Хлопці, яким у 2026 році виповниться 17 років, зобов’язані стати на військовий облік призовників відповідно до Закону «Про військовий обов’язок та військову службу». Про це нагадали в Львівському обласному ТЦК та СП.
Коли потрібно стати на облік
Постановка на військовий облік триватиме з 1 січня до 31 липня 2026 року.
Як стати на військовий облік
Закон передбачає два рівноцінні способи, визначені статтею 14:
Особисто звернутися до районного або міського ТЦК та СП за місцем проживання.
Онлайн — пройти електронну ідентифікацію та уточнити персональні дані через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста «Резерв+».
Хто не підлягає взяттю на облік
На військовий облік призовників не беруться громадяни України:
які відбувають покарання в установах виконання покарань;
до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.
Поважні причини несвоєчасної постановки на облік
Якщо юнак не зміг стати на облік у визначений період, це допускається лише за наявності документально підтверджених причин, зокрема:
хвороба;
стихійне лихо або інші надзвичайні обставини;
проживання чи перебування на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій;
інші обставини, що унеможливили електронну ідентифікацію або особисте звернення до ТЦК та СП.
У таких випадках постановка на облік здійснюється виключно шляхом особистого звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
У ТЦК наголошують: взяття на військовий облік — це обов’язкова процедура, однак вона не означає автоматичного призову до Збройних Сил України.
Мета обліку — визначення мобілізаційного ресурсу держави, рівня освіти та інших базових даних про призовників.
Коли потрібно стати на облік
Як стати на військовий облік
Хто не підлягає взяттю на облік
хвороба;
Соседка Маши• сегодня в 17:11
Ответ дляOllka
Ви наче Америку відкрили
Так завжди було
Ага еще в Ссср при этом мы туда не хотим, но у нас все как там :(
Ответ дляСоседка Маши
А что есть новая модель военного учета или службі в запасе? Тем более во время войны?