Ms. Сама прямота• 16 ноября в 08:14

Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин

Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.

У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.

Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.

«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Дівчина Гілмор• 16 ноября в 08:15
Ой шо робиться! Тільки 8 ранку
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:16
Дармоєдів вчителів сокращають! Рятуйте!!!!!!
PORKA• 16 ноября в 08:17
У меня когда-то было вынуждено 30 часов, я уволилась через пол года. 30 часов пед нагрузки это ещё плюс 10 часов подготовки, плюс никто не отменяет работу с журналами, тетрадями, педсоветы итд.
Анонимус Я• 16 ноября в 08:18
Ответ дляMs. Сама прямота
Взять на их место репетиторов
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:18
Ответ дляАнонимус Я
Взять на их место репетиторов
Мужикам бронь отменить, их нагрузку дать женщинам.
Анонимус Я• 16 ноября в 08:18
Ответ дляPORKA
Далеко не во всех школах мучают педсоветами.
Это прикол вашего директора.
Женщина скорее всего
Мао_Мяо• 16 ноября в 08:21
Я погано уявляю весь об´єм роботи вчителя. Але якби мені запропонували більше працювати за меншу зп.... Я на стороні вчителів
Котогосподиня• 16 ноября в 08:21
Проблема, насправді, серйозна. Передпенсіонери через пару років закінчаться, з вчителями може бути катастрофа. На 8 тисяч молоді спеціалісти і так не поспішають.
КартаБезКомиссий• 16 ноября в 08:21
Правильно я зробила, що туди й не пішла працювати
КартаБезКомиссий• 16 ноября в 08:22
Ответ дляMs. Сама прямота
Удалено администрацией...
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:22
Ответ дляМао_Мяо
Нет уже сейчас такой нагрузки на учителей, которая была до войны, вот и предлагают такой вариант мягкого сокращения педагогинь, а заодно и мужиков порядить малехо, а то пригрелись по школам и ПТУ...
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:24
Ответ дляКартаБезКомиссий
Удалено администрацией...
КартаБезКомиссий• 16 ноября в 08:25
Ответ дляMs. Сама прямота
Удалено администрацией...
Самі йдіть в армію така охоча і застосовуйте там усе, що забажаєте)
Вчителі і так масово звільняються, в проблема з освітою у дітей то вже ваша проблема виключно
PORKA• 16 ноября в 08:25
Ответ дляКотогосподиня
Мы идём к тому, что образование будет доступно далеко не всем. Сейчас активно снижается его качество, плюс реформа старшей школы, сами школы будут укрупнены (закрыты, дети будут ездить в соседние), плюс огромная проблема с кадрами.
Качественное образование будет доступно только за деньги.
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:25
Ответ дляКартаБезКомиссий
Слава богу я туда не пошла в то болото в свое время.
Ластоноша• 16 ноября в 08:26
Украине не нужны учителя, врачи, тренера, строители, музыканты...только депутаты, судьи, полицаи с тцкунами.
Сами догадайтесь, какое будущее строят.
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:26
Ответ дляPORKA
Пусть будет того образования меньше, но качественнее
Анонимус Я• 16 ноября в 08:27
Ответ дляКотогосподиня
Не закончаться пенсы.
Новые придут пенсы....
И как же им по#,уй на учеников....за редким исключением.
А молодые пусть на полезных и серьезных работах работают
Непонятно• 16 ноября в 08:28
Ответ дляMs. Сама прямота
Точно, в классе на 50 детей будет очень качественное образование.
Туфли в чешуе• 16 ноября в 08:28
читаю комментарии и понимаю, что образование должно быть платным для всех после начальной школы.
АдеКВАтная• 16 ноября в 08:28
Ответ дляMs. Сама прямота
Видно що ви без вчителів росли
Анонимус Я• 16 ноября в 08:28
Ответ дляКартаБезКомиссий
Удалено администрацией...
Вы не представляете сколько времени уходит на дотягивание учиельских фейлов дома или $$$ на оплату репетиторов
автор Ms. Сама прямота • 16 ноября в 08:29
Ответ дляТуфли в чешуе
Как вариант! Да
НеКонец-Света• 16 ноября в 08:29
Ответ дляМао_Мяо
Там не все так просто.
Я вчора читала статистику : в Україні купа вакансій у школах. Ці ’вільні’ місця і зараз ділять між собою інші вчителі, щоб більше заробити. Автори цього нововведення пропонують скоротити вільні вакансії, таким чином залишиться близько 13 тис ставок, які треба звільнити. Що в межах країни крапля в морі.
Так, хтось може бути незгодний і звільнитися. На їх місце прийдуть інші. Зарплата у вчителя невисока, але ж і працює він не як інші. У нашій Київській школі вчитель початкових класів йшов додому зразу після уроків : о 12:00-13:00 годині. Предметний приходив лише на свої уроки. О 16:00 в школі вже нікого не було, лише продльонка і сторож. Тому якщо перерахувати на годину, то оплата зовсім непогана виходить.
Анонимус Я• 16 ноября в 08:29
Ответ дляPORKA
Оно и сейчас так
Анонимус Я• 16 ноября в 08:29
Ответ дляЛастоноша
Сами догадайтесь, какое будущее строят.
Все важны
Этожзвяздаяегообожаю• 16 ноября в 08:30
Все идет к тому, что хорошие знания можна будет получить только в частных школах. Как с больницами, еще каких то 10 лет назад в моем городе частных клиник было всего несколько, сейчас же на каждом шагу, и все чаще люди делают выбор в пользу частной клиники
НеКонец-Света• 16 ноября в 08:30
Ответ дляКотогосподиня
Ви намагалися влаштуватися у школу? Спробуйте і дізнаєтеся, що місць нема )
У вчителів чоловіків бронь від школи. Ви думаєте мало бажаючих чоловіків працювати у школі? А чому їх не беруть?)
Ластоноша• 16 ноября в 08:31
Ответ дляАдеКВАтная
Видно що ви без вчителів росли
Похоже и без родителей - травой придорожной.
СМСница• 16 ноября в 08:31
Ответ дляPORKA
А нагадайте, скільки зазвичай годин в неділю працюють всі інші.