Як доглядати за шкірою дитини в холодну пору року
Чому дитяча шкіра вразлива взимку
Природний ліпідний шар у дітей ще не сформований остаточно, тому волога з поверхні епідермісу випаровується значно швидше. Холодне повітря на вулиці та низька вологість у квартирах призводять до «зимового дерматиту». Це стан, при якому суха шкіра у дітей стає шорсткою та червоною, часто до цього додається лущення.
Щоб запобігти цьому, треба створити додатковий механічний бар’єр, який захистить клітини від переохолодження та сухості.

Правила використання захисної косметики
На що звернути увагу при виборі та використанні засобів? Зимовий догляд відрізняється від літнього зміною текстур на більш жирні та щільні.
Раціональний догляд за шкірою немовлят повинен проводитись за такими правилами:
- Вибір колд-крему. Це спеціальні засоби на основі воску, натуральних олій (ши, мигдалю) та пантенолу. Вони не містять воду у великій кількості, тому не замерзають на шкірі.
- Час застосування. Захисний крем потрібно наносити мінімум за 20-30 хвилин до виходу малюка на вулицю. Це дозволить засобу повністю поглинутись та створити стійку плівку.
- Зона покриття. Обробляти треба тільки відкриті ділянки: щоки, ніс та підборіддя. Не забувайте про кисті рук, якщо дитина часто знімає рукавички.
Перед першим використанням нового крему обов’язково проведіть тест на невеликій ділянці шкіри, щоб виключити алергічну реакцію.
Якщо лущиться шкіра на руках у дитини, для відновлення захисного бар’єру регулярно змащуйте їх спеціальними емолієнтами або живильними кремами. Особливо це треба робити після контакту з водою та перед виходом на вулицю. Якщо симптом тривалий або супроводжується почервонінням, важливо звернутись до педіатра для виключення дефіциту вітамінів чи алергічних реакцій.

Гігієна та мікроклімат у приміщенні
Догляд за шкірою не закінчується після повернення з прогулянки. Навпаки, сухе повітря від радіаторів опалення може бути більш небезпечним за мороз. Щоб шкіра не втрачала еластичність, варто:
- Контролювати вологість. Оптимальний показник зволоження для дитячої кімнати – 50-60%.
- Змінити режим купання. Температура води має бути теплою (36-37°C), а не гарячою. Тривалість ванни взимку краще скоротити до 5-10 хвилин, щоб не змивати природні жири.
- Використовувати емолієнти. Одразу після купання, на ще вологу шкіру, треба наносити пом'якшувальні засоби. Це допоможе «закрити» вологу всередині.
- Обирати правильний одяг. Нижній шар має бути виключно з бавовни. Шерсть або синтетика безпосередньо на тілі в холод, часто провокують свербіж та висипи.
Здоров’я дитячої шкіри взимку – це поєднання правильного захисту та комфортних умов вдома.

Догляд за губами та зоною навколо рота
Діти часто облизують губи на вітрі, що призводить до болючих тріщин та запалень. Як попередити симптом:
- Використовуйте дитячі гігієнічні помади з натуральним складом.
- Якщо навколо рота з’явилося сильне подразнення від слини, використовуйте засоби з цинком і міддю (Cica-креми), які заспокоюють та знезаражують.
Важливий момент! Догляд за дитячим обличчям не повинен включати використання звичайних зволожувальних кремів на водній основі, особливо нанесених безпосередньо перед виходом на мороз. Мікрочастинки води в складі крему можуть перетворитись на лід, що призведе до мікротравм шкіри.
Для догляду за немовлятами важливо використовувати спеціальні аптечні серії (дерматокосметику), які не містять агресивних ароматизаторів, парабенів та барвників.
Правильний вибір доглядових засобів та щоденна турбота — запорука чистої та здорової шкіри вашої дитини. В мережі аптек Мед-сервіс можна купити дитячу косметику від провідних брендів, про це більш докладніше на сайті.
Чіткий алгоритм дій та використання перевірених аптечних засобів дадуть можливість малюку насолоджуватися зимою без дискомфорту.