Кудлата хмаринка• вчера в 16:48

Что будет с отоплением в 2026/27?

У многих уже в этом году его нет.
В Киеве куча домов с газом, почему им не разрешить отказаться от ЦО и установить колонки газовые как на западе Украины?
Уже будет нагрузка намного меньше на тэц, что остались.
Но об этом молчок, вообще ноль каких- то решений для людей. А зимой опять палатки будут ставить и кино снимать как люди замерзают?
Море_море_я_скучаю• вчера в 18:34
Ответ дляГомосноб
Ну ок, давайте нічого не робити (вивчена безпомічність, чи як це називається). Будемо сподіватись що така зима не повториться у найближчі роки
Так, а що ми можемо зробити?
Які варіанти ви пропонуєте ?
Генератор, інвертор на булинку є. Євро реконструкція не подає тепло, бо ТЕЦ розбита. Що нам як жителям багатоквартирного будинку зробити? Накидайте ідей)

Власну котельню за літо не зробиш, цей варіант вже піднімався. Це роки і потрібні гроші і фахівці і ініціативна група, бо це не генератор купити.
Елена 1919• вчера в 19:08
Ну,если вы хотите взорвать дом,то конечно...пусть все ставят котел.хотя не обязательно взрывать можно ещё угаром потравить соседний.был такой случай... умелец без всяких разрешений поставил котел в квартире,а выхлопную трубу засунул в вытяжку.ребенок этажом выше пошел в туалет и умер там же.г.Кривой Рог
Божа кульбабка• вчера в 22:55
Я чесно кажучі не уявляю як всім в моїй 5 поверхівці поставити по котлу.. по-перше чи витримає газова система будинку. По-друге вентиляція котел повинен стояти в місті з постійною вентиляцією і не над плитою. Вентиляція в будинку де перекрита де забита. Далі ціна на такі котли. Що робити з пенсами і тими в кого нема грошей на котел і встановлення? Ще треба дозвільна документація. Ну і угарний газ це не шутки. І якщо немає світла то немає і опалення. Треба ще і прибамбаси на це.. одним словом це нереально. Автор це не колонки
Трільчиха• сегодня в 09:50
Ответ дляБожа кульбабка
Ось я теж думаю, що встановити газові котли в нашій 9-поверхівці - нереально.
Котельня на весь будинок - дуже дорого і ніхто цим займатись не захоче.

І виходить. що у нас немає варіантів: чекати милості від держави у вигляці централізованого опалення (у що не дуже віриться) або знову мерхнути в будинках без опалення.
Катастрофа• сегодня в 10:45
Ответ дляБожа кульбабка
Котел нічого спільного з вентиляційними шахтами не має. Хоча, звісно, за пожежними нормами ці шахти мають бути в порядку і проходити щорічну перевірку.
Робиться проект на кожну квартиру, газова труба подачі змінюється натрубу більшого січення на весь стояк, лічильники теж міняють. Котел кріпиться на зовнішню стіну, в якій просверлюють отвір під коаксіальний димар. Найперший етап - це дозвіл, який зараз не дають.
Якщо немає світла, я підключаю котел до зарядної станції і маю тепло та гарячу воду
Божа кульбабка• сегодня в 12:57
Ответ дляКатастрофа
Делайте. Для хрущей это нереально. Разве что для новостроек с газом
Катастрофа• сегодня в 13:43
Ответ дляБожа кульбабка
Якщо дадуть дозвіл, то реально.
Я зараз буду знову подавати на дозвіл по маминій квартирі ( 9 поверхівка панелька). На її стояку з 9 квартир 6 вже з автономним. Труби поміняні, проекти теж однакові. Мама полінувалася в свій час взяти дозвіл, а тепер не дають. Лише на цілий будинок. В хрущах теж у нас люди ставили опалення. Ви поцікавтеся як у вас в місті. Можливо, теж можна взяти дозвіл на цілий будинок. Якщо всі мешканці +-платоспроможні, то це шанс.