Борисфенка• вчера в 23:38

Про катування полонених

Звільнені з російського полону українські військові та цивільні описують умови утримання як нелюдські, систематично жорстокі та такі, що спрямовані на фізичне й психологічне знищення. Розповіді свідчать про масові катування, голод, відсутність медичної допомоги та приниження гідності.
Основні факти про умови утримання (за даними 2023–2025 років):
1. Фізичні та психологічні тортури
Систематичне побиття: Полонених б´ють під час допитів, етапування та просто в камерах. Часто використовують струм, катування собаками, виривання нігтів.
Сексуальне насильство: Повідомляється про сексуальне насильство, включаючи систематичні зґвалтування, як чоловіків, так і жінок.
Психологічний тиск: Полонених залякують, погрожують розстрілом, розлучають з рідними та обмежують будь-яку інформацію про зовнішній світ.
Катування "Азовців": Особливо жорстоке ставлення до захисників Маріуполя та "Азовсталі".
2. Нелюдські умови утримання
Голод та зневоднення: Полонених морять голодом. Їжу видають у мізерних кількостях, іноді це "каша" сумнівної якості або прострочені продукти.
Переповнені камери: В камерах, розрахованих на 4-6 осіб, можуть утримувати по 20-30 людей. Часто немає місця, щоб лягти, спати доводиться по черзі.
Відсутність медичної допомоги: Поранені полонені не отримують належного лікування. Ліки майже відсутні, медична допомога надається лише для того, щоб підтримати життя перед черговим допитом.
Відсутність гігієни: Брак води, неможливість помитися, паразити.
3. Місця утримання та ставлення
Географія: Полонені розкидані по всій території РФ — від європейської частини до Сибіру, що ускладнює їх пошук та обмін.
Незаконні судилища: Українців незаконно судять, присуджуючи довічні терміни в умовах суворого режиму.
Блокування зв´язку: Росія максимально обмежує листування, рідні не знають, де перебувають їхні близькі.
автор Борисфенка • вчера в 23:39
Будете кричати, що не було такого?
Тварі
Magnifique_• вчера в 23:44
Ну так подайте в суд на канал ТСН
Чем вы недовольны, вам пострадавших мало?
Вам не понравилось что кто-то принёс эти фото в закрытую тему? А что не так, это позавчерашний обмен?
Счастливого папу, который получил в Дії эсэмэску ’ звільнено з полону’, показывали по всем пабликам
Honda-• вчера в 23:41
А у нас для них конечно санаторий, купания в морской воде и ананасы на десерт. И они конечно не собирают досье на наших, ага.
Мerida• вчера в 23:43
Разве, у кого-то есть сомнения?
Honda-• вчера в 23:43
Если уже про собственных граждан погибших отпускаете шуточки про «одесские шашлычки» и «дамбили бамбас», то я могу представить отношение к врагу.
Brichka_04• вчера в 23:44
Ответ дляHonda-
Честно говоря, с тем, что они начали войну. Им как раз и нужно устроить головомойку. Но извините, у меня есть глаза. И я вижу, какие те едут в автобусе, и какие наши. И я знаю лично, как наших дрюкают, чтобы все было ок с пленниками. И я думаю вы слышали, как красный крест относится к нашим там.
автор Борисфенка • вчера в 23:45
’Під час моніторингового візиту до закладу охорони здоров’я, де перебувають звільнені з полону українські військові, вони повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів. Більшість українських військовослужбовців було взято у полон окупантами під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території’, - написала вона в Facebook.

У подальшому наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа. В цей час їм замотували очі скотчем, надягали на голову мішок і пов´язували руки мотузками.

’З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення ’Азов’. Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами’, - заявила омбудсмен.

За її інформацією, окупанти вводили полоненим невідомі препарати на літеру ’М’, після чого вони втрачали свідомість і пам´ять.

’Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн рф, історію створення герба та прапора рф, інакше – застосовували тортури і катування. Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро’, - поінформувала омбудсмен.

Також полонянок примушували до статевих актів. Медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалася. Лікар оглянув їх тільки перед переміщенням до табору військовополонених у Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ.

’Українцям не давали воду, всього 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували в харчуванні – на території ОРДЛО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Іноді даючи м´ясо, окупанти знущалися і говорили, що воно ’людське’, -
Magnifique_• вчера в 23:46
автор Борисфенка • вчера в 23:46
Ответ дляМerida
Разве, у кого-то есть сомнения?
Москалі тут сьогодні почали байки розповідати, що звільнені полонені і не худі, і не замучені.
Суки
Magnifique_• вчера в 23:47
Ответ дляБорисфенка

Ну так кидайте тафель, ідіть і мстіться. До чого це лицемірство?
Чим їм допоможе ця тема на форумі?
Мerida• вчера в 23:48
Ответ дляБорисфенка
Суки
А, ну так пусть повыздыхают. Чего на свинособак внимание обращать?
ol_kin• вчера в 23:55
Ответ дляБорисфенка
Будете кричати, що не було такого?
Тварі
Удалено администрацией...
автор Борисфенка • вчера в 23:54
Ответ дляol_kin
Удалено администрацией...
Суки вирішили перефарбуватися, верещать, що ніяких катувань не було.
ol_kin• вчера в 23:58
Ответ дляБорисфенка
Подивіться на смайли під моїм постом, нам пора звідси йти, нажаль. Я одна з останніх старожилів тут, мої знайомі давно пішли звідси.
автор Борисфенка • вчера в 23:58
Звільнені з полону бійці полку «Азов» розповіли про моторошні тортури, які проти них застосовували російські окупанти. Зокрема, захисників катували, встромляючи голки у рани.

Про це «азовці» розповіли журналістам під час пресконференції 22 серпня.

Зокрема, зі слів бійця Владислава Жайворонка із позивним Вікіпедія, російські агресори створювали картинку, буцімто надавали медичну допомогу українським військовополоненим. Але по факту, назвати це лікуванням було складно:

«Це не було лікування. А швидше той мінімум, аби ми дожили до моменту обміну. На кожного з нас чинили величезний психологічний тиск, не давали дзвонити до рідних. Нас переконували, мовляв, «Україну вже захопили», казали «ви програєте в цій війні», «вам вже нікому дзвонити», «про вас всі забули» тощо».

«Азовець» зазначив, що усі побратими, які перебували разом із ним у полоні були важкопораненими. Та, попри це, піддавалися нелюдським тортурам.

«Комусь голки вставляли в рани, когось катували водою. Деякі важкопоранені перебували в Оленівці,а не в лікарні. Тому, ми можемо тільки здогадуватися про тортури, які до них застосовували. Протягом усього часу полону умови життя були дуже некомфортними навіть для звичайної людини, а уявіть, що відчували важкопоранені», – розповідає Вікіпедія.

Натомість боєць Денис Чепурко із позивним Манго, який у боях за Маріуполь втратив руку, зазначив, що був неодноразовим свідком жорстокого побиття російськими окупантами українських військовополонених.

«Я – живий свідок побиття хлопців. Під час так званих допитів нас роздягали до гола, змушували присідати. Хто піднімав голову – били. Допити у мене були до того, коли я почав отримувати антибіотики після ампутації кінцівки. Усіх нас змушували підписати свідчення проти командування, хотіли звалити всі свої провини на нас. Буцімто це ми розбомбили місто, знущалися над цивільними тощо. Коли ж я відмовився підписувати документ, мене побили палицями», - зазначає боєць.

Окрім того Манго розповів, що полонених утримували у тісних камерах без достатньої кількості води, їжі та умов для сну:

«У камері метр на метр перебувало 10 чоловік. Давали не більше 600 грамів води один раз на дві доби, й то не питної. Катували по 2-3 дні. Хлопців після допитів приносили через два дні у важкому стані зі зламаними ребрами», – каже Денис Чепурко.

Попри ризик бути збитим ворожим ППО ще на «підльоті», звільнений з полону захисник Дмитро Усіченко з позивним Вишня добровільно десантувався під час спеціальної операції в уже оточений Маріуполь з гвинтокрила. Згодом був двічі поранений.

Воїн каже, що окупанти постійно погрожували полоненим стратою і вимагали, аби ті зізналися, що вбивали мирне населення.

«Але ми такого не робили», – обурюється захисник.

Насамкінець Владислав Жайворонок наголосив, що «такого бійця, який би вийшов з російського полону і не пережив катувань та психологічного тиску, серед захисників «Азовсталі» нема.

Усі троє звільнених з полону Героїв готові свідчити проти військових злочинів росії під час суду у Гаазі.

Вікторія СЕМЕНЮК
автор Борисфенка • вчера в 23:59
Ответ дляol_kin
Нехай москальська падаль звідси йде!
Не йдіть!
автор Борисфенка • сегодня в 00:00
Ответ дляМerida
Вони тональність поміняли, будуть брехати, що нічого не було. Овечками надумалися прикидатися
ol_kin• сегодня в 00:01
Ответ дляБорисфенка
Нехай москальська падаль звідси йде!
Не йдіть!
Удалено администрацией...
автор Борисфенка • сегодня в 00:02
Ответ дляol_kin
Удалено администрацией...
Український. Просто у інформаційних війнах задіяна шалена кількість ботів ворога і вони сюди бігають табунами.
Mrs.Pretty• сегодня в 00:02
Ответ дляБорисфенка
Удалено администрацией...
автор Борисфенка • сегодня в 00:04
Ответ дляMrs.Pretty
Удалено администрацией...
Попередню тему закрили, я вже сто раз написала, що треба робити.
Падаль у раші, там же має бути знищена.
Mrs.Pretty• сегодня в 00:04
Ответ дляБорисфенка
Удалено администрацией...
Mrs.Pretty• сегодня в 00:04
Ответ дляБорисфенка
Падаль у раші, там же має бути знищена.
Так приїжджай і роби, сказала вона.
автор Борисфенка • сегодня в 00:05
Ответ дляMrs.Pretty
Удалено администрацией...
А ви, сцуко, толерантні і під москалів лягти хочете?
Хоча, ви з болота сюди і прибігли.
Мerida• сегодня в 00:05
Ответ дляБорисфенка
Абсолютно пофиг, что эти упыри думают. Ничего нового. Они защищают, помогают/ отбирают и убивают
автор Борисфенка • сегодня в 00:05
Ответ дляMrs.Pretty
Так приїжджай і роби, сказала вона.
Приїду
Mrs.Pretty• сегодня в 00:07
Ответ дляБорисфенка
Приїду
Ти вже збиралась москалів голими руками душити чотири роки тому, а втікала перша.
Тож я тобі вірю.
автор Борисфенка • сегодня в 00:08
Ответ дляМerida
Воно то так. Але бісить їх безмежна наглість.
Потім роблять баранячі очі ’І пачему ви нас не любите?’
автор Борисфенка • сегодня в 00:08
Ответ дляMrs.Pretty
Тож я тобі вірю.
Ти хуйлу вірищ
Mrs.Pretty• сегодня в 00:08
Ответ дляБорисфенка
Хоча, ви з болота сюди і прибігли.
Удалено администрацией...