Намакушка• вчера в 14:36

У Т.Шевченка стільки віршів проти москалів, чому в школі не акцентували увагу.

Про кріпатство ще щось
Важка доля
Чужбина
А шоб конкретно - не мати справу з москалями то в голові моїй не було таких віршів із школи
Ось зараз читаю збірник і бачу що там багато
Леди_на_драндулете• вчера в 15:50
Ответ дляПослушная
Шевченко это аналог теперешних беженок.И он и они очень страдали по Украине на чужбине
Так ему ж вроде запретили в Украину возвращаться? После ссылки.
Оля_с_киркою• вчера в 15:50
Ответ дляНамакушка
Ну так.. я саме про цей вірш

Москалі це ж росіяни він мав на увазі?
Вище кажуть шо москалі це військові якісь
москалі це на суржику солдати царської армії. росіяни то кацапи
Угадайс• вчера в 15:51
Ответ дляЛичко Невеличке
Москали у него это военные, а не русские. Против россиян конкретно он ничего не имел против, тем более живя в Питере.
Ага, сосни кацапуский. Ярослав Мудрый - это украинский князь украинской истории, тупин - хуйло, безрукаф - рашистское придворное ебанко. Ты понял? москали это у него вы московиты (то есть кацапы с кацапии такие как ты)
Залізний кіготь• вчера в 15:50
Ответ дляЛичко Невеличке
Це москалі сказали, що то військові, насправді всі знають, що таке московія і хто такий москаль
Блондинка в Законе• вчера в 15:50
Ответ дляlilul990
Срач почався ще при януковичу. Пам´ятаю що з часів Ющенка тему мови систематично юзали як тіки вибори - чи то парламентські, чи президентські
По моему это регионалы начали. Добкин с Кергнсом тогда пугали что нас заставят украинский учить. Я Ющенко только кинотеатры сделал на украинском и все
Залізний кіготь• вчера в 15:51
Ответ дляОля_с_киркою
А московія - це що?
Точная копия плова• вчера в 15:52
Такая трактовка помогает лучше понять исторический контекст его стихов, где «москаль» — это прежде всего тот, кто находится на службе у царя.
Послушная• вчера в 15:52
Ответ дляЛеди_на_драндулете
А то что?Пособия бы лишили?
Оля_с_киркою• вчера в 15:53
Ответ дляЗалізний кіготь
А московія - це що?
в творчості Т.Шевченка? Я не зустрічала такого поняття
Блондинка в Законе• вчера в 15:53
Ответ дляПослушная
А то что?Пособия бы лишили?
Шубу бы не купили. У него одна шуба стоила, что можно было сестер з крипатства выкупить
lilul990• вчера в 15:54
Ответ дляУгадайс
Ярослав як і будь який інший з його сімейства це руський князь який теперішню літературну українську мову взагалі не вдуплить. Як і російську мову. Він не до нас, не до росіян. Ця епоха сама по собі

То шо історичні події тої доби відбувались на території сучасної України це так.
Оля_с_киркою• вчера в 15:53
Ответ дляПослушная
не видумуйте. від війни він не тікав
aljonyshka• вчера в 15:54
Ответ дляПослушная
А английский язык это язык колонизаторов местного населения Америки,Индии,Африки и ракет,летящих по мирным городам.Что же делать,что же делать?
А испанский- всей Латиноамерике куда теперь)))))
Оля_с_киркою• вчера в 15:54
Ответ дляlilul990

князь часів Київськрої Русі.
Бойцовская• вчера в 15:54
Ответ дляСонечко
Купа років війни. Люди гинуть від ракет і продовжують розмовляти російською.
А Ви кажете про Шевченка...
И продолжим разговаривать на своем родном языке. Вам придется с этим смириться.
Угадайс• вчера в 15:55
Ответ дляlilul990

Людей не смішіть. Не до нас. Скажіть ще французам що їхній Шарль Магнум їм не належить, так і спалять на багатті як єретичку.
lilul990• вчера в 15:55
Ответ дляОля_с_киркою
князь часів Київськрої Русі.
Ну правильно, руський. Шо ви так боїт4ся цього слова? Його кацапи украли і присвоїли собі, але руський це не стосується виключно росіян. Воно стосується доби київської русі
Леди_на_драндулете• вчера в 15:56
Ответ дляПослушная
А то что?Пособия бы лишили?
Ну вроде приехал разок, и его опять арестовали. За неблагонадежность. Давно я в школе училась, подробностей не помню.
Послушная• вчера в 15:56
Ответ дляОля_с_киркою
не видумуйте. від війни він не тікав
Так и сейчас половина не от войны убежала.Особенно мужчины.
Добра всем!• вчера в 15:56
Ответ дляМіряно-переміряно
Вечная крипатска доля. . и гимн.. и так оно и есть: Нет единства, людоловы спасают себя ценой других.
От на болотах не так, синачкі- дєгнєрати ціною життя спасають від бідності батьків, кожен 200- це джекпот
lilul990• вчера в 15:56
Ответ дляУгадайс
Нікому не належить, крім тої епохи. Хвате сратись за того хто вас би не поняв як і росіян.
Оля_с_киркою• вчера в 15:56
Ответ дляПослушная
не перевертайте факти з ніг на голову. Шевченку було заборонено.
Угадайс• вчера в 16:01
Ответ дляОля_с_киркою
князь часів Київськрої Русі.
Так юрисдикція назви Русь на той час була виключно за Україною, Києвом. Русь у контексті кацапії почалося вже (після крадіжки цієї назви московитами) за ’петьки першого невростеника’ у 1700-х роках
Угадайс• вчера в 16:12
Ответ дляЛичко Невеличке
Исчо как имел он вас и против вас. в вашем этом санхт-хуйлобурге вы пидары сами его закрыли и не выпускали. так что учи историю чужих литераторов из чужой земли для вас, кацапуский ты тупой подмосковно-рашистский ботинок
Сижуревувшоке• вчера в 16:15
Ответ дляaljonyshka
Главное чтоб не за укр мову.
Рогнеда Карповна• вчера в 16:17
Ответ дляГорня капучіно
💯
Нас дійсно вчили, що москалі у віршах Шевченка це військові. Я ще тоді не розуміла до чого там військові 🤷‍♀️ але факт, саме таке трактування було
Так оно так и есть, речь про военных) это означает что военные перекатиполе, сегодня в одном селе остановились, завтра в другое переехали…предупреждение молодым девушкам, чтоб не связывались с ними, т.к. они уедут, а девушка беременной останется одна
Рогнеда Карповна• вчера в 16:17
Ответ длямадам Везувий
саме у шевченка москалі це солдати імператорської армії, в тому числі й українські
мадам Везувий• вчера в 16:21
Ответ дляжар-птица Нюра
Чому вам просто не визнати що російська мова це мова геноциду українців? Вони віками робили те що сьогодні зробили з Маріуполем заселивши своїми людьми, от так і зʼявилась тут російська.
ви взаглі дурню порете. Люба міжнародна мова стала такою глобально міжнародною шляхом геноциду, щавоювання і т.д. Це історія розвитку людства. Ви думажте українська мова якось по-іншому виникла? Якісь сильнвші племена по любому прийшли завоювали якісь слабші племена, давним-давно всі завойовували всіх; і насаджували свої мови. Так і мова формувалася, і діалекти, і все на світі.
Фрекен бок• вчера в 16:21
Ответ дляОля_с_киркою
Хорошую сказочку придумали.)) Преступникам и неблагонадежным запрещалось проживать в Петербурге и других крупных городах в пределах оседлости 100 км до них - это было. Но чтобы из столицы было запрещено выезжать - это мог придумать только дегенерат, вообще не знающий историю. 😂
Наверно тот же, что придумал, что Русь - это Украина, а русские - украинцы. Ну и идиотизм.
Рогнеда Карповна• вчера в 16:21
Ответ дляГолодаю
а Шевченка ще не заборонили? він же все життя жив з москалями
Его спасает только то, что он писал на украинском языке…если б на русском, то все