Забобонний фрукт• 24 марта в 15:55
Договір дарування
Від мами до сина, чи можна включити пункт про право довічного проживання, і чи зможе син переоформити при її житті цю квартиру на дружину чи дитину, з правом її довічного там проживання.
Пожмаковна• 24 марта в 16:00
Ні, дарування це без всяких умов.
Договір довічного утримання зробіть.
спальное место• 24 марта в 16:04
Після дарування він може робити з житлом усе що завгодно. Продати, подарувати іншому. Заповіт пишіть. От тоді ця квартира перейде у власність сина тільки після вашої смерті. Ну і проживати будете там без усіляких договорів чи зобовʼязань і без страху, що син переоформить майно на когось іншого і залишить вас на вулиці.
Слобожаночка• 24 марта в 16:15
Так, це можливо зробити через сервітут. Зверніться до юриста, який проконсультує та підготує проект договору.
Слобожаночка• 24 марта в 16:17
Особистий сервітут (право проживання) обов´язково потрібно внести до реєстру речових прав на нерухоме майно.
Мексиканочка• 24 марта в 16:23
Ответ дляспальное место
А если муж например отчим ребенку и уже будет пенсионер, то до жопы завещания, пенса необделят
Забобонний фрукт
• 24 марта в 16:35
Ответ дляСлобожаночка
це окрема вартість до договору дарування?
Зараз все скажу• 24 марта в 17:22
Сделайте договір довічного утримання и не морочте себе голову. Завещание можно оспорить, подарок он может забрать и потенциально вас выкинуть на улицу (или его жена, дети), а утримання это утримання и оспорить его нельзя.
Слобожаночка• 24 марта в 22:05
Ответ дляЗабобонний фрукт
Буде пункт про сервітут в договорі дарування + окремий запис в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про таке обтяження. Скоріше за все, нотаріус візьме окрему плату за реєстрацію такого обтяження, однак це краще уточнити безпосередньо у нотаріуса.
Щодо інших варіантів, які тут радили дівчата - краще отримати консультацію у фахівця. В усьому є свої плюси і свої ´підводні камені´.
Слобожаночка• 24 марта в 22:08
Ответ дляЗараз все скажу
Окрім того, що договір довічного утримання (догляду) можна визнати недійсним в судовому порядку на загальних підставах, передбачених ЦК, його ще можна і розірівати в односторонньому порядку.
Забобонний фрукт
• вчера в 12:07
Ответ дляСлобожаночка
Сьогодні нотаріус запропонував договір пожиттєвого проживання і користування, після оформлення договору дарування, хтось підкаже по ньому?
Слобожаночка• вчера в 13:08
Ответ дляЗабобонний фрукт
Потрібно читати умови такого договору. Якщо це можливо, попросити проект договору для вивчення і паралельно показати іншому юристу. Варіант з сервітутом гарний тим, що навіть якщо обдаровуваний в майбутньому відчужить квартиру іншим особам, сервітут зберігатиме дію і для третіх осіб, світитеметься в реєстрі.
Слобожаночка• вчера в 13:11
Нотаріус мала на увазі договір дарування, в якому прописані умови про право довічного проживання та користування, або 2 окремі договори?