А що таке?• Изменено 01 декабря в 11:05
Потрібна порада при плануванні вагітності
Доброго дня, знайшла цей сайт випадово і вирішила запитати поради який мій подальший алгоритм дій в тих хто зтикався з подібною ситуацією, щоб не робити зайвих походів до лікарів і лабораторій і не витрачати купу грошей. Почну з далеку щоб детальніша картина була - мені 36, є син майже 16 років, від першого шлюбу, чоловіку 46, дітей нема бо в першому шлюбі колишня дружина кілька раз робила від нього аборти. Зі статевим життям все ок не дивлячись на наш вік (бо злі язики зараз почнуть писати про вік чоловіка) Наразі ми плануємо з ним спільну дитину, звернулися до лікаря на повне обстеження через три місяці (у вересні) регулярних незахищених статевих актів без результатно. Так співпало що в серпні було хірургічне розкриття абсцесу внизу живота і прийом антибіотиків, після цюго пройшли кд які прийшли з запізненням в 6 днів що для мене не типово, цикл стабільний 28 днів і максимум що було за останні 5 років то це відхилення 1-2 дні при стресі чи різкому зміні клімату. Після кд на 10 день циклу пішла до гінеколога, здала аналізи (все ок) і пройшла вагінальне узі яке показало тонкий шар ендометрію 3мм і жодного домінантного фулікулу - на кожному яєчнику було по 5-6 фолікул розміром 3-4мм, гинеколог зробила висновок що останні місяці були ановуляторними на фоні того що ми перестали захищятися і організму моєму потрібна була адаптація ну і гнійний абсцес та антибіотики теж вплинули, призначила комплекс вітамінів, фолієву кислоту і вітамін Е мені та чоловіку. Чоловіку на всяк випадок щоб перестрахуватися бо так як він військовий і не має права покидати межі гарнізону а щоб здати спермограмму треба їхати в інше місто за 100+км тому вирішили поки зосередитися на моєму організму і чоловіку вітамінки які покращують еякулят та подвижність сперматозоїдів. Почали пити вітаміни і після чергових кд з 07,11 по 11,11 на 10 день циклу 16,11 знову пішла на вагінальне узд - результати порадували - ендометрій вже 6мм, прокинулися обидва яєчники і на обох сформувалися домінантні фолікули, на одному 10мм на іншому 14мм і з´явився подвійний шанс на овуляцію і подальше успішне запліднення, ми використовували любий шанс на зачаття - через день і бувало що щодня, по календарю овуляція згідно мого циклу мала бути 22,11, так як особливих симптомів я ніколи не відчувала під час овуляції то і не впевнена коли реально вона відбулася, перший день наступних кд 06,12 але вчора не витримала і зробила тест чутливістю 10мМоль/мл і він негативний(((( Або ще зарано або вагітність в цьому циклі виключена...Потрібна порада - що далі робити, чи варто відслідковувати овуляцію і як краще - тестами чи бігати на узд? Що далі робити, які обстеження і аналізи тре здати, до якого лікаря йти, враховуючи той факт що обстежити чоловіка повноцінно наразі не можливо. Чи потрібно після наступних кд (якщо вони прийдуть) знову йти на вагінальне узд приблизно в той же період що і попередні що оцінити стан ендометрію та чи є домінантні фолікули??? Хто був у схожій ситуації - порадьте будь ласка алгоритм дій щоб зря не бігати по непотрібним лікарям і аналізам і не втратити дорогоцінний час бо дуже хочеться встигнути завагітніти і народити ще 1 дитинку допоки організм на це здатний((((
Швендяю містами• 01 декабря в 15:00
Ответ дляА що таке?
Спермограмму зробимо обов´язково як буде нагода (чекаємо відпустку чоловіка), а допоки я старалася осбтежитися сама і покращити стан свого організму щоб не витрачати дорогоцінний час, щоб потім не виявилося що у чоловіка все ок а косяк з моїм організмом
Ви звісно можете обстежитись, це ніколи зайвим не буде. Але ж ви вже це і так зробили. Жінка може бути повністю здоровою, і чоловік також, але вагітність не настає.
А враховуючи вік вашого чоловіка, і той факт, що в попередньому шлюбі у нього не було дітей, першим ділом варто все ж зробити спермограму.
Але вам тривожно, і ви хочете діяти вже зараз.
Хоча тут найбільш корисним було б розслабитись і жити статевим життям без особливих очікувань і тестувань вагітності в середині циклу.
Ms. Сама прямота• 01 декабря в 15:01
Ответ дляА що таке?
кому як, можливо вам щоб просто почитати чергову історію - так, але для більш точної картини потрібен весь анамнез з врахуванням всіх аспектів життя а не тільки аналізи і кількість раз незахищенних статевих актів
Не треба ’всіх аспектів життя’, це тільки відволікає.
Ви ж допомоги та порад чекаєте? Навчиться писати ’вкрації’.
Весь текст не змогла прочитати, вибачайте. Можу Вас тільки морально підтримати на цьому шляху.
Міняйловна• 01 декабря в 15:04
Ответ дляА що таке?
можливо Ви праві, не хочу її захищати але наразі це найкращий спеціаліст в місті, та і наблюдаюся я в неї поки третій цикл, перший це коли я прийшла на обстеження у вересні і виявили що минулі пару циклів коли ми перестали захищатися скоріш за все були ановуляторними і показники були слабенькі, призначила вітаміни і от в цьому циклі значне покращення і сказала що поки більше не потрібно робити і ловити овуляцію. Мабуть Ви маєте рацію і тре шукати іншого гінеколога але це проблема, якщо навіть з сусідніх міст приїжджають до неї бо боюся уявити що за спеціалісти там. Зараз знайти толкового лікаря це квест ще той(((
Гинеколог вам не нужен если у вас нет воспаления в органах малого таза.
Вам нужно восполнить дефициты того что влияет на фертильность и сделать максимально много из того списка где перечислены пункты для повышения АМГ .
Все это можно спокойно делать самой. Но можно и с репродуктологом, который обязан будет учесть все перечисленное и будет работать на естественное зачатие.
А я нівроку• 01 декабря в 15:08
Ответ дляА що таке?
цей мультивітамінний комплекс ми всією сім´єю щоосені п´ємо для підняття імунітету, там є багато вітамінів які гінеколог почала призначати, переглянувши список вітамінів і дозування в мультикомплексі вона призначила ще додатково тільки фолієву і віт Е, тому так
Автор, нельзя витамин А принимать при планировании и беременности. Почитайте чем это угрожает плоду. Если в косметике есть ретинол, салицилка - тоже исключать.
А що таке?
• 01 декабря в 15:10
Ответ дляШвендяю містами
так, нажаль Ви праві що хочу вже зараз. Я нажаль прекрасно розумію що мені вже не 18 і здібності моєї репродуктивної функції з кожним роком знижуються - звідси і тривожність встигнути поки є моживість(((
Я вже давно задумалась про другу дитину але не було від кого народити з колишнім коловіком розійшлася майже 10 років тому, почала вивчати все про всиновлення і готувалася до цього але почалася війна і це відійшло на другий план, часті поїздки на фронт ніяк не перетинаються з поїздками в школу для прийомних батьків і збором безкінечних бумажок для всиновлення. Зустріла свою людину і обоє хочемо дитину і не важливо це наша біологічна чи всиновлена, оба варіанта для нас прийнятні. Але перед тим як взяти дитину з дитбудинку все ж таки хочемо використати всі шанси народити власну і я не бачу в цьому нічого поганого
Міняйловна• 01 декабря в 15:12
Ответ дляШвендяю містами
нічого немає сенсу робити без неї.
Бо ваше питання звучало - як не витрачати зайві кошти на лікарів і обстеження. Спочатку обстежують чоловіка. Завжди. Бо у нього тільки одна причина безпліддя, а у жінок може бути цілий вагон різних.
Тому спочатку виключають фактор чоловіка. Тим більше, що з вами в цілому все ок і так.
Вы слишком упрощаете. Одна причина бесплодия со стороны мужчины - азооспермия.
Все остальные такие же как и у женщины - дефициты, воспаление, стресс и т.п.
Всех анонимов аноним• 01 декабря в 15:15
Ответ дляА що таке?
а відколи це 36 років вважається старістю??? що за ехінею ви несете????
Ну не молодість так точно,відпочивати вже пора ,а не досипати
Тріль підпільний• 01 декабря в 15:23
Ответ дляМіняйловна
Ок, но это не значит что все пункты актуальны именно для вас.
Пролечить все очаги хронического воспаления, даже каналы зубов могут сыграть негативную роль. Часто необходимо лечение через обострение.
Избавиться от ИР, если есть лишний вес - проработать.
Стресс и другие причины, повышающие кортизол, устранить.
Нормализовать сон, физическую активность.
Избавиться от вредных привычек, минимум алко.
Восполнить дефициты витаминов и минералов, белка.
Наверняка что-то еще можно дописать, но даже проделав эту работу АМГ станет физиологичным, шансы на зачатие со стороны женщины практически гарантированными
Думаете некоторые проблемы могут искусственно понижать значение АМГ?
Потребую апгрейду• 01 декабря в 15:25
Ответ дляА що таке?
вибачте але його частина в одній стороні від дому а лабораторія в іншій та це і не важливо, лабораторія знаходиться в іншому місці яке знаходиться за межами гарнізону який заборонено покидати під час несення служби (я про це писала), якби все було так легко - давно вже б поїхали і здали спермограмму
Кто-то ищет возмог
Кто-то - причины, почему нет
Удачи.
Она вам ещё пригодится
Кто-то - причины, почему нет
Удачи.
Она вам ещё пригодится
Ушла и Пришла• 01 декабря в 15:28
Ответ дляМіняйловна
Тератогенный эффект зависит от дозы.
Никому же в голову не приходит отменять продукты богатые витамином А
Так как раз в продуктах он в нормальной дозе и виде. А в некоторых витаминах лошадиные дозы, что очень нежелательно при планировании
Тріль підпільний• 01 декабря в 15:31
Ответ дляА що таке?
ну це майже те що я і намагалася дізнатися))) бо до теперішнього циклу не стояло питання ловити овуляцію та і за все життя ніколи не відчувала якихось симптомів які описують як притаманні овуляції - тому і я питаю пораду що треба щоб її відстежити, бо читала що і тести є які показують наближення овуляції, і узд тре робити в різні фази циклу, в наступному циклі цим займуся)))
Фолікулометрію роблять для відстеження овуляції. Це дешевше ніж повноцінне УЗД. При стабільному циклі достатньо двічі .
За пару днів до овуляції - лікар перевірить чи є домінантний фолікул і орієнтовно підкаже вам фертильні дні для спроб
Через кілька днів після овуляції-перевірити чи є жовте тіло
175см55кг19лет (она)• 01 декабря в 15:36
Ответ дляА що таке?
я вибачаюся, а можете розшифруввати що це за аналіз АМГ?
антимюллеров гормон .
Вы трубы проверяли свои? На счет витаминов для мужа , купите ему хотя бы витамины андроксель , пусть пьет два раза в день , они очень хорошо на сперму влияют . Знаю , так, как мой муж пьет перед моим протоколам по эко . А то что ваш муж пьет это фигня ( . Если все же проблема в нем , то ему надо очень грамотный уролог , который будет его вести и если что симулировать препаратами. Странно , что ваш доктор как минимум назначал Амг сдать . С мужчинами все проще и легче корректировать , а вы хорошо обследуйте себя .
Тріль підпільний• 01 декабря в 15:37
Ответ дляА що таке?
а що поганого в тому що ми з чоловіком хочемо спільну дитину і намагаємося вияснити чи наші організми ще здатні на це і якось покращити шанси? ЕКО нажаль це дуже дороговартісна і не дуже корисна процедура для організму, тому краще намагатися самостійно а потім як не вийде то взяти дитинку з дитбудинку - але перед цим використати всі шанси завагітніти
Зараз є безкоштовні програми екз по нсзу.
Можна зробити в приватній клініці абсолютно безкоштовно. Основна умова - вік жінки до 41
Потішаюся• 01 декабря в 15:41
Ответ дляПодтяжка
Мужчина 46 лет, находящийся в стрессе и ведущий нездоровый (не в плане вредных привычек, а сон-питание итд) образ жизни, какая там может быть сперма?
Там одних обычных возрастных мутаций достаточно для того, чтобы была проблема с зачатием.
Я понимаю, что это не то, что Вы хотите услышать.
Не разрушайте свою жизнь, Вам всего 36 лет
Я тоже думаю, что дело именно в этом.
Потішаюся• 01 декабря в 15:43
Ответ дляА що таке?
’Не разрушайте свою жизнь, Вам всего 36 лет’
не розумію Вашу цю фразу вище - і що мені тепер подати на розлучення і знайти іншого бо я хочу народити ще дитину??
Він що винен що в країні війна і його мобілізували???
Добре хоч в частину забезпечення а не на 0 і тому маємо можливість бачитися ну і намагаємося спланувати дитину.
Вибачте, але я питала поради стосовно аналізів і лікарів - куди звертатися і як слідкувати за овуляцією, а не як мені жити і на кого мені міняти свого чоловіка (як порадили в коменті вище)
Краще що б він знайшов спосіб домовитися та здати спермограмму, бо може ви дарма будете кучу грошей викидать, а проблема зі сторони чоловіка
А що таке?
• 01 декабря в 15:44
Ответ дляТріль підпільний
дякую))
А що таке?
• 01 декабря в 15:47
Ответ дляТріль підпільний
питання не тільки по вартості даної процедури а і в її впливу на організм, варіант екз ми відкинули, або самі або дитинка з дитбудинку
Тріль підпільний• 01 декабря в 15:47
Ответ дляА що таке?
Ваше життя і вам вирішувати як краще саме вам
А що таке?
• 01 декабря в 15:58
Ответ дляПотішаюся
домовитися ніяк, бо треба покидати межі гарнізону а для цього потрібен дозвіл з купою підписів і ніхто його не дасть без аргументації, а що командиру сказати - їду здавати спермограмму? Тому залишилося тільки чекати офіційну відпустку. Ви просто не знаєте яка бюрократія і самоуправство в тих частинах, там навіть на прийом до лікаря не відпускають якщо щось болить чи захворів - в частині є черговий фельдшер (навіть не лікар) і якщо що то направляють до нього а він все лікує вибачте чуть лі не аспірінкой((( Хлопці переносять хвороби на ногах, з з високою температурою і всім пофігу на них, ті хто їздять додому привозять хоч якісь ліки від тої самої простуди. З часті вирватися до лікаря тільки один варіант - лягти в стаціонар у військовий госпіталь який знаходиться дуже далеко в іншому місті. Це так трішки вам екскурсії по дебільним правилам у частинах щоб Ви зрозумли чому мій чоловій і досі не здав спермограмму на яку всі мені указують, це не тому що ми не знаємо що вона важлива і не тому що не хочемо і шукаємо як мені писали відмазки, а тому що це реально неможливо. Навіть коли у чоловіка була тріщина в ребрі його ніхто не відправив у стаціонар у військовий госпіталь, максимум звозили на рентген у найближчу лікарню, наклали тугу пов´язку і - служи далі....Та я багато Вам можу розказати випадків про те в якому стані там служать хлопці, але це зайва нформація. Дякую що не на 0 і то добре, все інше переживем
Міняйловна• 01 декабря в 15:59
Ответ дляТріль підпільний
Конечно, но только не искусственно, а непосредственно.
И это не я думаю :)
А що таке?
• 01 декабря в 16:01
Ответ для175см55кг19лет (она)
антимюллеров гормон .
Почитала про адроксгель, гарна штука, дякую. Можливо підкажете - його чоловіку потрібно постійно пити чи за деякий час до овуляції?
Міняйловна• 01 декабря в 16:03
Ответ дляУшла и Пришла
Просто не нужно демонизировать витамин А без учета дозы.
И не нужно забывать, что у некоторых людей жирорастворимые витамины через жкт плохо усваиваются.
Всегда можно посмотреть обеспеченность по анализу крови.
Міняйловна• 01 декабря в 16:12
Ответ дляА що таке?
Постоянно до нормализации спермограммы.
Но одного Адроксгеля недостаточно.
Скокмоно - стокнуно• 01 декабря в 17:10
Ми бігали-бігали на те узд, десь рік... Жили по лікарнях вже. Потім на щастя, все склалося. Мені було 39, йому 44. Приймала вітаміни, метилфолат, індол, Д, В12, В6. Але все перевірили, в тому числі й тромбофілію. Виявилося, вона в мене є, довелося додаткові ліки приймати під час вагітності.
175см55кг19лет (она)• 01 декабря в 17:31
Ответ дляА що таке?
Сперма обновляется каждые 3 месяца . У меня муж перед самим протоколом принимает по 2 пакетика , а так каждый день по одному для поддержания . Но , то , витамины рабочие то проверенные на 1000% .
Міняйловна• 01 декабря в 17:58
Ответ для175см55кг19лет (она)
В 1 пакетике дозы смешные.
175см55кг19лет (она)• 01 декабря в 18:08
Ответ дляМіняйловна
В 1 пакетике дозы смешные.
Вы читать умеете? Я написала что принимал 1 для поддержки, 3 месяца принимает два пакета перед протоколом. Для автора я посоветовала самый минимум. У моего мужа гораздо больше всего начиная с PQQ и заканчивая NAD. Если выбирать витамины, то из того, что автор написал, которые её муж принимает, лучше уже Андроксель.
Міняйловна• 01 декабря в 18:11
Ответ для175см55кг19лет (она)
Неужели у вашего все настолько печально что аж NAD приходится принимать?...
Кстати вы в курсе какие ’побочки’ от него могут вырасти?
175см55кг19лет (она)• 01 декабря в 18:18
Ответ дляМіняйловна
Нет, не печально, есть небольшие отклонения по показаниям. Мой муж сам по себе такой принимает витамины курсами и для профилактики, и по показаниям. Так что ваш подъёб про «всё печально» не удался.
Міняйловна• 01 декабря в 18:21
Ответ для175см55кг19лет (она)
Так же как и ваш про мое умение читать ;)
Вот только у меня не возникнет побочек от дополнительного NAD...
Какой у вас протокол по счету?