Цього року дитина йде у 1й клас, знаходимось за кордоном, відповідно очно буде відвідувати місцеву школу. Питання наступне: чи обов´язково записуватись на екстернат в своїй українській школі? Розумію що навчаючись на екстернаті простіше буде відновити очне навчання після повернення, але також розумію що навчаючись "і там і там" у дитини може бути каша голові. Отже чи має хтось досвід повернення до навчання в Україні не навчаючись до цього в українській школі? І як взагалі той екстернат проходить в початковій школі?
Аноним ФЕЯ• 06 апреля в 17:05
Ви не повернетесь назад. І скоріш за все саме дитна буде тим стримуючим фактором від повернення, бо вона адаптується, вивчить нову мову і вам не підніметься рука це все знов ламати. А на екстернаті ви не будете мати ані часу ані бажання ані не хватить вам вміння вчити самостійно дитину. Тому , нехай іде в школу по місцю проживання. Максимум що можете зробити, з нею в цій ситуації,розмовляти українською вдома і читати українські книжки
Живу на околицях К.• 06 апреля в 17:07
Здається, я бачила скорочені формати дистанційного навчання для тих, хто закордоном - там тільки базові предмети по одній годині на тиждень. Але у першому класі це зайве, надмірне навантаження на дитину, максимум можна вкластити в підтримання української мови у дитини - щоб вміла говорити з дотриманням української фонетики, писати, читати. Для цього достатньо 2 онлайн уроків по 30-40 хв на тиждень
Все так, от і я не хочу українську тягнути, але повертатися все ж плануємо (принаймні поки що) от і вагаюся чи варто грузити дитину чи вже потім вирішувати питання. Про скорочені формати дистанційного теж знаю, але тут на екстернат ніяк не наважусь, а дистанційка ще більше часу забирає наскільки розумію.
ole4kakissa• 06 апреля в 17:30
Решать проблемы по мере их поступления
Ребенку включать/читать укркниги
Сосредоточиться на местной школе и не забирать у ребенка детство
Ребенку включать/читать укркниги
...за великим рахунком мова про те чи візьмуть в українську школу після повернення якщо до цього не навчатися в Україні за жодною формою навчання.
VivaForever• 06 апреля в 17:40
Две школы это сложно,но учить ребенка писать и читать по украински обязательно,и это ваша задача.как репетитор по иностранныму