Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025

Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин

Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.

У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.

Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.

«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляВоленс-неволенс
Я не знаю де «у вас» і за чий рахунок куплені ті машини, але знаю, що в наш час - 99% машин «іномарки», і що це нормально - мати машину !
Ви застрягли в 90-тих, і хочете усих туди повернути.

Просто порахуйте - середня зп. вчителя 15 тис.грн. ! Так це середня, з вислугою років + 10.
Така зпл не дозволяє не те що придбати іномарку, а навіть її обслуговувати. Що ще раз є підтвердженням того, що вчителі не живуть на зарплату.
Бабця в мештах• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
А на что он будет жить? На какие деньги?
я это понимаю, ну а что мне взрослому парню делать? Орать? Разговоры не помогают, хочет и всё быть учителем
Тоскующая• 16 ноября 2025
Ответ дляБабця в мештах
Мой сын хочет быть учителем, я и отговаривать не хочу, и понимаю,что это копеечная зарплата в нашей стране
Категорично відговорюйте.За 8 т з голоду помре
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляТоскующая
Через пару років реальність буде дуже важка.Іх не буде.
Не без підтримки батьків
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября 2025
Ответ дляБабця в мештах
Мужик должен зарабатывать деньги и кормить семью. Сейчас хорошие деньги можно заработать только в армии, СБУ, полиции., Но мужик учитель...куда катиться эта страна...
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Яке підсумування
Хоча очікувано
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляАдеКВАтная
Ниття не було
Вчителі підняли питання про збільшення навантаження при тій самій оплаті
І чудово - з таким ставленням репетитори і домашня освіта майбутнє ваших дітей та онуків
Так можна підняти зустрічне питання: мільйони дітей виїхали, то звідки ’збільшення навантаження’?
Дітей стало менше, то логічно що вчителів теж треба менше.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
У нас две училки вот детям квартиры купили
Харчовий тріль• 16 ноября 2025
Ответ дляБлагоуханочка
У Німеччині вчителі мають навантаження 25 годин.
А тепер приведіть заробітну плату німецького вчителя і він теж вимушений йти ще працювати додатково?
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
На репетиторстве более 1 тыс дол легко набивают учителя
Задолбулька• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
А вчителі всі за визначенням одинокі? Авто чоловік, чи дружина вчителя може купити, нє?
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
Вам до дефектолога
Може і ви заробите після корекції
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Учителя не бедствуют.
В моїй хаті моя правда• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Там не все так просто.
Я вчора читала статистику : в Україні купа вакансій у школах. Ці ’вільні’ місця і зараз ділять між собою інші вчителі, щоб більше заробити. Автори цього нововведення пропонують скоротити вільні вакансії, таким чином залишиться близько 13 тис ставок, які треба звільнити. Що в межах країни крапля в морі.
Так, хтось може бути незгодний і звільнитися. На їх місце прийдуть інші. Зарплата у вчителя невисока, але ж і працює він не як інші. У нашій Київській школі вчитель початкових класів йшов додому зразу після уроків : о 12:00-13:00 годині. Предметний приходив лише на свої уроки. О 16:00 в школі вже нікого не було, лише продльонка і сторож. Тому якщо перерахувати на годину, то оплата зовсім непогана виходить.
Можна я до вас у школу піду?
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляАдеКВАтная
А чому у вчителів немає бажання вчити ваших лідерів ? Це наслідки
Наслідки чого?
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Вы видели цены на репетиторство?
Помаранчова душа• 16 ноября 2025
Отак! А нещодавно знайома зі сфери освіти хвалилась, що з НР збільшать їм з/п на 50%.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
У нас учителя на иномарках приезжают на работу
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Наслідки чого?
Зневаги від держави та батьків
Lizavel• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
Училки?
Откуда вы знаете,что они купили? Я не знаю, например, таких подробностей. Если и купили: Слава Богу!!!!
Благоуханочка• 16 ноября 2025
Ответ дляХарчовий тріль
Ну ви ж хочете як у Європі, то треба попрацювати для цього.
Коли Німеччина сплачувала репарації тож і зарплати були інші.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Ответ дляПомаранчова душа
Они на репетиторстве более 1 тыс дол имеют
Харчовий тріль• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Удалено администрацией...
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
Вы видели цены на репетиторство?
Ви вже надаєте послуги ? Там і квартирка не за горами
Чи заїкання перешкоджає
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Учителя живут хорошо
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
12 часов в офисе? Хм.... Что за работа такая?
Бухгалтери ще й додому роботу беруть, і всі новорічні свята у звітах проводять.
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Репетиторство более 1 тыс дол
Лиса Патрикевна• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
У нас две училки квартиры детям купили
АдеКВАтная• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Та які мільйони дітей
Всього в еміграції декілька мільйонів , так це ж не діти виключно

Ну і вчителі ніби не мали заборони на еміграцію - чи їх кількість не зменшилася ?
Патриоточка• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Дармоєдів вчителів сокращають! Рятуйте!!!!!!
У меня племянница учится в Киевском вузе на бюджете, технический факультет. У каждого есть куратор по диплому, еженедельные митинги и поддержка. По другим предметам тоже консультации, в том числе индивидуальные по просьбе студента. Там работают PhD, кандидаты наук, профессора. Какие дармоеды? О чём вы?