Сплюшка• 19 ноября 2025

Робота тренажерного залу під час тривоги

Вітаю!
Питання до тих, хто орієнтується в питанні роботи тренажерного залу під час повітряної тривоги. На прикладі сьогодняшної ситуації: тривога з ночі, тренування на 7.30 ранку. Оскільки була ракетна небезпека, попередили зал о 7.00, що через тривогу заняття не зможу відвідати. Клуб повідомив, що тренування згоріло.
Стало цікаво розібратися в цьому питанні. Клуб надав відповіді, що у нас вже тривога поділяється на масовану та стандартну. І оскільки тривога не була масованою, то клуб мав право працювати та списати тренування.
Можливо, хтось знає де правда в цій ситуації
Невгамовна Бу• 19 ноября 2025
В смислі не масованна? Вони окуєлі?
Чи то Київ?))
Анчо Ус• 19 ноября 2025
Мне кажется это на розсуд керівництва. У нас ничего не закрывается и все тренировки проводятся . Тревога, обстрел. Каждый сам решает идти или нет .
Сундучок с каникулами• 19 ноября 2025
У мене басейн працював під час тривоги.
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Ответ дляНевгамовна Бу
В смислі не масованна? Вони окуєлі?
Чи то Київ?))
Софіївська Борщагівка))
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Ответ дляАнчо Ус
це так, я згодна. Але списувати= анульовувати тренування це занадто
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Ответ дляСундучок с каникулами
У мене басейн працював під час тривоги.
так, але це порушення. Бо це громадський заклад
Анчо Ус• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Ну как бы да . Должны тогда перенести
Белая котичка• 19 ноября 2025
Ответ дляАнчо Ус
Автор сказала не пойдёт.
Приватные структуры работают почти по своему графику.
Рожева юбка• 19 ноября 2025
Ответ дляНевгамовна Бу
В смислі не масованна? Вони окуєлі?
Чи то Київ?))
Що вам зробив Київ, що ви знецінюєте і нормалізуєте те, що його луплять щоночі вже 4 роки? Влаштувати вам оглядову екскурсію моїм районом, де в будь-якому напрямку від мого житла в радіусі кілометра можна знайти розрублені навпіл будинки? Фото зроблене особисто мною
Рожева юбка• 19 ноября 2025
Ответ дляАнчо Ус
У нас теж працює зал в Шевченківському районі Києва
Телепузик• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Пожалуйтесь на них
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Ответ дляТелепузик
Пожалуйтесь на них
кому?
Совбез• 19 ноября 2025
Безсоромні , звичайно. Але як покарати - хтозна. Хіба знеславити, пригрозити антирекламою. Мій у підвалі, завжди працює.
Невгамовна Бу• 19 ноября 2025
Ответ дляРожева юбка
Де я знецінюю? Що ви видумуєте((
Телепузик• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
кому?
Телепузик• 19 ноября 2025
3. Почему юридически девушка права

Есть понятие форс-мажора / обстоятельств непреодолимой силы.

Ракетная опасность = угроза жизни.
По Закону Украины «О гражданской защите» человек обязан идти в укрытие, а не на тренировку.

Атлетический клуб не имеет права требовать явки или списывать деньги, если человек физически и законно не может появиться на тренировке из-за угрозы.

Позиция юристов такая:

Воздушная тревога и предупреждение о ракетной опасности являются обстоятельствами, не зависящими от потребителя, которые освобождают от ответственности за неявку.

Это абсолютно законная причина для переноса услуги.

---

📌 4. Что девушке делать прямо сейчас

Шаг 1. Написать залу официальное требование (дам текст)

Спокойное, юридически грамотное письмо.

Хочешь — я прямо сейчас составлю готовый текст?

---

Шаг 2. Если зал откажет → подаём жалобы

Я могу оформить для неё готовые тексты трёх жалоб:

в КГВА

в ГСЧС

в Держпродспоживслужбу

Она просто копирует и отправляет.
Залізна пані• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Софіївська Борщагівка))
Випадково не на абрикосовій?
ПуГоФФка• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
кому?
В Держпродспоживслужбу, або в міську раду, як варіант. В них можна скарги на сайті лишати. Але не факт, що вони допоможуть . Це держ.установи зобов´язані не працювати під час тривоги, а приватні юридичні особи працюють на власний розсуд. Хоча, я б пропонувала краще зв´язатися з керівництвом, можливо вони підуть Вам на уступки. Ну або лишити негативний відгук в Гугл , так би мовити, підмочити репутацію
Телепузик• 19 ноября 2025
❗ НИКАКОГО официального деления тревог на “масованную” и “обычную” в Украине НЕ существует.

Ни в одном законе, ни в постановлении, ни в инструкции ДСНС, ни в документах КГВА.

Это внутренний термин некоторых служб, который используется для оценки угрозы, но он НЕ накладывает никаких обязательств на граждан и НЕ даёт спортзалам право игнорировать угрозу.

---

📌 1. Что есть в украинском законодательстве

Есть всего два юридически значимых состояния:

✔ “Повітряна тривога”

✔ “Загроза ракетного удару” (ракетна небезпека)

Пока одно из этих состояний действует, гражданин обязан:

прекратить деятельность;

переместиться в безопасное место (укрытие);

следовать указаниям местных органов власти и ДСНС.

Это прописано в Законе Украины «Про цивільний захист населення» и в инструкциях ДСНС.

❗ Деления тревоги на масованную / немасованную — НЕТ.

---

📌 2. “Масована тривога” — это НЕ юридическое понятие

Это термин оперативного реагирования, который:

используют военные и ПВО,

но он НЕ предусмотрен как основание для изменения поведения граждан.

То есть:

Для обычных людей ВСЕ тревоги и ВСЕ предупреждения о ракетной опасности одинаково требуют идти в укрытие.

---

📌 3. Почему клуб неправ

✔ Во время любой тревоги или ракетной опасности человек обязан идти в укрытие

А не на тренировку.

✔ Угроза жизни = обстоятельство непреодолимой силы

Юридически это соответствует форс-мажору.

Потребитель НЕ несёт ответственность за неявку.

✔ Спортзал обязан обеспечить безопасность

Он должен либо:

приостановить работу, либо

спустить людей в ближайшее укрытие.

И точно не имеет права требовать явки или списывать деньги за пропуск по причине угрозы обстрела.

---

📌 4. Как правильно и жёстко ответить клубу

Если хочешь, напишу официальное письмо полностью.

Но вот короткий, сильный и юридически корректный текст:

---

Готовый ответ клубу (украинской мовой):

«У законодавстві України відсутнє будь-яке офіційне розділення тривог на “масовані” та “стандартні”. Для цивільного населення всі сигнали “Повітряна тривога” та повідомлення про ракетну небезпеку є підставою негайно перейти в укриття.

Під час дії тривоги я не зобов’язана з’являтися на тренування, а відмова від перенесення заняття під час ракетної небезпеки є порушенням моїх прав як споживача та вимог законодавства у сфері цивільного захисту.

У разі відмови повернути тренування я змушена буду звернутися зі скаргами до:

• Київської міської військової адміністрації
• ГУ ДСНС у м. Києві
• Держпродспоживслужби

Прошу скасувати списання та перенести тренування.»
Телепузик• 19 ноября 2025
Короче автор gpt вам в помощь
Nathalie27• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Якщо такі правила залу, то їх треба враховувати при покупці абонементу
Белая котичка• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Приватник робить, що вважає на свій розсуд.
Це не державна установа.
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Вияснила це питання на гарячій ліній ДСНС. Ви знов надали неправдиву інформацію.
Градації тривог наразі немає. Працювати тренажерний зал під час тривоги не має права. Висновок: списувати заняття немає підстав.
ХвилювАллочка• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Софіївська Борщагівка))
Графіт
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Ответ дляЗалізна пані
Випадково не на абрикосовій?
ні, Графіт на Київській
Рожева юбка• 19 ноября 2025
Ответ дляНевгамовна Бу
Де я знецінюю? Що ви видумуєте((
Ну в Києві масованих тривог=атак не буває ж
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Дістали вже... невже не можна працювати нормально.
То замість індивідуальних занять провели групові, а про перерахунок забули. А що потрібно кажуть...
Зараз це.
Новий наче нормальний клуб, обладнання і такі ’бока’
Невгамовна Бу• 19 ноября 2025
Ответ дляРожева юбка
Жіночко, де я таке писала
Відчепіться вже
КараПузовна• 19 ноября 2025
Ответ дляСплюшка
Все верно. Администрация зала не права. Их бы прижать со стороны тех же ДСНС, быстро бы они вернули деньги.
Просто у них нет ни мозгов ни совести.
В учреждениях где дорожат своей репутацией это занятие бы ’не сгорело’. Все нормальные люди это понимают. А у них сгорело.
Можно просто сделать выводы о них. Я бы не посещала этот зал да и все после такого.
автор Сплюшка • 19 ноября 2025
Маю позитивне вирішення ситуації на мою користь - тренування повернули.
Але переписка тривала цілий день.
Довелось проконсультуватись в ДСНС та зателефонувати на гарячу лінію цієї мережі спортклубів.