Все знаю від і до• вчера в 02:06

Опять 25. Про продажи на интернет площадках

Податкова ілюзія Кабміну: ПДВ для ФОПів ставлять на паузу, але готують три нові удари

На вихідних в інфопростір закинули "позитивну" новину: уряд нібито буде просити МВФ скасувати вимогу щодо обов´язкового ПДВ для ФОПів. Наївні підприємці вже видихнули. Але розумний капітал дивиться не на заголовки, а на те, що йде дрібним шрифтом.

Великий фіскальний законопроєкт просто роздробили на три частини, щоб було легше протягнути через Раду вже 7-9 квітня. Поки всі радіють вірогідній відміні ПДВ, держава вмикає пилосос в інших місцях.

Що реально чекає бізнес (три нові законопроєкти):

1. Військовий збір 5% — назавжди. Уряд планує залишити 5% військового збору навіть після скасування воєнного стану. Це означає, що тимчасовий податок де-факто стає постійним. Ваша податкова база на загальній системі чи зарплатах просто назавжди стає дорожчою.

2. Податок на всіх цифрових платформах (кінець тіньового гігу). Так званий «податок на OLX». Держава нарешті дотягується до тих, хто торгує на маркетплейсах або надає послуги через сервіси (Uklon, Glovo, Freelancehunt). Платформи змусять автоматично зливати дані про ваші доходи в податкову. Якщо ви ФОП — будете платити. Якщо працюєте "вчорну" — вас швидко знайдуть.

3. Удар по e-commerce: скасування пільг на посилки. Зміни до Митного кодексу вб´ють стару модель дропшипінгу та дрібного імпорту. Замовлення товарів з-за кордону стане дорожчим, що напряму вдарить по маржинальності тих, хто перепродає товари з Китаю чи Європи через Instagram.

Паралельна реальність
Кабмін розуміє: якщо зараз вліпити ПДВ для ФОПів, почнеться масове закриття бізнесів і відтік за кордон. Тому вони використовують стару політтехнологію: відкласти найболючіше рішення (ПДВ) і подати це як "перемогу", але паралельно дотиснути маркетплейси, міжнародні посилки та зафіксувати 5% збору назавжди.

Ілюзій бути не повинно: МВФ вкрай рідко відмовляється від своїх структурних маяків. "Спроба переконати МВФ" — це просто виграш часу для Кабміну, щоб збити градус паніки. Поки вам обіцяють боротьбу за ПДВ, ваші доходи на OLX та міжнародні доставки вже готуються обкласти новими правилами. Адаптуйте ціни та бізнес-моделі вже сьогодні, квітень буде гарячим.
Н@Диете• вчера в 02:11
Та це вже і так будо давно зрозуміло, ще коли вперше про це сказали. Он шафа вже надсилала повідомлення про верифікацію. На черзі Олх. Та я думаю що вони і без цього зараз зливають уже всю інфу і по безпечним оплатам і по Олх доставці. Нова пошта відповідно зливаю всі післяплати, наложки. А банки посилюють фінмоніторинг, навіть за пару вхідних платежів на 100-500 грн, можуть попросити довідку про доходи і запитати джерело походження коштів.

Весело… «дуже весело»
автор Все знаю від і до • вчера в 02:13
Ответ дляН@Диете

Весело… «дуже весело»
Не то слово
Міняйловна• вчера в 05:24
Я считаю правильным платить военный сбор постоянно. В стране должна быть армия. Чтобы подобного не повторилось.

Ну и то, что будет на торговых площадках для незарегистрированных, как-бы к фоп отношения не имеет. Регистрируйтесь, платите налоги и торгуйте. Вроде тоже правильно.

По третьему пункту тоже пофиг.
А ось і я• вчера в 06:13
Ответ дляМіняйловна

По третьему пункту тоже пофиг.
Почему я должна регистрироваться,чтоб продать товар б/у,это не правильно.пусть регистрируются предприниматели и продают и платят .
Ромашкинная• вчера в 07:18
Ответ дляМіняйловна

По третьему пункту тоже пофиг.
А я считаю правильным,кастрировать таких как вы!!за это готова заплатить,за остальное -нет!!
Куда_бежать• вчера в 08:54
Ответ дляМіняйловна

По третьему пункту тоже пофиг.
Воно-то правильно. Військовий збір буде іти на військових. А потім, як завжди, воювати не військовим, а роботягам, які цей збір і платили.
Я только за!• вчера в 09:19
В глово давно нельзя было работать без ФОП
ЗдесяЯ• вчера в 11:32
А,шо Європа вже дала згоду, відправити грошову допомогу? Щось не чутно про це.
мвф в зговорі з міністерством фінансів