Бавовна• 19 ноября в 11:40

МВФ і Мінсоцполітики узгоджують модель пенсійної реформи: що зміниться для украї

Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України Денис Улютін провів зустріч із Місією Міжнародного валютного фонду, яка з 17 листопада працює в Києві в межах підготовки нової програми.

Як вказали у Міністерстві, ключовою темою перемовин стала пенсійна реформа, дизайн якої Мінсоцполітики наразі фіналізує у тісній взаємодії з міжнародними партнерами.

«Продовжуємо спільні консультації з МВФ, щоб вибудувати стійку пенсійну систему, яка відповідатиме потребам людей і забезпечить довгострокову стабільність», — наголосив Улютін.

Під час зустрічі сторони також узгодили спільне бачення щодо впливу майбутньої реформи на середньострокове бюджетне планування.

Раніше, як розповідала «Судово-юридична газета», Денис Улютін розповів, що Міністерство соціальної політики разом із міжнародними партнерами вже працює над розробкою нового законодавства, яке визначить оновлену модель пенсійного забезпечення в Україні.

Вона передбачає такі ключові напрями:

базова виплата для людей старшого віку: передбачається запровадження гарантованої базової виплати для громадян, які досягли 65 років або у 60 років мають повний страховий стаж. Це стане соціальним мінімумом, що гарантує гідне життя у старості та захистить найвразливіших громадян від бідності;
відновлення принципів солідарності: Мінсоцполітики пропонує єдину базову формулу в якій ​​розмір пенсії залежить від сплачених внесків. Тобто Пенсійний фонд залишатиметься платоспроможним, а внески громадян прямо визначатимуть розмір їхніх пенсій, роблячи систему прозорою та справедливою;
трансформація спеціальних пенсій у професійні: планується виокремити солідарну пенсію за єдиними правилами для всіх та створити професійні пенсії для окремих категорій працівників коштом додаткових внесків. Це збалансує систему та дозволить підвищити справедливість виплат;
оновлення підходів до накопичувальної системи: розробляється модель добровільної накопичувальної пенсії з державними стимулами та гарантіями захисту пенсійного капіталу. Вона доповнюватиме солідарну систему та сприятиме формуванню особистих заощаджень на старість;
гідна підтримка ветеранів. Йдеться про гідну підтримку ветеранів, які захищають Україну у війні з росією. Планується запровадження додаткової пенсійної виплати за бойовий досвід з чітко визначеними та прозорими критеріями нарахування, що забезпечить справедливе і зрозуміле винагородження ветеранів за їхню службу та внесок у захист країни.
Птица Говоруша• 19 ноября в 11:41
тут существование страны под вопросом, а эти все реформируют.
Не зацілована• 19 ноября в 11:43
звучить добре, але реалізація у нас завжди с ’передподвыподвертом’
Кружите меня,кружите• 19 ноября в 11:43
Ответ дляПтица Говоруша
Ну треба же імітувати бурхливу діяльність
ЛеньГуглить_правда• 19 ноября в 11:46
Ответ дляПтица Говоруша
Вони ж для того і реформують, щоб ми могли зрівняти пенсії з рашкиними і подумать, а за для чого тоді вобвать
Алина-eb61• 19 ноября в 11:47
говорят что с 3 квартала 26 года всем просто будут платить минималку
так как в бюджет будет окончательно обанкрочен

скриньте
В рот не ложи• 19 ноября в 11:49
Ответ дляАлина-eb61

скриньте
Инфа сотка, от кролей ?
автор Бавовна • 19 ноября в 11:50
Ответ дляАлина-eb61

скриньте
хм...интересно
ВундерКИНГ• 19 ноября в 11:51
Ответ дляЛеньГуглить_правда
Дійсно там пенсії вищі за наші, та попри те рашка це страшний сон
В нас все чудово, окрім управління країною
ШобВам_КакНам• 19 ноября в 11:53
Працюйте офіційно, і буде у вас нормальна пенсія.
Але і самі собі соломку стеліть.Є лишні кошти-купіть собі золото,валюту чи ще щось.В старості згодиться
Не зацілована• 19 ноября в 11:53
Ответ дляАлина-eb61

скриньте
когда курс полетит в пропасть?
Не зацілована• 19 ноября в 11:55
Ответ дляШобВам_КакНам
и хранить под матрасом?
автор Бавовна • 19 ноября в 11:55
Ответ дляНе зацілована
и хранить под матрасом?
Я бы с труси вложилась
ВундерКИНГ• 19 ноября в 11:57
Ответ дляШобВам_КакНам
В нашій країні не буде, тому що начхати на населення. І з таким мисленням кожний сам за себе - ніколи змін не станеться, нажаль
Знімаючи відповідальність з тих кто по 100 лямів доларів наших грошей в сумках с барабашово носить собі додому
Фрекен бок• 19 ноября в 11:58
Ответ дляШобВам_КакНам
Щоб обрали ви: офіційно 10 і 20 ( у конверті ) або 20 офіційно і все. Суми можуть бути різні.
автор Бавовна • 19 ноября в 11:59
Ответ дляФрекен бок
20 белый официал и пенсию 3-4 тыс
Фрекен бок• 19 ноября в 12:02
Ответ дляБавовна
20 белый официал и пенсию 3-4 тыс
Я просто не знаю как это работает. Мне пенсионный пенсию посчитал 2700, зарплата официальная выше минимальной. И если я примерно так же буду работать еще 15 лет то пенсия будет на 300 грн выше.
ЛеньГуглить_правда• 19 ноября в 12:03
Ответ дляШобВам_КакНам
Про працюйте офіцвйно вчителі зараз поперхнунись стажу 45років все життя біла зп , пенсії 7-8тис
ШобВам_КакНам• 19 ноября в 12:03
Ответ дляНе зацілована
и хранить под матрасом?
Золото можна навіть закопати. Перевірено. Нічого з ним не станеться.
ЛеньГуглить_правда• 19 ноября в 12:04
Ответ дляВундерКИНГ
А на скільки вище? На неї там можна прожить?
ШобВам_КакНам• 19 ноября в 12:07
Ответ дляВундерКИНГ
Ну поки що є,і впевнена що буде.В мене батьки отримують 10 і 12.Хто поряд зі мною працює, зараз виходять, то менше16-17 немає ні в кого. Робітничі професії . Офіційно все.
Не зацілована• 19 ноября в 12:09
Ответ дляШобВам_КакНам
для этого надо жить в частном доме и кроме того в слитках должен сохраниться товарный вид и все необходимые атрибуты, чтобы потом продать банку
ШобВам_КакНам• 19 ноября в 12:14
Ответ дляФрекен бок
В конверти я вже погралася 5 років. Майбутня пенсія в кабінеті ПФУ стрімко впала до 6000 за ці 5 років(2016 взагалі немає,працювала неофіційно). Почала шукати повністю офіційну, і знайшла. Різниця зовсім не така як ви написали. Відсотків 20 не більше. Але є ще повний соцпакет, медстрахування, лікарняні, відпустка. І пенсія в кабінеті ПФУ вже світиться трохи більше 20тис.
Треба підробіток• 19 ноября в 12:15
Ответ дляАлина-eb61

скриньте
Прокурам/депутатам теж сподіваюсь
ШобВам_КакНам• 19 ноября в 12:15
Ответ дляНе зацілована
Відкрию вам секрет. Все золото здається як лом. В банк ніхто не несе, бо в банку його беруть дешевше ніж скупка та ювеліри.
Хата на мати• 19 ноября в 12:22
Ответ дляПтица Говоруша
Ну почему? Если останутся только Львов, Луцк и Черновцы с Франковском, тоже назовут Украина и скажут «ми зберегли краiну»
Не зацілована• 19 ноября в 12:26
Ответ дляШобВам_КакНам
сравните цены, 6300му скупщиков это примерно, они занизят и будет почти как в банке
https://privatbank.ua/banking-metals
https://skupka-zolota.com.ua/ru/prodat-zolotyye-sl...
Атятя_тётя• 19 ноября в 12:35
Хто ще доживе до тих пенсій. Все йде до того, щоб жити на накопичення, бо пенсія то буде як соцдопомога.
автор Бавовна • 19 ноября в 12:36
Ответ дляАтятя_тётя
Лучшей сейчас умереть, правда не лишь все хотят, а некоторые.
Атятя_тётя• 19 ноября в 12:36
Ответ дляАлина-eb61

скриньте
Не здивуюсь.
Атятя_тётя• 19 ноября в 12:42
Ответ дляШобВам_КакНам
Це при достатньому стажі вже рахує пенсію?