Триндичіха Байрактар• сегодня в 09:26

Безмитному шопінгу — кінець: ЄС закриває лазівку

Європейський Союз офіційно припиняє дію митного звільнення для товарів вартістю до 150 євро, яке роками використовували китайські e-commerce-платформи. Відповідне рішення ухвалили міністри фінансів країн ЄС, передає Courthouse News.

Починаючи з липня 2026 року, за кожне замовлення з таких платформ, як Shein, Temu та AliExpress, споживачі платитимуть фіксований митний збір у 3 євро за кожен тип товару. Наприклад, посилка лише з одягом — плюс 3 євро, а якщо додати косметику — ще 3 євро зверху.

Чому ЄС пішов на цей крок
Причиною стали масштаби проблеми. За даними Єврокомісії, у 2024 році до ЄС надійшло близько 4,6 млрд дрібних посилок, тобто понад 12 млн щодня — удвічі більше, ніж роком раніше.

При цьому 91% усіх e-commerce-відправлень дешевших за 150 євро походили з Китаю, а митні органи фізично перевіряли лише 0,0082% товарів — приблизно 82 одиниці на мільйон.

Європейські чиновники зазначають: така система призвела до закриття місцевих магазинів, недобросовісної конкуренції та масового потрапляння на ринок небезпечної продукції.

«Це було швидке, але необхідне рішення. Багато країн бачать, як місцеві магазини закриваються через потік дешевих імпортних товарів без мит, особливо з Китаю», — заявила міністерка економіки Данії Стефані Льозе.

Тимчасове рішення перед великою реформою
Фіксований збір у 3 євро є тимчасовим заходом. Уже з 2028 року ЄС планує перейти на повноцінну систему, за якої товари обкладатимуться реальними митними ставками залежно від категорії:

майже нуль — для окремої електроніки;
12% і більше — для текстилю та одягу.
Окремо обговорюється додатковий сервісний збір, який має компенсувати витрати митних органів на обробку мільйонів посилок. За попереднім планом, він може запрацювати з листопада 2026 року, але остаточні параметри ще узгоджуються.

Безпека споживачів — ще одна причина
Європейські споживчі організації неодноразово фіксували порушення стандартів безпеки у товарах з китайських платформ:

іграшки, що можуть травмувати дітей;
зарядні пристрої, які займаються;
косметику із забороненими хімічними речовинами.
«Через цю пільгу багато нелегальних дешевих товарів просто прослизали повз митний контроль, створюючи ризики для споживачів», — наголосила представниця Європейської організації споживачів BEUC Леа Офре.

Що це означає для платформ і покупців
Експерти прогнозують, що платформи або підвищать ціни, або зменшать власні прибутки, щоб компенсувати нові витрати. Водночас повної автоматичної надбавки у 3 євро до кожного товару не буде — усе залежатиме від структури замовлення.

За словами дослідниці Інституту Меркатора з вивчення Китаю Естер Горейхі, нові правила не вирішать усіх проблем: «Це не панацея для питань стандартів, прозорості чи сталості. Але це важливий перший крок».
Irinaina• сегодня в 09:30
Як це пережить, не знаю
WomAnn• сегодня в 09:30
И отлично
автор Триндичіха Байрактар • сегодня в 09:31
Ответ дляWomAnn
И отлично
Очень отлично
Marvi• сегодня в 09:40
Нашим тоже все денег мало, отменили с 1 января безналоговые до 150 евро посылки с Америки и Европы, у нас и так все в несколько раз дороже , чем везде, мы самые богатеи.
автор Триндичіха Байрактар • сегодня в 09:41
Ответ дляMarvi
Дороже не потому что просто дороже, а потому что рынок т\диктует такие цены. Не покупали б, так и цены вниз пошли бы.
Marvi• сегодня в 09:44
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Нет дороже, потому что дороже.
Куртку например на Американском Кельвин Кляйне еще два года назад за 250 уе купила, у нас в торговом центре 20 тысяч.
Стоят все эти Лагерфельды минимум в 10 раз дороже и все так.
Как и с машинами сейчас покупают в Европе, платят еще такую же цену за растаможку .
Marvi• сегодня в 09:48
А как еще шикарно наши брокеры работают, все посылки свыше 150 евро у них неделю на рассмотрении , считают всегда не по такой схеме как если сам в калькуляторе посчитаешь, они все сугубо занятые люди , кроссовки у них любые по недели стоят.
Что сейчас будет когда они все посылки считать будут даже не представляю по месяце на таможне лежать будут.
Alena-brands• сегодня в 09:51
Ответ дляMarvi
А если я сейчас закажу, будет ли сбор с 1 января?
Ведь посылка Сейчас заказана? Закон обратной силы не имеет
lilul990• сегодня в 09:55
Ответ дляMarvi
Ви хочете повну експансію Китаю? Китайці і так збирають інформацію через телефони і ваші персональні дані через Тему. Це швидше політичне рішення ніж бізнесове
Marvi• сегодня в 09:55
Ответ дляAlena-brands
Я не знаю, как у нас все происходит, но наши брокеры которые все это оценивают и считают реально не готовы, еле работают.
Все посылки которые нам приходили например в четверг на таможню, только со следующей недели начинали считать, хотя если до 150 евро сразу растамаживаются и идут дальше и на выходные получаешь.
Как они будут сейчас все посылки считать даже не представляю.
lilul990• сегодня в 09:56
Хвате кукурікать. Треба прикручувати китайцям гайки. Вони одні з винуватців війни. Розвивати їм на противагу дешеву Індію

А то придумали шо вони заєбісь яка цивілізація і щас тут всіх поработять
Marvi• сегодня в 09:57
Ответ дляlilul990
При чем тут Китай , я про все посылки говорю с Америки, с Европы.
Я вообще обувь тут не заказываю.
Всю брендовую одежду с заграницы на распродажах, итак плачу если больше 150 евро налоги сумашедшие, так сейчас еще больше хотят денег за воздух.
Туся Муся• сегодня в 09:58
Ответ дляAlena-brands
Я тоже вчера оформила покупку на Temu. Не думаю, что приедет быстро. Посмотрим. Но это облом.
Marvi• сегодня в 09:58
Просто думают где денег с воздуха взять.
Alena-brands• сегодня в 10:49
На тему
https://www.instagram.com/p/DN1AkXWUBdJ/