?• 17 октября 2025
Сын. Почти 18 лет. Уже не курит, не пил и не пьёт. Один раз они с друзьями напились, то он чуть ’не сдох’. А вообще несколько его друзей по пьяница телефоны, кошельки и т.д. теряли. На свой первый айфон он сам заработал половину, на эйрподсы заработал сам ( в жару в спецодежде).Короче, он воздерживается. Плюс он знает, что дед ( мой отчим) умер от алкогольного отравления.
Може ще третю?• 17 октября 2025
Ответ дляТебеОноНадось
Я только тут читаю и прозреваю, о том что 18 летние просвещают в свою жизнь мам... кто поет, сколько, кто курит, когда и с кем встречается, был ли первый раз. В моем окружении у подруг человек 10 от 18 до 23. Блин вообще никто не знает... Нормальные дети. Нормально ныкаются. Как и мы в их возрасте.))
Моему 17,5. Он мне сам всё рассказывает. Про первый раз не особо, правда. Сейчас встречается с одногодкой, секс у них есть, вместе они уже год.