Я инженер, меряю от 1• 03 мая в 14:40
Хто мав би платити комунальні?
Є батьківська квартира, в якій ми з чоловіком і дітьми прожили 10 років, зробили там гарний ремонт, меблі, техніку. Зараз вже переїхали в свою квартиру. Квартира стоїть пуста, здавати її не хочемо, так як взимку хочу перевезти туди маму, і там ще є мої речі, і взагалі не готова поки заселяти туди чужих людей.
Є сестра, яка вже давно проживає за кордоном. Пропонувала допомогу, якщо треба, але я завжди відмовлялись. Здавати квартиру вона також не хоче.
Квартира у спільній власності, але частка сестри там мінімальна. В майбутньому плануємо її продати і гроші поділити порівну, незалежно від часток.
Поки чоловік працював, платили самі всі комунальні, і за цю квартиру, і за будинок мами, і за себе. Але зараз він служить, відповідно доходи стали в рази менші, і ці 2-3 тис комунальних мені б краще витратити на дітей. Але вагаюсь, чи просити про це сестру? Впевнена, що вона не відмовить, але не хочу, щоб у неї були якісь непорозуміння з її чоловіком.
Щоб знову не були претензії продавати зараз і ділити кошти. Не хочу скандалів. Але є ризик, що накопичиться борг за комунальні.
Свій варік• 03 мая в 18:07
Ответ дляИграю у края
А те, що її не було в приватизації , не рахується?))
Нет. Кто вам вообще сказал, что родители обязаны были в принципе на детей оформлять какие то части при приватизации?
Швабристка• 03 мая в 18:07
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
ні, гарні стосунки, мама не хоче нікого обтяжувати. Вона і мені намагається повернути гроші, просто я їх не беру, або просто плачу, не звітуючи, або не кажу скільки це коштувало.
Вы с мамой одинаковые. Она не хочет никого отягощать и отказывается брать деньги, и вы не хотите никого отягощать и отказываетесь брать деньги. И вы думаете что сестра так же как и вы просто будет переводить, невзирая на ваши отказы, как вы для мамы делаете. А она, видимо, прямолинейная - сказали нет, значит нет.
Вам не нужно играть в эти социальные игрища с «я откажусь, а она должна сама понять», а при следующем разговоре так и сказать - Свет, я больше не вывожу одна содержание мамы и все необходимые платежи, нужна помощь, давай что-то решать
Свій варік• 03 мая в 18:09
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Мой вам совет. Про коммуналку не пишите, пишите, что не вытягиваете сама все. Поэтому пусть помогает маме. +10 тыс маме будет нелишним.
И еще, даже не думайте переоформлять на сестру ничего. А с домом пусть мама сама решает. Примите ее решение, потом
Играю у края• 03 мая в 18:10
Ответ дляСвій варік
Ну не зобовʼязані . Але у автора 4/9 , а у сестри 1/9, і це факт. І цей факт може бути не дуже приємним для сестри, розумієте?
Свій варік• 03 мая в 18:10
Ответ дляИграю у края
А чому приватизація була на трьох? Вас це не дивує? Думаю, сестра просто приїхати не змогла, а не просто автору свою долю вирішила подарувати.
Не так те, що в сімʼї в батьківській квартирі жило 4 людей і всі мали б мати однакову 1/4. А після смерті тата зараз би мали б всі мати по 1/3. Це нормально , чесно, по совісті
Нет. Выписавшиеся не имели право на приватизацию. Вряд ли родители специально выписали сестру.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:10
Ответ дляИграю у края
та ви задовбали своєю приватизацією. Ви допускаєте думку, що не всі намагаються урвати своє по закону? І вбиватись за кожні квадратні метри.
Вартість половини квартири, про яку йде мова - це +/- сума, яку сестра витрачає щороку на відпочинки. Ну може за 1,5 року. Це не мільйони доларів, за які є сенс втикатись.
Свій варік• 03 мая в 18:12
Ответ дляИграю у края
Нет. Не вижу ничего странного или необычного. Что бы не иметь всего лишь 1/3 нужно было участвовать в приватизации. Для этого надо было приехать в Украину и прописаться в квартире.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:13
Ответ дляСвій варік
У вас не официальный брак?
офіційний звісно, але в це питання він не втручається.
Играю у края• 03 мая в 18:14
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Подаруйте свою долю сестрі, це ж така дрібниця)) і нехай вона комуналку платить
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:15
Ответ дляШвабристка
десь так і є, коли припече, то доведеться так і сказати.
Це я на майбутнє, поки ще плачу. Побачимо, як далі буде.
Играю у края• 03 мая в 18:16
Ответ дляСвій варік
А не приїхала - то гудбай? Ну от саме так автор з мамою подумали теж
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:16
Ответ дляСвій варік
та мені зараз взагалі не до переофрмлення, да і писала вище, вона сама не приїде, поки війна.
Швабристка• 03 мая в 18:17
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Я не понимаю, почему вам обязательно нужно казаться сильной, которая со всем сама справляется?
Пукимончиг• 03 мая в 18:18
Ответ дляИграю у края
За кордоном у більшості людей нема культу свого житла. Є люди не бідні все життя живуть на зйомі. Так, нам це дивно) але там орендар захищений - пенсії такі, що орендувати можна, виселити господар фактично не може, все по договору і офіційно. Тому це не дивно, що вони живуть на оренді роками
По 20 років на оренді рідко хто живе з тих, хто має гроші та офіційну роботу. Дешевше платити іпотеку саме за своє житло. Щоб отримати іпотеку, кредит на житло, треба працювати офіційно. Живуть не оренді довго-довго ті, в кого з доходом не дуже, ті, хто на соціалі, або ж ухиляються від сплати податків. Тоді так, банк кредит не оформить на покупку житла. Дивна історія в сестри автора. І лижі в Швейцарії, і постійна країна проживання дорога, що автор там з мамою орендувати житло не може як турист, бо дорого, і квартиру свою за 20 років не купують, і мамі 100 євро передати не можуть. Дуже дивна історія. Чогось наче не вистачає.
Пукимончиг• 03 мая в 18:20
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
моїй мамі 75 років, вона за кордоном була декілька разів лише, до сестри вона не хоче їхати, бо немає на те коштів, важка і довга дорога, не хоче ні в кого на шиї сидіти і тд і тп. І боїться померти на чужині, має хворе серце. Що тут дивного?
Діти вже немалі, я написала, що підліткового віку. Няньчили її дітей її батьки, які живуть там же. Квартиру не купили, бо в них немає уявлень ’краще поганеньке, але своє’, поганеньку в поганому районі вони не розглядали. Знімають велику гарну квартиру в престижному районі. Ну от так вони вирішили. Купити таку мабуть не мають змоги.
Мабуть, ви хотіли сказати - його батьки? Батьки чоловіка сестри? Бо якщо її батьки, тоді коментар трохи іншого сенсу набуває. А в чоловіка батьків є своє житло?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:21
Ответ дляШвабристка
Бо я не хочу, щоб мені цим потім дорікали і висловлювати якусь особливу вдячність.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:22
Ответ дляИграю у края
я і не кажу, що це дивно, вони більше 10 років живуть в одній квартирі.
Пукимончиг• 03 мая в 18:25
Ответ дляСвій варік
А чому сестра виписалася? Умовно в 20 років поїхала шукати щастя закордон? Навіщо виписуватися? Закордоном житла свого нема. Щось в цій історії не сходиться. Автор думає, що все ок. Бо їй було 17 років. Хоча в 17 років багато хто вже все розуміє. А сестра, певно, образу затаїла і не показує це. Бо заможні люди, які легко відмовляються від житла, то навряд закордон їдуть щастя-долі шукати, навряд 100 євро мамі не можуть перевести чи зняти номер в готелі. Певно, там з грошима проблеми, про які мовчать. Ну і образа.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:25
Ответ дляПукимончиг
так, його батьки, вони першими переїхали. Житло є, але в передмісті
Швабристка• 03 мая в 18:26
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Почему попрекать будет именно вас?
Это помощь маме, а не вам лично.
У мамы две дочери, это нормально что они договариваются и помогают вместе.
И благодарить за помощь не надо. Это ее обязанность как дочери тоже, не только ваша.
Если вас так волнует мнение зятя о вас - похер, он и так плохо о вас думает, я так понимаю
Это помощь маме, а не вам лично.
Играю у края• 03 мая в 18:28
Ответ дляСвій варік
Да і автор же чомусь пише, що колись квартира буде продана і половина буде сестрі. Значить відчуває, що все ж сестрі належати має не 1/9. Але при поділі спадку татового вона про це чомусь забула))
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:28
Ответ дляПукимончиг
ви знову продавлюєте свою тему про образу) Ну може ви краще знаєте, і сестра дійсно ображена))
Сестра поїхала за кордон зі своїм чоловіком до його батьків, які допомогли їм там облаштуватись. Поїхали не унітази мити, як тут всі уявляють переїзд за кордон)). Так, хотіли кращого життя, і вони його отримали.
Пукимончиг• 03 мая в 18:29
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ваша сестра 20 років сама на чужині без рідних людей? Чоловік, та його родина не рахуються. Можливо, в неї образа? Ну, і діти на вулиці не лишаться, бо в баби з дідом є житло там, тоді зрозуміло, чому своє не купують.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:29
Ответ дляШвабристка
Почему попрекать будет именно вас?
Это помощь маме, а не вам лично.
та он обо всех плохо думает)))
Швабристка• 03 мая в 18:30
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
та он обо всех плохо думает)))
Ну так тогда тем более на его мнение должно быть абсолютно похер
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:32
Ответ дляПукимончиг
ну блін, ну яка образа?? Яка чужина, якщо вона там вже 20 років, і може не так їй ті близькі люди і треба, якщо за всі роки війни все ж не приїхала до матері, навіть коли ми відпочивала в Буковелі - найбезпечнішому місці)) І я пропонувала.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:32
Ответ дляШвабристка
та може, може ще і буде)
Пукимончиг• 03 мая в 18:33
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Це зрозуміло. Але навіть в Швейцарії в квартирі власній за купу грошей можна почувати себе самотньо. Може бути важко. Плюс чоловік її, ви писали, таке собі, не дуже. Його родина то стіна стіна. Свекров то є свекров. Ваша ж сестра можливо потребувала допомоги саме своєї рідні? Підтримки? Ви ж не можете цього знати. Ваші коментарі про те, що з нею все добре. Особисто я знаю купу історій, коли не все добре. І підтримка рідних важлива. Приїхати, погостювати, дітей поняньчити - це база. Ну що свекров? Думаєте, вашу сестру не ображали?
Швабристка• 03 мая в 18:38
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
та може, може ще і буде)
Предлагаю не тянуть кота за хвост и начинать прямо сейчас. И делить расходы с сестрой - лекарства, продукты, одежда. Цены растут постоянно. Поговорите с ней, а то может она думает что у вас тут денег полным полно а она со своими 200 евро как не пришей кобыле хвост
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:39
Ответ дляПукимончиг
я не психолог своєї сестри, і не можу знати на 100% що вона відчувала і чого потребувала. Чи є в неї образи, чи немає.
Вона теж не сильно цікавиться тим, як я справляюсь без чоловіка з двома малими дітьми, роботою і хворою мамою. Але у мене до неї претензій немає, бо у неї є своє життя і свої турботи.
І якщо мені щось від неї треба, то я сама про це скажу їй. От виникла думка щодо комунальних, ще вагаюсь чи їй про це казати чи ні.
А думати, на що вона могла б образитись на мене, чи на маму 20 років назад - це вже як на мене перебір.