Намакушка• вчера в 14:36
У Т.Шевченка стільки віршів проти москалів, чому в школі не акцентували увагу.
Про кріпатство ще щось
Важка доля
Чужбина
А шоб конкретно - не мати справу з москалями то в голові моїй не було таких віршів із школи
Ось зараз читаю збірник і бачу що там багато
Важка доля
Чужбина
А_я_ЛОЖУ!• вчера в 16:23
Ответ дляНамакушка
Ну так.. я саме про цей вірш
Москалі це ж росіяни він мав на увазі?
Вище кажуть шо москалі це військові якісь
Москалі це ж росіяни він мав на увазі?
Наверное потому что москали попадали к нам в качестве военных. Сколько там, по 25 служили. А обычная кацапня сидела в Рязани и естественно так далеко на выезжали.
всемВсёИмного• вчера в 16:24
Ответ дляГорня капучіно
Так, про москаля, але не тому що він сьогодні тут, а завтра там. А саме тому, що ці москалі-солдати спричиняли багато горя українцям
Тобто можно було залетіти від військового сусіда-українця, отримати загальне схвалення і ростити байстрюка за підтримки всієї громади? Це тільки за москальського ворота мазали дьогтем і гнобили?
мадам Везувий• вчера в 16:24
Ответ дляlilul990
Навколо путіна повно автентичних українців - Матвієнко, Козак, брати кириченки чи як там їх, ше купа всяких перевертнів
Чому б вам не визнати шо мова не визначає людину
Це і дураку ясно. Я не знаю кому це може буть не ясно
Альдебаран• вчера в 16:25
Ответ дляГорня капучіно
Ну а сама ви як гадаєте? Чому за радянських часів нічого поганого не казали про расію?
Не смешите. Хоть в какое время заедь на территорию западной Украины и поговори там на русском. Много нового о себе узнать можно.
Рогнеда Карповна• вчера в 16:28
Ответ дляПослушная
Так и сейчас половина не от войны убежала.Особенно мужчины.
Мужчины как раз от войны, их бы на фронт загнали
так что они как раз непосредственно от войны бежали…вот женщины с ЗУ от чего бежали, то вопросы вызывает
Рогнеда Карповна• вчера в 16:27
Ответ длямадам Везувий
ви взаглі дурню порете. Люба міжнародна мова стала такою глобально міжнародною шляхом геноциду, щавоювання і т.д. Це історія розвитку людства. Ви думажте українська мова якось по-іншому виникла? Якісь сильнвші племена по любому прийшли завоювали якісь слабші племена, давним-давно всі завойовували всіх; і насаджували свої мови. Так і мова формувалася, і діалекти, і все на світі.
+1, а почему испанский в Латинской Америке распространился, в Африке французский и т.д. некоторые не задумываются) а ведь тоже язык оккупантов)))
Скокмоно - стокнуно• вчера в 16:27
Ответ длявсемВсёИмного
На сусіда-українця надавили б батьки і спільнота, і він би одружився.
Скокмоно - стокнуно• вчера в 16:31
Ответ дляОля_с_киркою
москалі це на суржику солдати царської армії. росіяни то кацапи
А піде до себе на Московщину, це про що тоді? І чому тоді теперішня русня драму зробила з фрази москаляку на гілляку, якщо то тільки про військових мова.
Рогнеда Карповна• вчера в 16:31
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Да, а солдат уехал куда подальше и всё, позор на все село(
Міряно-переміряно• вчера в 16:33
Ответ дляДобра всем!
От на болотах не так, синачкі- дєгнєрати ціною життя спасають від бідності батьків, кожен 200- це джекпот
Да мне насрать на вас зелёных ботов. у нас таких не меньше , только там хоть добровольно идут , а великий надпотужный ловит как зверей. А боты тявкают и лижут
всемВсёИмного• вчера в 16:40
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
На котрій із? Контрацепції не було, молодик міг не одну Галю запліднити. На котрій женитися , за яку більше давили?
А міг собі з села поїхати. То що тоді?
всемВсёИмного• вчера в 16:42
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
А скажіть ще, сам Шевченко спав з 15-ти річною коханкою. На нього чомусь не давили і добре, що вона не вагітніла.
Тобто одним можна, іншим ні.
Рогнеда Карповна• вчера в 16:47
Ответ дляДобра всем!
Сколько можно бредни эти писать…
Рогнеда Карповна• вчера в 16:48
Ответ длявсемВсёИмного
Тобто одним можна, іншим ні.
Сейчас бы проходил в деле Эпштейна
жар-птица Нюра• вчера в 17:02
Ответ длямадам Везувий
Але ви москалюги, вам плюй в очі, а ви кажете що це дощ падає, прийшли на територію сучасної країни де вже були університети, школи, гімназії, пісні, вірші, поети, культура. Посадили людей за мову в тюрми, вбили цвіт нації, заморили гододомором людей і кажете що то так мало бути і то є нормально
Піздєц
Мати драконів• вчера в 17:06
Ответ дляБоневтікла
Це вам так сказали, що то військові)
Хто сказав? Ви колись українську літературу читали? Почитайте, В повісті Маруся це все добре описано і чому називали москаликами, бо молоді хлопці без грошей і статусу йшли служити до царя на москву, ото і москалики.
жар-птица Нюра• вчера в 17:07
Ответ дляОксана_12
А мене порядком дратує, що (не знаю як зараз) але нам всіх українських письменників в поетів подавали як якихось страждальців, коли фактично більшість із них були не просто інтелігенцію, а заможною інтелігенцією.
Ну і вбили їх, з гімном змішали, а тепер вони мені пишуть вище що це нормально, так всі роблять
мадам Везувий• вчера в 17:09
Ответ дляОксана_12
А вас це дивує? хто в ті часи з бідняків міг би писати? Бляха звісно що заможна інтелігенція, прості селюки ходили свиней порали та волам хвости крутили, про яке високе і духовне мова?
Шаманю второпях• вчера в 17:09
Ответ дляДюагональ
А что делали военные москали в Украине?
Как всегда, трусы тянули?
Шевченко когда москалем был, что делал?
Божа кульбабка• вчера в 17:16
Ответ дляАльдебаран
яка нагла брехня, ви на тому заході і не були ніколи
Божа кульбабка• вчера в 17:21
Ответ дляжар-птица Нюра
Піздєц
що цікаво, що культура і освітництво, йшло на московщину з України тодішньої, а вони лише зло сюди несли.
Личко Невеличке• вчера в 17:33
Ответ дляУгадайс
Исчо как имел он вас и против вас. в вашем этом санхт-хуйлобурге вы пидары сами его закрыли и не выпускали. так что учи историю чужих литераторов из чужой земли для вас, кацапуский ты тупой подмосковно-рашистский ботинок
Жалко вас. Так от злости захлебываться вредно, постареете быстро.
Угадайс• вчера в 17:35
Ответ дляЛичко Невеличке
зато вам вонючим недобитым кацапам насру безнаказанно.
чмам болотным грех не насрать просто так. без причины, уже токо за то что кровными кацапами вы родились
Оля_с_киркою• вчера в 18:04
Ответ длямадам Везувий
Школу могли відвідувати лиш діти вільних селян. Шевченко з 8ми років з такими вчився в школі.
Оля_с_киркою• вчера в 18:07
Ответ дляШаманю второпях
Шевченко когда москалем был, что делал?
Він москалем не був, 24 роки кріпатства, 10 років заслання, і ше трошки життя вільною людиною художником
Оля_с_киркою• вчера в 18:15
Ответ дляШаманю второпях
К полякам почему-то не возникло вопросов? Пан же Энегельгард его мучил.
Він не дуже погано ставився саме до Шевченка, віддав вчитися до школи з 8 років. Взагалі до кріпаків пани ставилися так само як до рабів в Америці і не важливо якої національності кріпак чи кріпачка, залежало виключно від характеру пана чи пані
Ні за холодну воду• вчера в 18:18
Ответ длямадам Везувий
Нет, вы шо? На украинском все сами захотели говорить)) никто никого не принуждал
Ні за холодну воду• вчера в 18:19
Ответ дляПослушная
Ну то какие вопросы?Такой вот народ продажный
Да) из песни слов не выкинешь)
Послушная• вчера в 18:30
Ответ дляжар-птица Нюра
Піздєц
Вы давно из тюрьмы вышли?