Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025

Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин

Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.

У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.

Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.

«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Ну так обычный работник за 40 часов порой меньше получает, чем вы за 18. И наглости хватает ещё возмущаться.
Я не вчитель, але розумію, що 18 годин це тільки уроки. А підготовка до них, а заповнення документації, а перевірка зошитів? Це ще стільки, якщо не більше. Ви не розумієте?
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Так вони згодні працювати у школі по 18 годин, як і жінки. Не беруть. Чому ?
Семьи кормить они на что будут? Или это все корзиночки?
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
У нас учителя на иномарках все.Репетиторство-хорошие деньги
Так они специально ведут уроки плохо, чтоб репетиторствовать...
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляОбращеница
У нас у шкрлі уроки з 12:30 до 18:15 друга зміна вся старша школа
Ось саме в цей час вони і на роботі, якщо мають уроки. 6 годин на день максимум. Шикарний графік.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
Я кучу времени цбила что б прдготовитб своего ребенка к ЗНО в 11 класее.
Директор школы так и сказал в начале 11 класса - НАНИМАЙТЕ РЕПЕТИТОРОВ
Ця тенденція була ще коли я школу закінчувала кілька років назад
Не робіть круглі очі, ніби це зараз дикість
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Каждый делает свою работу. На что учился. Я же Вас в дворники не посылаю.
Выбрали профессию самостоятельно. Знали. Это не секрет уже несколько десятилетий, какая зп.
Так и я уйду. Останутся в итоге пенсионеры, которым дома скучно, и прячущиеся от мобилизации мужики. У нас в школу 3 таких работают - сыновья учителей, дети просто ржут
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Просто сейчас это повсеместно.
Задолбулька• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Якісна освіта і зараз доступна тільки за гроші, бо рівень вчителів в школах просто жахливий
Бо починаючи з 2000х, батьки методично добивали вчителів. То чому зараз таке здивування, що в професію нормальні йти не хочуть? Все має свій початок і свої наслідки.
Умничка-помощничка• 16 ноября 2025
Хоч би не перетрудилися, 22! години. Нічого, що звичайний роблчий тиждень 40?
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Так они всего 18 часов в неделю работают? А ноют тут так, как будто пашут больше 40...
Яке вузьке мислення
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
Так собрались - уходите. Не нужно угрожать)
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляЗадолбулька
А нагадайте, чи є у всіх інших неоплачувані ’вікна’ між роботами? Ті вікна, які складуть то й же робочий час як і у Ваших інших, в які вимушений сидіти на роботі, але ніхера за це не отримати.
Да, у нас вообще из школы можно выйти только в 17.00. Вот вам и 8 часов, 40 в неделю
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Яке вузьке мислення
Сочувствую.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
То нема чого нити, прям перетружені. Все звалили на батьків і репетиторів, канікули всі їх, літо все гуляють. Найшли кого пожаліти
На канікулах вчителі працюють. У червні також. І поза уроками також. Вам скільки років, що ви це усвідомлюєте так тяжко?
Задолбулька• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
У меня 6 классов по 27 человек, я все свободное время или готовлюсь к урокам, или проверяют работы. Ждала повышения зарплаты в этом году, а тут такое.....
Обіймаю Вас. Я не вчитель, але щиро їм співчуваю.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Вже десятиліття точно всі живуть з репетиторами і не крякають
Знали, що так буде, не треба було множитись
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Весь этот труд оплачивается. Но учителя в это время кофе пьют и других обсуждают. Одно время я часто бывала в школе и видела.
Плюс ни у кого больше нету оплачиваемого отпуска длиной 3 месяца.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Просто сейчас это повсеместно.
Ну і правильно
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Сочувствую.
Я вам , сильно
Гляньте хоч на комент номер 61
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
Ви перший рік працюєте ? Я не бачила жодного вчителя, який би щодня готувався до уроків. Вони написали конспекти уроків у перший рік-два роботи і далі так і читають по ним. Перевіряєте роботи ви дома перед телевізором під серіальчик. Принаймі так було до війни. Що далеко не те саме, що стояти на викладці товарів в атб чи працювати репетитором. За часів мого навчання вчителі давали самостійну чи контрольну і в цей час перевіряли роботи іншого класу.
У моїх дітей були вчителі, які у вайбері переписувалися на уроках, час для цього завжди був. А ось перевірити самостійну нема?
Туфли в чешуе• 16 ноября 2025
Ответ дляСизоока бестія
Тогда учителям так бездельничать не удастся, придется отрабатывать.
Тогда и ученикам бездельничать родители не дадут.
Умничка-помощничка• 16 ноября 2025
Ответ дляPORKA
У меня когда-то было вынуждено 30 часов, я уволилась через пол года. 30 часов пед нагрузки это ещё плюс 10 часов подготовки, плюс никто не отменяет работу с журналами, тетрадями, педсоветы итд.
Працювала в внз, мала 4 пари щодня. Це взпгалі то 8 уроків. Плюс курсові, захисти звітів, дипломники, кураторство, власна наукова робота, захист дисертації. Так що школа - це дитячий лєпєт. Особливо якщо слухати, що за дичину розказують вчителі на уроках, 80% колишніх тріїчників, які і в своїй школь ніц не знали, то тупими і лишилися
Воленс-неволенс• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Дармоєдів вчителів сокращають! Рятуйте!!!!!!
Будуть ваші діточки тупими, як і ви !

В школах вже немає - математиків, хіміків, фізиків, інформатики, про вчителів англійської мови вже всім відомо …
Немає саме професіоналів - уже ці предмети викладають, аби хто … тож наступний рівень - або без вчителів, або з фізруком замість фізика !
Але стадо обирає бути більш тупими, тому радіють ….

У здібних дітей з бідних родин взагалі не буде шансу на освіту і майбутнє ! Ось вони реформи, які всі так чекали від слуг народу 5 років ))))
Стриптизерка• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Ну так, когда купите вещь с кривыми швами или браком, то не жалуйтесь)) просто не нужно было рождаться. Так?
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Ну, скоро и останутся только такие учителя, как вы описываете!
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Оплачується і вчителі працюють, приводять в порядок документацію
Я добре знаю, що робиться в школах
Платять їм за те ,що вони роблять мало
Тому ніхто якісно й не хоче вчити
Хочете відпустку влітку ідіть у школу
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляСтриптизерка
Тільки останні 5 років зарплати майже не підвищують, а ціни виросли в кілька разів. Такого не було попередні 25 років.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
12 к? Так получают те, кто сидит бумажки перекладывать, а тут 18 аудиторных, горловых, потом подготовка и проверка
Йдіть на викладку товару в атб, будете мовчати, ніяких горлових. Завжди є вільні вакансії в вашому районі.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляУмничка-помощничка
Науково педагогічні працівники працюють так само як і педагогічні
Навіщо ви принижуєте колег?
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляУмничка-помощничка
600 часов нагрузки в год, это 300 пар, поделите на 10 месяцев. Не все тут не в курсе, я совмещаю