Невгамовна сила• 12 февраля в 12:23

Феритин

При нормальному рівні гемоглобіну в доньки такий рівень феритину.
Таке спостерігається два роки останні, після початку критичних днів.
На фоні прийому сорбіферу протягом 3 місяців ( в квітні цього року ) був показник 54.
Гематолог порадила приймати додатково залізо з 3 по 10 день циклу.
Так донька і приймала.
Але в листопаді був показник 44, зараз здала і вже 32.
Хто стикається з тим феритин, чим зафіксувати той рівень, щоб не було таких значних коливань
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:23
Ось
Аноним_• 12 февраля в 12:24
А какой возраст, рост и вес.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:26
Ответ дляАноним_
А какой возраст, рост и вес.
14,5 років
158-160 см +-
Вага 50-52 см
Булку Дай• 12 февраля в 12:28
В моєї доньки теж низкий феритин. Лікування ще не почали, тому що маємо обстежитися в гастроентеролога.
Підпишусь на тему.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:35
Ответ дляБулку Дай
Підпишусь на тему.
А що виписала гастроентеролог? Певно і мені треба піти, часто читаю що варто відвідати гастроентеролога, але мені гематолог не призначала.
Мира всем• 12 февраля в 12:37
в мене теж так було, але я доросла (34р). Гінеколог сказала, що 2-3 раза рік треба курсом пропивати залізо. Це нормально.
+ в мене проблеми зі шлунком (хронічний гастрит), це негативно впливає на засвоєння заліза. Є правила прийому заліза: через 2 год після їжі або за 1 год до. Так само з продуктами з великим вмістом заліза (телятина, печінка, гречка...) - не запивати кавою, чаєм.
Я пила сорбіфер, мальтофер, сантефера, хеферол...найкраще підняв хеферол (2табл) і без побочок у вигляді нудоти. Паралельно з залізом приймала фолієву кислоту, вітамін С. Це покращує засвоєння.

Вам би до гінеколога, може в неї пішли рясні місячні і швидко втраається залізо + в такому віці рівень гормонів постійно скаче. Одного гематолога недостатньо.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:39
Ответ дляМира всем

Місячні не рясні. Приймала сорбіфер , побочок не було. Піднімає гарно рівень, але не тримає чомусь.
Мира всем• 12 февраля в 12:40
Ответ дляНевгамовна сила
а скільки часу вона приймала сорбіфер?
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:40
Ответ дляМира всем
а скільки часу вона приймала сорбіфер?
3 чи 3,5 місяці приймала і з 20 виріс показник до 54.
Червона рута• 12 февраля в 12:44
До гастроентеролога обов´язково, якщо нормальний гемоглобін, це прихований залізодефіцит. А трансферин здавали?
70% випадків низького феритину - в проблемах ШКТ. Якщо все буде ок - тоді до гематолога
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:47
Ответ дляЧервона рута
В гематолога була, казала все ок. Запишусь тоді до гастроентеролога
Мира всем• 12 февраля в 12:49
Ответ дляНевгамовна сила
це хороший результат за такий період.
Може бути проблема з ШКТ, тому з їжею погано засвоюється (природнім шляхом) ...наприклад через низьку кислотність шлунку. Залізо в продуктах знаходиться не у вільному стані, а міцно звязане з іншими сполуками. Соляна кислота розщеплює ці зв´язки, вивільняючи його. Тобто якщо кислотність низька - значна частина заліза виходить з організму транзитом.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 12:51
Ответ дляМира всем
це хороший результат за такий період.
Тобто щоб це все дізнатись , вартує йти до гастроентеролога?
Але що можливо таке, що до критичних все було ок, в тепер постійно падає?
Мира всем• 12 февраля в 13:03
Ответ дляНевгамовна сила
Кров і залізо - це прямий звязок (регулярні крововтрати=втрата заліза).
Організм росте, залізо потрібне для крові, мозку, мязів. Організм забирає залізо з депо (феритину). А джерела поповнення депо залишились ті ж самі - продукти харчування. До початку місячних у неї був стабільний баланс.
Варто сходити до гастроентеролога і гінеколога. У неї такий вік, що пора спостерігатись у гінеколога.
+ я б порадила здати аналіз на всі вітаміни...і приймати іншу форму заліза, а не сорбіфер. Яка менше залежить від кислотності шлунку і не боїться продуктів-антагоністів (які звязують залізо в ШКТ і не дають йому всмоктуватись у кров). Це може бути хелатне залізо або фумарат заліза.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 13:06
Ответ дляМира всем
А по назвах порадите щось, уточню в лікаря, а не по формі
Булку Дай• 12 февраля в 13:06
Ответ дляНевгамовна сила
В гастроентеролога вже були не прийомі, але ще не пройшли обстеження.
Направлення до гастроентеролога я сама просила в сімейного, як і до гематолога.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 13:07
Ответ дляБулку Дай
Точно як і я. Бо наша сімейна то просто атас.
Булку Дай• 12 февраля в 13:14
Ответ дляНевгамовна сила
А до гематолога нам порадила звернутись гінеколог. До гінеколога ми звертались через рясні місячні.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 13:15
Ответ дляБулку Дай
Місячні в неї не рясні. Ви перше йшли до гінеколога, потім гематолога, потім гастроентеролога ?
Мира всем• 12 февраля в 13:31
фумарат заліза - це Хеферол
хелатне - Solgar Iron і знаю, що комплекс Хемаплекс дуже класний. В ньому теж хелатне залізо в хорошому дозуванні + інші вітаміни. Багато дівчат на форумі за нього теж писали. Хороші відгуки.
Тардиферон - це теж двовалентне залізо пролонгованої дії. тільки у формі сульфату, воно швидше накопичується. Мені гастроентеролог його радила. Він м*який
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 13:41
Ответ дляМира всем
фумарат заліза - це Хеферол
Дякую
Булку Дай• 12 февраля в 16:28
Ответ дляНевгамовна сила
Так
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 16:31
Ответ дляБулку Дай
Так
А що гастроентеролога назначив? Бо моя подруга ходила з сином, без аналізів назначила залізо і все. Зазвичай вони не дуже хочуть шукати причину
Булку Дай• 12 февраля в 18:18
Ответ дляНевгамовна сила
Поки тільки обстеження призначила.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 18:33
Ответ дляБулку Дай
Поки тільки обстеження призначила.
А які ?
Булку Дай• 12 февраля в 19:14
Ответ дляНевгамовна сила
А які ?
У нас проблема не лише в феритині, донька скаржилась на болі в животі, тому наші аналізи можуть вам бути непоказовими.
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 20:05
Ответ дляБулку Дай
Ну тоді так. Бажаю здоров´я вашій донечці
Булку Дай• 12 февраля в 22:45
Ответ дляНевгамовна сила
Дякую! І ви не хворійте, будьте здорові!
автор Невгамовна сила • 12 февраля в 23:28
Ответ дляБулку Дай
Дякую