Прибираю щодня• 03 ноября 2025

Фебрильні судоми

Доброго дня.
Хто мав досвід з таким проявом у дітей.
Поділіться досвідом, що допомагає уникнути їх початку?
Можливо призначали комплекси магнію і вітамінів В, D та Е - якщо так, порадьте також оптимальний варіант, що обрали у зручній формі для дітей 2 роки.
Хочу дослідити цю тему. Можливо маєте рекомендації ваших педіатрів, яку кількість магнію в сиропі можна дати якщо у дитини починається лихоманка, щоб не спровокувати.
Попереднього разу нам невропатолог призначила за схемою у малих дозах -діакарб, діазепам та сироп магнію.
То от я вже думаю, якщо скрізь є інформація що магній впливає на роботу нервової системи, то може якщо судому провокує гарячка, то потрібно врівноважити нервову систему прийомом магнію при симптомах початку цієї лихоманки??
Всі хто бачив фебрильні судоми , зрозуміють чому хочеться знайти спосіб їх уникнути якщо є такий спосіб.
Тільки власний досвід, або медики.
P.S.: Я не проводитиму експерименти на дитині, просто хочу зібрати досвід тих хто стикався і поставити правильні питання нашому педіатру
Викасикрет• 03 ноября 2025
Не доводить до высокой температуры. Перерастет
автор Прибираю щодня • 03 ноября 2025
Ответ дляВикасикрет
Ми косвенно консультувались коли були у педіатра з іншого питання, то він сказав, що провокує не висока температура, а різкий скачок температури- при чому в обох напрямках.
Тож це зрозуміло, але нажаль не дієво. Бо тут 37,0, а тут вже 38 і вже симптоми що от от почнеться.
Викасикрет• 03 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Незнаю. Моїй вже 22. Були в 10 місяців вночі. Коли лізли зуби. Перевірили тоді все, щоб не епі і більше не доводили до скачків .
Не буває 37 і зразу 39.
Сорока-ворона• 03 ноября 2025
У меня в детстве были. Не доводить до высокой температуры - мне сбивали уже на подходе к 38. А потом переросла
Викупана• 03 ноября 2025
Загальні рекомендації: збивати темп починаючи з 37 . Також варто звернутись до епілептолога ,зробити ВЕЕГ .

Тепер пару слів з протоколу:

Прості – для довготривалого лікування ПЕП не призначаються; при підвищенні температури тіла призначаються жарознижуючі препарати, при тривалих судомах (більше 10 хвилин) – бензодіазепіни.

Комплексні (при наявності несприятливих ознак перебігу) – призначається довготривале лікування за допомогою ПЕП: у дітей раннього віку – барбітурати, в більш старшому віці – вальпроати або леветирацетам. При підвищенні температури тіла – тактика така ж, як при простих фебрильних судомах.
Викупана• 03 ноября 2025
Ні сироп магнію ,ні комплекс вітамінів не мають ніякого впливу
Та_шо_ж_таке• 03 ноября 2025
И мы не доводили до 38, сбивали, обе дочки и так, здесь иногда читаю, пишут что это не правильно, но мне это правильно иначе скорая и капельницы
Кумедна• 03 ноября 2025
У дитини були в 1 рік. Після прививки КПК піднялась різко температура 38,6 і сталися ці судоми. Це було вдома, швидко в лікарню і реанімація. 2 неділі лежали в дитячій лікарні, в неврологічному відділенні, там таких дітей було багато, саме після прививок. Місяць призначали протисудомні, рецептурні, отримували в лікарні. Після зробили МРТ головного мозку, бо був якийсь час без свідомості після судом, все добре.
Після були консультації у інфекціоніста, імунолога, невролога. Всі одностайно сказали обмежити перебування у дитячих колективах до 4-5 років, щоб менше хворіти і не провокувати підняття температури. В садок син не ходив, перші роки температуру збивали після 37,7. Бо років до 2-х ще були такі реакції, якщо швидко піднімалась, розпочинався тремор тіла, але потім переріс. Але років до 6 їздили в стаціонар під крапельниці відразу, якщо не збивалась температура вдома.
Зараз вже 13 років, температуру не збиваю і до 39, якщо себе почуває Ок, лише багато теплого пиття і т.п.
Завжди з рушником• 03 ноября 2025
У дочки были 1 раз. Но там просто до 41 наверное скакнуло. С тех пор тьфутьфу 8 лет прошло, больше не было. Но максимально поднималась до 39 с гаком.
В больницу катались тогда, никто ничего не назначил после выписки.
Зоркая Зорро• 03 ноября 2025
давайте магний курсами а не когда подхватил орви
ОноВамнадо• 03 ноября 2025
У меня в детсве были, бабушка сказала маме ни в коем случае не давать меня врачам, чтоб не кололи. Сами дома обтерли, сбивали. Надо ребёнку покой. И наблюдать.
Доктор Хаос• 03 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Поить так,чтоб ребенок писял каждые 20 минут, и тогда температура растет плавно, и если она высокая, то она просто держится. Скачки- это от жаропонижающего, сначала резко падает, а как его действие заканчивается- организм пытается нагнать. Заваривание кастрюлю чайкомпота, и поите, и днём и ночью. Если согласится пить Регидрон или боржоми- ещё лучше, они снимают интоксикацию и легче переносить.
автор Прибираю щодня • 03 ноября 2025
Ответ дляВикасикрет
Не буває 37 і зразу 39.
Ну ви кумедні, якщо у вас не було, то значить не буває?? Так, виходить?
Дитина 9 міс до того хворіла Розеолою, там лихоманка 3 дні, яка погано збирається, а потім на 4 день висип і як не було лихоманки. Так от, тоді температура не збивалась і ми двічі їздили вночі на приймальне, екстренно збивати за 39 вже навіть. Звісно, що діагноз цей ставлять коли є висип, поки висипу нема - виключають все решта.
То передісторія.
Нічого не було подібного і навіть натяку на судоми в дитини. А потім звичайне ГРВІ яке я згідно наявних рекомендацій лікувала, а температуру збивали лише після 38. І у нас була ситуація, коли довго було 37 , ні туди і ні сюди, а потім понад 38. Я просто помітила що дитина різко стала гарячіша. То я навіть не доміряла, бо почалась судоми.
автор Прибираю щодня • 03 ноября 2025
Ответ дляКумедна
Мені 31 рік, досі іноді маю тремор на підняття температури, у швидку, як ви пишете, теж пам´ятаю їздили серед ночі вже в свідомому початковому шкільному віці, зі слів мами судоми у мене теж були в дитинстві. Тоді чуть шо кололи аналгін+димедрол, то ним мене обкололи знатно. Зараз ця комбінація дітям заборонена, хоча на приймальних ще досі це роблять без внесення в протокол, або взагалі без протоколу🥴. А моїй дитині це нажаль передалось генетично, це найчастіший випадок появи судом у дітей