Штора с кисточкой• 16 апреля в 00:23
Сидіти в декреті - не присісти, не виспатися?
Чому самі ж жінки пишуть іншим жінкам, про «сидіти в декреті»? Якось зневажливо, знецінюючи? Звідки взагалі взялося оце «сидіти»? Беремо ситуацію, коли молода мама 24/7 з немовлям сама. Так, саме так. Так буває. Наприклад, до появи немовляти були всі родичі поруч. А потім різко відморозилися. І по факту ніхто тій мамі не допомагає. Ані підтримки, ані перепочинку. Вона опиняється сам-на-сам з побутом, до якого, можливо, і не готова. Давайте чесно, мало хто готовий 24/7 бути з немовлям без заміни та підтримки. Тому оце «сидіти» якраз і не вдається. А якщо в жінок по 2, 3, 4 і більше дітей! То вже відпочинок хіба що на пенсії. Але ж чому суспільство, а в основному - самі ж жінки гноблять одна одну за це «сидіння»? За негарний зовнішній вигляд, за карʼєру на паузі, за відсутність сучасного одягу чи надійного партнера? На жаль, далеко не в усіх партнер виявляється готовим до немовляти. Поділіться думками, чому ж жінки недобрі одна до одної у таких, здавалося б, тендітних моментах? Адже догляд за дітьми - це ж по факту така само робота. Наприклад, няні за це платять. Персоналу за прибирання та готування їжі також платять. Якісь подвійні стандарти, чи не так?
Амбасадор щастя• 16 апреля в 04:23
Ответ дляЗамурмишка
Залежить від дитини та тривалості декрету, я з першою дитиною півтора роки сиділа, і вищу освіту закінчила і курси водіння, дитина була спокійна, пішла в садочок, я на роботу. З другою дитиною, я вішалась, бо була алергія на всі продукти, треба було підбирати харчування, вести його щоденник, одяг, ліки, засоби гігієни, постійні істерики, розібрані в кров кінцівки, шкіра злазила шматками. Домашні обов´язки ніхто не відміняв, чоловік не витримав і пішов, прийшлось іти на роботу. Сусідка ’сидить’ вже 15 років з дитиною інвалідом , ну його в дупу таке ’сидіння’ , в свої 40, виглядає на 60. Є подруга, яка вже 21 рік в декреті, чоловік забезпечує, вона займалась домом і дітьми, зараз діти виросли, вона сидить. Сидіння різне
Цікаво, якщо б було навпаки перша дитина народилась би з алергією чи наважились би Ви на другу дитину?
Тепличная• 16 апреля в 05:18
Потому что женщины интернализируют мизогинию (сексизм). Первыми обесценили женский труд мужики. Им удобно когда женщина как раб какой-то растит детей и всё по дому делает. Женщины это обесценивание тоже слышат из поколения в поколение, всю жизнь, с самого детства. Кто-то взрослеет и начинает понимать что это враньё. А кто-то так и живёт всю жизнь не прозревая.
У нас общество вообще похоже не достаточно развито чтобы иметь какое-то сестринство. Большинство заняты выживанием и всё, нет места для глубоких мыслей. Особенно если учесть что многие женщины начинают осознавать что да, это полноценная работа (или даже три полноценные работы - менеджер дома и уборщица тоже отдельные профессии, которые часто вешают на жену), только когда сталкиваются с фактом что есть люди, которые себе этим на жизнь зарабатывают. А для этого же нужно или работать в этом направлении, или быть достаточно богатой чтобы нанимать помощников, это ж не для всех.
Голубка миру• 16 апреля в 05:59
Что за бред? Декрет это не что-то сверхъестественное, сидишь дома только не сама. Кто не хочет-няня и работать.
Трое детей, никто не помогал, декрет лучшее время, гораздо легче чем ишачить по 8 часов+дорога.
Море_море_я_скучаю• 16 апреля в 06:11
24/7 с ребёнком это редкость, согласитесь. Ведь все таки у многих есть муж. Ну а у других близкие.
Но если уж так оказалось что прям сама, то не думаю что мамочке нужно так много продуктов для себя. И уборку можно делать редко, и готовить что то максимально простое только для себя. Спать когда спит ребёнок. И ’гулять’ он может на балконе. Это больше трудно морально в таком случае. Думаю что кому мега трудно на 2х детей не решается, потому так- пережили этот момент, ребёнка в сад и немного выдохнули.
Хочу наколоти губи• 16 апреля в 06:39
Дети разные же. У меня спокойный ребёнок был, я не перетрудилась точно. С 3х пошёл в сад, я еще пол годика посидела и вышла на работу.
Не вмію заміряти• 16 апреля в 07:18
Мені більше подобалось сидіти у офісі, сидіти у декреті не сподобалось( Може у кого важка фізична робота, або дитина не відходила від мами і була спокійною,тоді так.
Хитрушка-чекушка• 16 апреля в 07:41
Ну ок до першої дитина була не готова бо дуже молода і любов, але зазвичай такі народжують ще 2 і 3 дитину хоча мають ненадійного партнера, не мають роботи і т.д. то може потрібно включити голову і не наступати знову на ті самі граблі
Весела пiсенька• 16 апреля в 08:02
То від дитини залежить. Є неспокійні і хворобливі. Я наприклад мріяла про декрет. Але змушена була працювати онлайн і всерівно це був найкращий час. Були звичайно такі дні що не спиш зовсім але їх було небагато.
Штора с кисточкой
• 16 апреля в 08:07
Ответ дляТепличная
Штора с кисточкой
• 16 апреля в 08:08
Ответ дляЛюблю пиво
Хто взагалі декретну відпустку відпусткою назвав?
БезникаяЯ• 16 апреля в 08:15
Так, подождите. Тема же против гнобления женщин женщинами, да, автор? Но тут вот форумные женщины во главе с автором гнобят женщин, которые гнобят декретных женщин? Интересно получается.
Телепузик• 16 апреля в 08:16
З немовлям просто , тому для мене це саме сидіти в декреті і цілий день нічим особливо не займатися
Крижана бурулька• 16 апреля в 08:24
Ответ дляГде тут 0?
Мне легко было с младенцем самой. Другое дело подросток
А что подросток? Орет ночами не давая вам спать и ограничивает вас в личном пространстве и времени для себя? Подросток - это такой де человек как и вы, и надо учится и вам в том числе, быть ему другом, но в рамках границ где вы авторитет. А вообще если оглянутся то в окружении проблемы с подростками только у тех, у кого и самим собой не все гладко.
Где тут 0?• 16 апреля в 08:29
Ответ дляКрижана бурулька
Кому-то повезло с подростком , кому-то с младенцем. Учёба, гульки, компании, любовь -все это может быть очень непросто. У вас ,как всегда, во всем виновата мать. Но только почему тогда у одной матери бывают такие разные дети?
Пускаю бісики• 16 апреля в 08:34
Не гнобят никогда с малышами, только тех, кто в ’декрете ’ по 18 лет сидит
Весела пiсенька• 16 апреля в 08:41
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Согласна. Вокруг смотрю очень мало что сами. Есть помочь от родни у большинства.
Крем для арбуза• 16 апреля в 08:42
Ответ дляДжонсонюк
Так никто не говорит о мамах с младенцами
Но тут некоторые «сидят в декрете» по 20 лет))
Ну мають таку можливість, яка всім іншим справа? А саме слово ’сидять’ як до декрету прилипло?
Вакцениро Вона• 16 апреля в 08:44
Мне одного ребёнка хватило, чтобы насытится всеми прелестями ’счастливого материнства’. А у кого -то родильный станок работает отдельно от мозгов, если рожает больше одного и тянет все на себе.
Амбасадор щастя• 16 апреля в 09:05
Ответ дляГолубка миру
Даже боюсь спросить кем Вы работаете по 8 часов плюс дорога.Я на работу вышла после декрета как на курорт и не могла поверить, что можно выпить кофе спокойно
Амбасадор щастя• 16 апреля в 09:07
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Ну почему все считают что ребенка можно отправит в сад?Мой так болел там, что в саду были за 2 года аж в сумме 10 дней и весь первый класс проболел.
Физрукая• 16 апреля в 09:12
Я декрет згадую як настрашніший сон, ледве 6 місяців дочекалася. На няню нашу молилася, досі вітаємо її з святами та відпправляємо подарунки, золота жінка.
Вкуси мене• 16 апреля в 09:20
Ответ дляБезникаяЯ
Ви нє панімаєте, ета другоє 😁
Море_море_я_скучаю• 16 апреля в 09:40
Ответ дляАмбасадор щастя
У меня тоже дети болели. Мне педиатр говорил что у меня ребёнок не садиковский мол забирайте. Но я упорно водила, выздоровел сразу в сад. Заболел дома, только чуть лучше- сад. В итоге жутко болел только первый год, а потом все реже. Как говорил Комаровский то что ребёнок болеет это норма, у него устанавливается иммунитет. Конечно, если вы не про серьёзные заболевания которые требуют лечения в больнице. Я про ангину, насморк, и т.п.
Голубка миру• 16 апреля в 09:43
Ответ дляАмбасадор щастя
Лично я инженером, но и большинство людей работает по 8 часов/5 дней в неделю+ время на дорогу, а это практически все время когда ты не спишь. И гораздо приятней его проводить в своем доме со своими детьми, чем с незнакомыми людьми.
Звезда в шоке• 16 апреля в 09:46
Спит ребёнок, спит мама. А у вас как то дурная голова, ногам покоя не даёт. Тем более сейчас и стиралка и духовка и продукты полуфабрикаты. Не нойте
Вообще не факт• 16 апреля в 10:23
Всі люди і діти різні.
Я, особливо, не бачу нічого важкого в декреті. Ще і працювала дистанційно. Нянь/ бабусь не було. Чоловік працював, тобто лише ввечері та вихідні ( не всі) вдома.
Але моя дитина не влаштовувала цілодобові істерики, я вмію гарно планувати час , не заморочуюсь дрібницями та дуже швидка.
А ось моя невістка могла півгодини лише вдягати дитину, бо ’ трусики повинні гармонювати з пінєточками, бодік з шапочкою’, і нічого, що потім уся ця краса прикрита ковдрою. А ще для пюрешки треба спочатку віделочкою подавити броколі,, ретельно так, потім перетерти через сіто, потім помити сто п´ятсот тарілочок та обдати усе кип´ятком. Блендером не можна збити і тим паче купити готове. А ще воду для купання кип´ятити, чекати як охолоне до певної температури, яку вимірюють термометром. В не дай Боже туди води з під крану налити. І т.д і т.п. і все це ще дуже повільно робилось.
Як думаєте, яка вона була в кінці дня? І потім усім розповідала про ’важкий’ декрет.
Штора с кисточкой
• 16 апреля в 10:27
Ответ дляТепличная
Приємно читати мудрі коментарі!
Штора с кисточкой
• 16 апреля в 10:31
Ответ дляБезникаяЯ
Я автор, не гноблю жінок, зробіть скрін, що саме ви вважаєте гнобленням з мого боку? Особисто я за будь-який вибір, чи мати дітей, чи ні, чи виходити на роботу, чи ні. Але не розумію знецінення. Коли людина на офіційній роботі, тоді ясно, робота. А от коли жінка з дітьми та ще і без допомоги інших дорослих, то часто трапляється гноблення. Навіть роботодавці, на жаль, жінок з дітьми або жінок після декрету не спішать брати на роботу. Принаймні в нашій країні, як в інших не знаю. Тема про те, чому декрет вважають «сидінням». Навіть на роботі няні, а це, погодьтеся, все ж графік, то нема «сидіння», практично весь час на ногах.