ТаЕщеОптимистка• 1 час назад

А сенс в сонячних панелях зимою?

У нас є інвертор і 2 батареї.
Все б це прекрасно, але їм тоже треба хоч іноді світло, щоб зарядитись.
Чоловік розпланував хоч трішки панелів купити. Це все тільки для забезпечення умов зимою планується
Я кажу ти згадай минулу зиму.
Майже не було сонця.
Ну не було ж? Я сонячні дні могла на пальцях порахувати.
Тоді який сенс в цих панелях зимою?
Вцілому, якщо вкинуть 15 тис дол в нормальну площу таких панелів і весь рік корисисватись, продавать нлектроенергію в систему, то це має якийсь сенс.
Але в нас нема таких планів, нема таких грошей.
Краще вже інверторний генератор, на мою думку
автор ТаЕщеОптимистка • 1 час назад
Ответ дляАшолюдискажуть
Им нужно не солнце, а фотоны , которые проходят через тучи.
Но естественно мощность падает почти в 10 раз.
Тепер хоч щось зрозуміло

КоролеВешна• 1 час назад
Ответ дляАшолюдискажуть
У вас наверное зелёный тариф ?
простите вмешаюсь, зеленый тариф в Украине с октября 2022 - он приостановлен в Украине.
Глаза_в_3_карата• 1 час назад
Ответ дляТаЕщеОптимистка
То я зрозуміть хочу який сенс в цьому
Спитайте чат. Він вам все порахує.
Навіть теоретичне виробництво е/е за минулі роки згідно щоденників погоди.
Тоді зможете реальніше зрозуміти, вигідно чи ні.
Ашолюдискажуть• 1 час назад
Ответ дляОноВамнадо
Ну на кофе-машину хватит и на холодильник)
У нас теплый пол на электрике, 2 авто нужно заряжать, это все зимой в пролете. Даже вода редко когда нагревается зимой электрикой без подключения газа
Я не сильна в физике .
Но подскажите, это сколько кВатт получается в сутки с вашего объёма ?
Топтунша• 1 час назад
Ответ дляОноВамнадо
У меня 3 холодильника, свет, котел, телеки, комп ребенка, микроволновка.
Более-менее хватало.
Вода горячая от газа. На бойлер бы точно не хватило. Электродуховкой не пользуюсь, естественно, когда нет ээ от сети
Глаза_в_3_карата• 1 час назад
Ответ дляОноВамнадо
Не все готовы ради кофе выкинуть 15 к
автор ТаЕщеОптимистка • 1 час назад
Ответ дляОноВамнадо
В мене основна задача котел газовий щоб працював, він від електрики.
Нк це якщо ще газ буде
Ашолюдискажуть• 1 час назад
Ответ дляКоролеВешна
Понятно.
А куда ж девать при переизбытке эл.энергию ?
Её ж не сбросить просто так .
Нужно кому-то в сеть .
Или я совсем туплю ?
Ашолюдискажуть• 58 минут назад
Ответ дляТоптунша
Более-менее хватало.
Круто .
И стиралка?
Или на неё тоже не хватает ?

ОноВамнадо• 57 минут назад
Ответ дляАшолюдискажуть
Я не сильна в физике .
Я тоже не сильно чтобы сильна, но смотрю сейчас в приложении в январе 2026 339 киловатт было получено с солнечных панелей и расход э/э за месяц при этом 1,34 мегаватт.
В июле 2026 с панелей получено 2,31 мегаватт, расход 1,23 мегаватт. Расход большой летом, так как сейчас еще обогревается бассейн.
Ашолюдискажуть• 56 минут назад
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Не все готовы ради кофе выкинуть 15 к
15 к - это полу промышленные объёмы наверное.
Ии выдаёт, что для 3-5 киловатт нужно оборудования на 4- 7 т
автор ТаЕщеОптимистка • 56 минут назад
Ответ дляАшолюдискажуть
Понятно.
Её ж не сбросить просто так .
Нужно кому-то в сеть .
Или я совсем туплю ?
Ні не тупите. Так і є.
Тому і не добивають станції під нуль всі які, до атомної відносяться. Бо не буде куди ту енергію взагалі діти з атомної, яка вже виробилась.
І буде бах. І буде катастрофа всім. В тому числі ’добрій’ Європі
Ашолюдискажуть• 55 минут назад
Ответ дляОноВамнадо
Благодарна Вам за пояснения .
Снегурочко• 55 минут назад
Ответ дляТаЕщеОптимистка
Тобто вони зимою без сонця звідкись генерували вам енергію?
Так, генерували.
Навіть в похмурий день йде генерація. Звісно, не так, як в сонячний)
автор ТаЕщеОптимистка • 54 минуты назад
Ответ дляСнегурочко
Так, генерували.
Зрозуміло. Тепер хоч проясняється мені трохи
Prervana• 54 минуты назад
Графики читать умеете?
Сводка выработки и потребления энергии по месяцам. Февраль, март и июль.
ОноВамнадо• 53 минуты назад
Ответ дляАшолюдискажуть
Благодарна Вам за пояснения .
Да это не пояснения, просто статистика. Я ещё люблю когда вода в душе прямо кипяток, но такое только летом. Зимой экономим, вода нагревается только прицельно под душ и где-то градусов 40.
Снегурочко• 52 минуты назад
Ответ дляТаЕщеОптимистка
Я не фантазую. Сонячнмх днів було в місяць штуки 3-5 і в січні, і в лютому так.
Тож я намагаюсь зрозуміти чому всі так кинулись на ці панелі і так хвалять.
Якщо логіки немає
Ми поставили перші панелі восени 2024, в минулому році ще додали.
Вважаєте, ми мали їх познімати, тому що минула зима була переважно похмурою?))
Трохи злякана• 52 минуты назад
Ответ дляОноВамнадо
Зимой никакого. Сейчас они у нас дома покрывают 100% расхода э/э и заряд электрички и гибрида
Але ж взимку є і багато сонячних днів, коли морози, наприклад. Хіба вони хоч трохи не заряджаються?

ОноВамнадо• 50 минут назад
Ответ дляТрохи злякана
Немного заряжаются. Зимой световой день насколько короче, угол лучей совершенно иной
Ашолюдискажуть• 50 минут назад
Ответ дляОноВамнадо
Пусть будет как нужно для вас !!!!

Я тоже мечтала о панелях , даже считала в 2021 году,но пока остаётся как есть.
автор ТаЕщеОптимистка • 50 минут назад
Ответ дляСнегурочко
Тож я для себе розглядаю і прораховую чи це має сенс на майбутнє. Причому тут вам познімати? Аби що сказать...
Трохи злякана• 49 минут назад
Ответ дляОноВамнадо
Дякую за пояснення.
Топтунша• 48 минут назад
Ответ дляАшолюдискажуть
Круто .
И стиралка?
Или на неё тоже не хватает ?
Стирала. Сушкой не пользовалась
автор ТаЕщеОптимистка • 47 минут назад
Ответ дляТрохи злякана
Теоретично ми зиму уявляємо так. Що мороз і сонце.
Але на практиці так не було. Я це точно знаю. Бо я якось задалась собі питанням, а де ж сонце. Я так хочу сонячний день. І почала з того дня ждать його. І аж через 2 тижні було 2 сонячних дні. Потім ще через 2 тижні.
Я не жартую. Цієї зими було саме так
Перемелица• 47 минут назад
Ответ дляPrervana
Графики читать умеете?
за декабрь и январь можно?
Prervana• 46 минут назад
Ответ дляТаЕщеОптимистка
Сенс имеет с конца марта по конец октября)
Сплюшка• 46 минут назад
Ответ дляТаЕщеОптимистка
Якщо логіки немає
У вашему локальному всесвіті може бути що завгодно. Але в Україні нема зим без сонячних днів.
автор ТаЕщеОптимистка • 45 минут назад
Ответ дляPrervana
Так от.
Для цього пепіоду я не готова такі гроші вкладати. Бо я і так виживу і без світла. Саме зима цікавить в сенсі вкладень
Перемелица• 45 минут назад
Ответ дляСплюшка
Киевская область прошлой зимой солнца почти не видела, она права