Пані_Халепа• 24 апреля в 21:19

Вища освіта в Європі англійською

Цікавить можливість отримання освіти в Європі англійською не за всі гроші світу.
Зараз дитина закінчує 10 клас української школи, ще рік ж в запасі.
Напишіть будь-ласка реальні відгуки хто вже вчиться яка країна, вартість навчання та проживання та враження від обраного шляху.
Або можливо хто збирається вступати і вже має всю інформацію.
Якщо моя тема викликала бадання глузувати - проходьте повз будь-ласка.
Незламна Україна• 24 апреля в 21:22
Послухаю 🤔

Замурмишка• 24 апреля в 21:24
Мои 2 детей учатся в Ирландии, но они закончили школу здесь, все бесплатно, плюс стипендия.
Что будет через год никто не знает, потому что никто не знает что будет с нашей защитой.
Барабасиха• 24 апреля в 21:24
Скоріш за все буде 1 перехідний рік у будь-якому випадку, та блокування грошей на рахунку близько 10 тис євро. А далі як найменше 1000 євро у місяць на проживання та харчування
Кицюююня• 24 апреля в 21:25
Наши же в основом на защите учатся, стоимость зависит будет ли эта защита через год в вашем случае
Кицюююня• 24 апреля в 21:26
Сейчас мы платим 1200 евро в год. Бельгия
Чаклунка-ведунка• 24 апреля в 21:28
Швеція. Безкоштовно. Але це зараз для українців зі статусом. Як буде через рік, невідомо.
Барабасиха• 24 апреля в 21:28
Ответ дляЧаклунка-ведунка
і напевно дитина закінчувала місцеву школу?

Теща дочки• 24 апреля в 21:29
У вас немає року в запасі, деякі університети приймають заявки восени 11 класу по предиктах. Ще вибір залежить від спеціальності, яка вас цікавить. Бо це ж не Америка, щоб потім визначитися
Чаклунка-ведунка• 24 апреля в 21:29
Ответ дляБарабасиха
Ні. Закінчував українську школу і 3 семестри українського університету.
Хочу в БАНю• 24 апреля в 21:29
Ответ дляТеща дочки
Так, восени або лютий-березень
Теща дочки• 24 апреля в 21:31
Авторе, що з англійською, скільки IELTS чи Toefl?
Сонячний день• 24 апреля в 21:32
Може вам варто розглянути можливість вивчення за рік словацької або чеської + підготовчий рік взяти. Далі навчання мовою цих країн буде безкоштовним, не залежно від наявності / відсутності захисту.
Австрія - вартість навчання без пільг в державних ВНЗ 750 євро семестр + 1000 євро на місяць на житло + харчування.
Німеччина теж є англомовне навчання , але після 11- го красу вас просто не візьмуть , тільки закінчений 1 курс нашого ВНЗ. В обох країнах є англомовні варіанти але це буде дуже висока конкуренція , бо не так багато пропозицій.
Можна ризикнути і обрати Литву/Латвію, син мав пропозицію до зарахування з вартістю 2800 євро на рік , залежить від ВНЗ вартість.
Барабасиха• 24 апреля в 21:32
Ответ дляЧаклунка-ведунка
А там на який курс зарахували?
Чаклунка-ведунка• 24 апреля в 21:35
Ответ дляБарабасиха
А там на який курс зарахували?
на перший) там на бакалавра три роки вчаться. Для деяких спеціальностей не вистачає наших 11 класів, але модна вступити після хоча б одного курсу вишу.
автор Пані_Халепа • 24 апреля в 21:38
Ответ дляТеща дочки
Ще не здавав. Вчить з репетитором
Мамина квіточка• 24 апреля в 21:40
Ответ дляСонячний день
Блин, Авсотрия недешевая, я догадывалась конечно. У меня ребенок только туда хочет😳. Проживание это Вы общагу написали или комнату/квартиру
Україна наше все• 24 апреля в 21:50
Автор, зараз багато дітей вчаться за так званими «знижками», які дав тимчасовий захист. Це важливо в плані формування оплати. Бо діти під тимчасовим захистом прирівнюються до громадян країни, в якій вчаться. А там ціна менша для громадян. Далі є ціни для громадян ЄС, які мають паспорти ЄС. І ціни для громадян «третіх країн». От Україна - рахується в цю категорію, якщо без захисту та знижок. Звісно, є певні конкурси, таланти, коли дитина виграла навчання. Але якщо брати ціну та можливості з нуля, тобто для середнього студента без знижок та конкурсів, тоді вам краще за все визначитися з країною, підшукати в інтернеті вуз та місто, де він знаходиться. Знайти їхній сайт та читати там інформацію, плюс їм написати листа. Також в Україні є фірми «помогатори» типу освіта закордоном. Можна там дізнатися інфо, але бути обережним, щоб не кинули, бо всяке буває. На мою думку, то краще напряму у вуза питати щодо розцінок, знижок тощо. В багатьох умовою є міжнародний сертифікат на знання мови В2, іноді рівень С1 хочуть. А ось щодо житла, то різні варіанти. Від платного гуртожитку (буде дешевше), до зйому кімнати (приватно, буде дорожче), до зйомок квартири на двох з іншим студентом. Наприклад, в Дубліні знімати кімнату самостійно, не в гуртожитку - 1100 євро в місяць, і то на такі кімнати черги. Щодо їжі, то хто як харчується. Також можна знайти сайти супермаркетів, та трохи зорієнтуватися. На їжу якщо закладете бюджет 450 євро, то буде ок, в місяць, 250-300 євро, то це вже бюджетно. Бажаю вам успіхів.
Сонячний день• 24 апреля в 22:12
Ответ дляМамина квіточка
Я не наважилася , гуртожиток коштує від 600 євро . Можете цікавості ради погуглити в тому місті, на яке орієнтувалися. Ну і проблема отримати там місце, потрібно дуже завчасно резервувати. І стипендій у них практично ніяких, хіба за якісь особливі заслуги.
Мамина квіточка• 24 апреля в 22:13
Ответ дляСонячний день
Спасибо за ответ, у него еще 2 года до поступления, со следующего учебного года начну вникать

Качка в тапцях• 24 апреля в 22:14
Ответ дляМамина квіточка
360 евро в семестр стоит обучение ( сейчас по защите бесплатно), Общежитие или WG 350 евро , на питание 250 евро где-то, студенческая страховка 76 евро , проезд около 40 евро в месяц.
Подрабатывать могут без проблем, чтобы самим себя обеспечивать, было бы желание, не такие это космические деньги.
Сонячний день• 24 апреля в 22:19
Ответ дляМамина квіточка
Ні, то вже пізнувато. Зараз якраз багато всяких вебінарів від різних агенції, раджу почати просто з прослуховування - корисно. Австрія - агенція « Дивись ширше» , у них багато всякої інфи на сайті. Коли визначитеся +/- з ВНЗ , варто знайти студентів, які там навчаються, щоб розпитати всі деталі , бюджети, можливості, особливості навчання. Є освітні тури - от прям дуже рекомендую, коли дітей везуть в тур ознайомчий по ВНЗ обраної країни.
Мамина квіточка• 24 апреля в 22:22
Ответ дляСонячний день
Спасибо
Вилосипедниця• 24 апреля в 22:32
Ответ дляПані_Халепа
Ще не здавав. Вчить з репетитором
Який зараз рівень?

Ви ж ще враховуйте, що потрібен час на здачу екзамену та отримання сертифіката.

Син вчиться польською, але деякі предмети англійською. Його рівень С1, в кінці школи вільно спілкувався. І то є нюанси, бо ще є діалекти та акценти різні.
220В• 24 апреля в 22:33
Автор, мы в такой же ситуации. Ваша тема очень для меня актуальна. Дочка сейчас в 10 классе, в Украине, из страны не выезжали, защиты никакой нет. Хочет учится заграницей на английском языке. Сейчас усиленно учит с репетитором английский, планирует сдавать IELTS. Это , я так понимаю, нужно ехать в Польшу. На когда планировать сдачу этого экзамена, даже не представляю, хотелось бы еще побольше времени , чтобы подготовилась получше, но, вроде бы , затягивать тоже не хорошо. Со страной не определились, мне не ясно , где искать информацию актуальную, на что ориентироваться. Не думаю, что дочка сама с этим всем разберется, ро-любому нужно мне во все это вникать и помогать. Я не пойму на данном этапе с чего начинать. Что бы еще и по финансам потянуть образование. Дочка смотрит в сторону Литвы, хочет в Вильнюский политех. Я не знаю, хороший ли это выбор, учитывая политические риски, у меня есть опасения на этот счет.

А вы не рассматривали Венгрию? Автор, напишите, какие страны для поступления рассматриваете и когда Ваш сын планирует сдавать IELTS ?
Чаклунка-ведунка• 24 апреля в 22:37
Сертифікат IELTS дійсний два роки, якщо що. Можна здавати і в Україні оналайн, але тут писали, що тільки після 18 років.
Solnceya• 24 апреля в 22:43
В Gliwice в Польше на англ учится в политехе на программиста сын подруги, мы на прошлой неделе были там, рассказывал как он доволен.
моя дочь тоже интересуется поступлением на английском. Узнаю завтра стоимость и напишу
автор Пані_Халепа • 24 апреля в 22:58
Ответ для220В

Угорщину - не розглядала зовсім, не попадала на теми навчання в цій країні, плюс вони нам на дуже раді.
Я налаштована в сторону Швеції, бо там наче безкоштовно та в сторону Данії, бо колись жила в тій країні рік, то мені хоч трохи там щось зрозуміло, але там не бачила навчання англійською.
Про IELTS не думали ще, може це легковажно, але наче тільки і 9 клас йшов, а тут вже 10 закінчує..
автор Пані_Халепа • 24 апреля в 22:59
Ответ дляЧаклунка-ведунка
Онлайн тільки з 18 років?
автор Пані_Халепа • 24 апреля в 23:02
Ответ дляТеща дочки
Спеціальність нам не принципово, син звичайно у свої поки що 15 не знає що він хоче, я все життя в будівництві працюю, батько сина в HR. Тобто ми готові розглянути всі варіанти. Син як в математиці легко адаптується так і гуманітарні науки без проблем ковтає, не можу сказати що щось дається краще.
220В• 24 апреля в 23:09
Ответ дляПані_Халепа
Сертификат на знания английского, типа IELTS, это одно из основных требований и , как я поняла, в первых числах января он должен быть уже на руках, а там же рождественские праздники и на декабрь откладывать не хочется, поэтому мы думаем , что надо бы его сдать пораньше, желательно в ноябре. А если так посчитать, то сколько ж тут осталось для подготовки, совсем мало, пол года всего, время так быстро летит