Звоночек• сегодня в 13:08

Взяли второго кота, а первый теперь демонстративно не заходит в комнату

и смотрит на нас как на предателей.
У кого было такое, сколько времени ушло на привыкание?
Обращеница• сегодня в 13:09
Досить довго.
Перший час годуйте в різних кімнатах.

ніколи такого не було• сегодня в 13:09
2 года
привыкание не состоялось
Чаклунка-ведунка• сегодня в 13:12
Ніколи не звикли. Билися до крові, якщо не зачиняти в окремих кімнатах.
Астоновитесь!• сегодня в 13:14
уже год, не привыкли
рукиЖимолости• сегодня в 13:15
У меня другие животные.
Были попытки выбить глаз и убить. Пришлось наказывать первое животное. Они потом еще и поженились, тк разного пола.
Это вы конечно отожгли. Или вы пару планируете?
рукиЖимолости• сегодня в 13:16
Ответ дляАстоновитесь!
уже год, не привыкли
Планировать такие вещи надо
У котов - кастрация поможет
Якось так і живу• сегодня в 13:18
это ситуация, как если бы ваш мужик привел в дом другую бабу.

Я_и_моя_собака• сегодня в 13:20
Такое на самотек обычно не пускают. Потому что естественная реакция - не дружить, а убить конкурента на ресурсы. Ну а там уже от стойкости нервной системы зависит, это будет именно бой быков или хронический стресс и избегание.
Знакомят котов. Примерно по такому плану.
вкрации• сегодня в 13:25
Я брала одну кішку з приюту і бенгалку нам підкинули, кіт ніяк не приймав, просто вбивав їх, довелося віддати. А потім я знайшла кошеня на смітнику, перший день шипіли і билися, а на другий день ця мала заразюка завоювала його серце і тепер вони нерозлий вода.
Дайте подуться• сегодня в 13:26
У нас к коту переехала его мама, лупит сына что сидорову козу(
З вишневого садка• сегодня в 13:35
Я даже не знала что такие проблемы бывают..., был кот мой и я купила ещё одного типа дочке, оба мальчика, живут спокойно уже 3 года, правда оба кастрированы. Первые пару дней, где-то до недели,котенок боялся и всё.
Коренная киевлянка• сегодня в 13:37
Ответ дляЗ вишневого садка
это видимо потому, что кот и котенок. а когда второй взрослый, то такие проблемы
Непогодка• сегодня в 15:18
только не жалейте демонстративщика. Все ок. Он в своей зоне безопасности. и скоро освоится.
Я взяла как то масенького щенка. В доме было 2 кошки и месяц назад умерла собака любимая.
Вообще не спускались на пол. Передвигались по дверям (!!!) и мебели.))) Прыгали с двери на дверь.
Представьте дорогу из комнаты, через коридор в туалет, где лотки стоят, и не ступая по полу!))) Я такого никогда не видела.)))
И морды такие обиженные обиженные.)))

Собака выросла и стала 3.800, в щеночке , наверное от силы 500 грамм было. а кошки 3 и 6 кг были.
Непогодка• сегодня в 15:19
Ответ дляЗ вишневого садка
с котятами проще.
Взрослых котоы надо приучатьь по схеме. Надо статью поискать.
Непогодка• сегодня в 15:22
Міссія можлива! Як подружити котів

Навіть коли ти найнезалежніша та найсамостійніша киця, твоїм рабам може взбрендити притарабанити до дому ще одну кішку чи кота. Хто їх про це просив — невідомо. Казала ж їм багато разів «Мені бути одненькою ок!». Але ні. Хочуть ще когось врятувати з вулиці, а ще ж переймаються, що їхня кицюнічка сумує, коли нікого нема вдома. Невгамовні якісь.

Ну, нічого не поробиш, раби часом виходять з-під контролю і чудять шо хотять. Тому, коли вони вже принесли другу кицю у квартиру — треба шось з цим робити.

Звичайно, можна влаштувати війну і показати гості, де раки зимують. Але ж ти вихована і добра киця — може спробуєте подружитися?
Тільки дивись уважно за рабами, якщо будуть витворяти якусь фігню — одразу постав їх на місце.

А що вони можуть неправильно зробити?

Без попередження витрухнути нову кицю перед твоїм носом і сказати «Дружіть!». По-перше, будь-яка домашня киця офігєєт від такої наглості й тут же дасть новачку копняка. По-друге, новий котик може так налякатися, що і сам почне шипіти на старожилку, а може і по мордяці заїхати. Тож, ніякого спонтанного і швидкого знайомства! Майте повагу до почуттів котиків.

Інколи люди хочуть зробити все швидше і не вигадують нічого кращого, аніж закрити стару і нову кицю в кімнаті. Мовляв, нехай з’ясують стосунки, визначать, хто тепер головний і потоваришують. Ага-ага, так киці й побігли здійснювати подібні мрії. Що отримають горе хазяїва? Не виключено, що кроваве побоїще та неприязнь котиків один до одного ще на дуже довгий час.

Взяли обох киць на руки стали тицяти носиками, щоб принюхалися і подружилися. Ну взагалі без коментарів. Таким людям не гріх і руки роздряпати.

А ось за що рабам можна подякувати — якщо вони нікуди не поспішають і поетапно дають змогу кицям звикнути одна до одної. Одразу ж варто зазначити — частіше і простіше спільну мову знаходять котик та киця. Звичайно ж, всі мають бути стерилізовані (тут взагалі без варіантів). Але киці — це не статистична одиниця. Це жива істота зі своїм характером, особливостями поведінки, психікою та уподобаннями. Тому все залежить від того, як конкретно ці тварини знайдуть спільну мову. Це можуть бути й дві киці, і два котики — їхні шанси стати друзями теж великі.

Тож, що роблять розумні раби?

Вони приносять нову кицю і розділяють приміщення. Старій киці дістається більша територія, більша кімната. Новій киці — менша. Також це може бути кухня, балкон, ванна кімната. Не варто переживати, що їй буде мало місця. Зараз вона переживає такий стрес, що чим менший простір у її розпорядженні, тим більш захищеною буде себе почувати. Також не треба силою витягати кицю з переноски. Нехай сама вирішить, коли їй виходити.

А для киці-господині має бути практично не відчутне обмеження її території. Бо загарбникам хочеться сказати тільки тверде «Ніт!» — і ніякої там дружби.
Непогодка• сегодня в 15:22
У кожної киці мають бути свої миски, лоток, дряпка, іграшки. Щоб не було заздрісно!

Ніхто не скаже, скільки часу потрібно для налагодження гарного контакту, але перші кілька днів, а інколи — і кілька тижнів, кицям треба звикати до нового запаху. Якщо у квартирі кілька приміщень, кожні 2–3 дні можна змінювати локацію новачка, щоб усе-усе обнюхав. Наступний крок — поміняти киць місцями, кімнатами. Знов ж таки — щоб усі все понюхали.

Щодо запаху. Є хитрість, яка допоможе котикам краще сприйняти один одного. Людина бере чисту рукавичку, носочок, шматок тканини — і починає гладити новачка. Особливо по залозах — на щічках, підборідді та лобі. Помічали, як киці труться об щось цікаве для них цими місцями? Отож. Бо це важливі та пахучі місця.

Далі ця ганчірка їде на територію киці-господині із важливим меседжем «У домі є інший котик, ось, можеш зробити нюх-нюх і більше про нього дізнатися!». Тканину не треба тицяти тварині під ніс, достатньо покласти її неподалік. Так само треба «зібрати» запах киці-старожила і принести тканину новачку. Цю процедуру можна проводити кілька разів на день — хай нанюхаються вдосталь!

На яку реакцію має чекати людина? Щоб киці почали абсолютно спокійно реагувати на тканину з іншим запахом. Не зайвим буде позитивне підкріплення: понюхала киця ганчірку — отримала смаколик. Всі щасливі. І якщо вона байдуже ходить по «сховищу чужого запаху» — теж отримує вкусняху. Негативна поведінка (війна з тканиною) просто ігнорується, увага на цьому не загострюється.

До наступного кроку у знайомстві є сенс переходити лише тоді, коли котики абсолютно спокійно реагують на ганчірку із чужим запахом. Люди мають орієнтуватися на того котика, який тупить. І якщо один вже чхати хотів на чужий запах, а другий ще бентежиться — то треба поважати його почуття і не підганяти. Нехай нюхає та звикає.

В цей період рабам не варто проявляти надмірну любов до кішки-старожила, міркуючи, що вона може ображатися, що перед нею треба звинятися. Від надмірної уваги киця може ще більше прифігіти та стресонути.

З новачком треба поводитися обережно. Не витягати силою з хованок, не тіскать та дати час звикнути до людини. Що точно треба — гратися! З вудочками, пір’їнками, мишками. І смачно годувати, це ж святе.

Фахівці з поведінки котячих радять на наступному етапі знайомства перекрити прохід між кімнатами сіткою або решіткою, щоб тварини бачили одна одну, відчували запах, але прямого контакту не було ще. Не впевнені, що у кожного вдома є такі пристрої, але можна придумати якийсь аналог: завісити прохід тканиною на період цього знайомства. Коротше, нехай раби імпровізують, то їхня справа, а не божественного створіння!

Важливо кілька разів погодувати котиків біля такого «розділового полотна». Треба одночасно поставити їхні миски поруч з бар’єром. Це дасть змогу котикам побачити, що їжі вистачить на всіх і боротися за неї не варто. Також це є позитивним підкріплення того, що вони знаходяться неподалік одна одної.

Коли киці спокійно реагують на присутність через сітку/тканину іншої тварини — можна переходити на очний сеанс знайомства в одній кімнаті. Краще запастися пульверизатором — якщо станеться сварка і киці зчепляться — зробити швиденько пшик-пшик водою на них! А ось лізти рознімати їх руками можна порадити лише тому, кому ці руки більше не потрібні.

Зустріч має бути короткою, якщо не сталося мордобою — то 10–15 хвилин для першого разу в одній кімнаті — з головою.

Якщо все йде гуд, коти нюхаються, чи не проявляють особливого інтересу, можна збільшувати час спільного перебування у кімнаті. Для закріплення позитивного ефекту добре працює спільне годування. Тіки шоб все порівну! І одночасно. Їжа завжди заспокоює. Ну й ігри ще. Треба починати гратися з ними, але щоб у кожної киці була своя вудочка, пір’їнка.

І тут знову варто пам’ятати про позитивне підкріплення. Киця пройшла повз іншу та не звернула на неї увагу? Тримай вкусняху! Не шипить? Ось твоя нямка! Відсутність агресії та негативу — це вже те, за що треба хвалити тваринку.

Якщо ж починаються якісь склоки — варто відволікти киць іграми. Та людям не треба піднімати паніку. Коли одна проявляє своє невдоволення, а інша йде геть — конфлікту уникнули, можна видихати.

І нарешті! Якщо протягом тижня постійних зустрічей та спільних забав котики не проявляють агресію один до одного — їх можна залишати удвох. Діло буде!

Але що робити, якщо знайомство вже сталося неправильно і капець пристрасті киплять? Провести «перезнайомство» за подібною схемою. Розділити котиків і поетапно пропонувати їм переглянути своє ставлення до іншого котика. Так, це складніше, аніж починати з нуля. Але все реально!
Непогодка• сегодня в 15:23
Тож, киця, якщо твої раби зробили все правильно — скоріш за все в тебе буде новий друг чи подружка. А разом можна стільки всього цікавого наробити!
Пригаю-цибаю• сегодня в 17:17
Наши только играют вместе,а спят всегда порознь