Я инженер, меряю от 1• 03 мая в 14:40
Хто мав би платити комунальні?
Є батьківська квартира, в якій ми з чоловіком і дітьми прожили 10 років, зробили там гарний ремонт, меблі, техніку. Зараз вже переїхали в свою квартиру. Квартира стоїть пуста, здавати її не хочемо, так як взимку хочу перевезти туди маму, і там ще є мої речі, і взагалі не готова поки заселяти туди чужих людей.
Є сестра, яка вже давно проживає за кордоном. Пропонувала допомогу, якщо треба, але я завжди відмовлялись. Здавати квартиру вона також не хоче.
Квартира у спільній власності, але частка сестри там мінімальна. В майбутньому плануємо її продати і гроші поділити порівну, незалежно від часток.
Поки чоловік працював, платили самі всі комунальні, і за цю квартиру, і за будинок мами, і за себе. Але зараз він служить, відповідно доходи стали в рази менші, і ці 2-3 тис комунальних мені б краще витратити на дітей. Але вагаюсь, чи просити про це сестру? Впевнена, що вона не відмовить, але не хочу, щоб у неї були якісь непорозуміння з її чоловіком.
Щоб знову не були претензії продавати зараз і ділити кошти. Не хочу скандалів. Але є ризик, що накопичиться борг за комунальні.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:41
Ответ дляШвабристка
Предлагаю не тянуть кота за хвост и начинать прямо сейчас. И делить расходы с сестрой - лекарства, продукты, одежда. Цены растут постоянно. Поговорите с ней, а то может она думает что у вас тут денег полным полно а она со своими 200 евро как не пришей кобыле хвост
та ні вона в курсі, що в мене ще кредит за квартиру, і домовились, що якщо треба буде, вона підстрахує. Але це дійсно треба казати прямо.
Аристократка-тунеядка• 03 мая в 18:43
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
я плачу за дом мамы, лекарства покупаю, продукты.
и что? Разделите тогда и мамин дом, и расходы на лекарства и продукты.
Играю у края• 03 мая в 18:52
Ответ дляАристократка-тунеядка
От тут собака і зарита. З одного боку Автору хочеться матеріальної підтримки від сестри і якоїсь участі. З іншого, вона розуміє, що якщо сестра буде добре допомагати, все мамі оплачувати , то потім сестра захоче стати і власницею половини будинку. А от тут автор не хоче. І думає, може все ж самій потягнути, від грошей сестри вперто відмовлятися, а потім заявити, що вона все на собі тягла))
Про ремонти , покупки в квартиру і будинок автор вже написала. І про те, що будинок з сестрою ділити не планує
Свій варік• 03 мая в 18:50
Ответ дляИграю у края
А не приїхала - то гудбай? Ну от саме так автор з мамою подумали теж
Именно так. Не приехала и гуд бай. Вы вообще в курсе как проходила приватизация? А наследственной долей с какого фига делиться? Наследство поровну. И то пусть скажет спасибо, что заставили получить.
Играю у края• 03 мая в 18:51
Ответ дляСвій варік
У кожного свої моральні принципи)
Свій варік• 03 мая в 18:53
Ответ дляИграю у края
У кожного свої моральні принципи)
Я заметила. У вас принцип все мне должны.
Играю у края• 03 мая в 18:58
Ответ дляСвій варік
Ні, у мене принцип, що діти в сімʼї рівні. Щоб не було між ними ніяких образ. І саме відповідальність батьків все ділити чесно, а не зіштовхувати дітей лобами і робити ворогами один одному
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 18:58
Ответ дляИграю у края
вам мало квартири, ви на будинок переключились?))
Будинок коштує, як два її круїзи влітку. Ви думаєте, всі якісь ніщеброди, які за кожну копійку вдавляться?)
Чи ви думаєте там маєток в Конча Заспі?))
Играю у края• 03 мая в 19:01
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ні, я думаю, що гроші зайвими не бувають і діти в сімʼї мають рівні права і обовʼязки.
Беріть гроші у сестри стільки ж, скільки ви на маму витрачаєте. Кажіть прямо їй про це
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:01
Ответ дляИграю у края
а відмовитись від своєї частки на користь сестри чи брата? Це для вас анріал? Ви навіть в уяві собі такого допустити не можете?))
Якщо у вас є, а у брата/сестри немає, то ви наполегливо будете виривати свою законну частку?
Як в сусідні темі про спадок? Ви ж мабуть сестрі автора нічого не залишили? Це ваші там коментарі?
Пукимончиг• 03 мая в 19:03
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
ну блін, ну яка образа?? Яка чужина, якщо вона там вже 20 років, і може не так їй ті близькі люди і треба, якщо за всі роки війни все ж не приїхала до матері, навіть коли ми відпочивала в Буковелі - найбезпечнішому місці)) І я пропонувала.
Вам так легше думати. Ви ж не знаєте, чи були в неї гроші? В яких умовах вона жила? Можливо, там чоловік їй щоразу дорікає та свекров? Можливо, ображає чоловік. Ви ж самі писали, що він не дуже. Коли в сестри діти родилися, то ваша мама приїздила допомагати, хоч на якийсь час? Бо молодій мамі точно потрібна допомога близької людини.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:03
Ответ дляИграю у края
а якщо сестра відмовиться? скаже, мама не просить, то і ти не чіпай мене.
Давайте фантазуйте в обидва боки) Як вам такий розвиток сюжету?
Пукимончиг• 03 мая в 19:10
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
я не психолог своєї сестри, і не можу знати на 100% що вона відчувала і чого потребувала. Чи є в неї образи, чи немає.
Вона теж не сильно цікавиться тим, як я справляюсь без чоловіка з двома малими дітьми, роботою і хворою мамою. Але у мене до неї претензій немає, бо у неї є своє життя і свої турботи.
І якщо мені щось від неї треба, то я сама про це скажу їй. От виникла думка щодо комунальних, ще вагаюсь чи їй про це казати чи ні.
А думати, на що вона могла б образитись на мене, чи на маму 20 років назад - це вже як на мене перебір.
Вам так легше думати. І це зрозуміло, у вас своїх купа турбот. Але ж і сестру зрозумійте. Мама ж ваша її дітей не няньчила, мабуть, і не приїздила. І вона звикла справлятися сама, виходить. А ваших дітей, певно, няньчила. От і привід для ревнощів. Плюс стосунки, певно, між мамою та сестрою не дуже. А може ви улюблена донька. Тут вже на ваша провина. Просто так сталося. Часто так буває, що ревнощі та образи нікуди не зникають. Плюс гординя, що гроші ви брати не хочете і ваша мама також. Але гроші ж зараз потрібні. Тому спробуйте сестрі сказати, що мамі потрібна допомога. І надіслати номер вашої карти. А вона вже там сама нехай вирішує. Зможе допомогти чи ні. Коли стосунки на відстані, то дуже важко втримати родинні зв’язки. Думаю чомусь, що вашій сестрі колись потрібна була підтримка. Та і життя в неї, скоріше за все, не таке, як вам здається. Спробуйте попросити про допомогу. І не відмовляйтеся, якщо вона надішле гроші.
Пукимончиг• 03 мая в 19:12
Ответ дляИграю у края
Згодна з вашим коментарем. Саме батьківські вчинки або бездіяльність потім створюють купу проблем між братами і сестрами. І це все відкладається потім. І згодом дорослі люди не спілкуються між собою. Сумно:-(
Пукимончиг• 03 мая в 19:18
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Автор, у вас такі дивні відповіді щодо сестри. Ви чомусь вважаєте її заможною. Але це ж може бути і не так. Можливо, там кошти чоловіка. І вона не може розпоряджатися. Чоловік платить, і воно їздять. Можливо, їй дорікають. А вона це приховує. Бо нема кому жалітися. Люди, в яких є гроші і вони ними розпоряджаються, то легко їх пересилають, допомагають. А ось фінансово залежні люди і кроку ступити не можуть. Скоріше за все, там все майно батьків чоловіка та чоловік більше заробляє, більше вклав коштів, тому так. Але вам хочеться бачити, що сестрі нічого не потрібно. Це ж може бути і не так. Ви писали, що вона має дохід. І одразу ж пишете, що чоловік контролює, що він буде проти. Як так? Ви ж молодша. І писали, що ви самі вирішуєте щодо грошей, що перед своїм чоловіком не звітуєте. А сестра старша, забезпечена, то чому ж вона має звітувати за умовних 100 євро? Це ж не такі великі гроші. В магазин кілька разів сходити. Чому ви так про неї думаєте?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:18
Ответ дляПукимончиг
ні, справа не в годині. Я не хочу ні собі, ні їй створювати незручності. У них з чоловіком спільний бюджет, бо спільний бізнес. Я не хочу, щоб постало питання, на які потреби мами я витрачаю їхні кошти, і звітувати, чеки надсилати. Навіщо мені цей головняк?
При цьому комунальні вона може оплачувати самостійно. І ця сума фіксована. Це мені здавалось більш простішим і прозорим. А мені на рахунок гроші надсилати не треба, бо я буду зобов´язана за них відзвітувати.
Пукимончиг• 03 мая в 19:20
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ви ж спершу писали, що сестра хоче допомогти. А ви весь час відмовлялися? Бо вам незручно, а зараз часи змінилися. Це ж були ваші коментарі.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:21
Ответ дляПукимончиг
сестра пропонувала допомогу, я відмовилась, і зараз би відмовилась.
Мені не треба допомога у моїх витратах.
Пукимончиг• 03 мая в 19:23
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Прозорим щодо комунальних - то це 1/9 частки за законом. А по совісті, то хто скільки зможе на маму. І щоб ви написали, наприклад, мама ходила до лікаря + ліки = 5000 грн. Все. Не звіт весь час. А раз на три місяці. Це нормально. Плюс навряд сестра буде просити цей звіт. Це скоріше для вас. Без чеків, якщо вам не зручно. А загально - їжа, ліки, лікар. Але вам так також не підходить. Ви пишете, що коментатори фантазують. Але ж і ви також думаєте, що чоловік сестри лихий та сестра буде вимагати чеки, так пройшло багато часу, може, сестра буде надсилати по 100 євро, та і нічого не питати.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:24
Ответ дляПукимончиг
ок! дякую!
Пукимончиг• 03 мая в 19:24
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Мені не треба допомога у моїх витратах.
Так ці ж витрати на вашу маму? Я правильно розумію? Не на ваші особисто. А мамі на ліки, комуналку?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:27
Ответ дляПукимончиг
коли чоловіка мобілізували, сестра пропонувала допомогу мені особисто.
Я сказала, що не треба, поки я справляюсь.
Пукимончиг• 03 мая в 19:28
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
ок! дякую!
Бажаю вам розібратися та не втратити родинні зв’язки
Смажена полуничка• 03 мая в 19:29
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
збирається, і плачу. Але якщо буде стояти питання оплатити дитині курси чи комунальні, то відкладу комунальні.
Зараз там борг біля 5-6 тис.
Поясніть всю ситуацію сестрі. Хай вона приймає рішення. Чому у мами не оформлена субсидія на комунальні якщо немає можливості сплачувати?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:29
Ответ дляПукимончиг
Дякую! Поки ця тема мене так втомила, що до опалювального сезону я точно не буду ні про що їй писати)
А там побачимо, що буде і як.
Смажена полуничка• 03 мая в 19:30
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
у мами пенсія - 5 тис, я сплачую комунальні.
Чому не оформлена субсидія?
Смажена полуничка• 03 мая в 19:31
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
я думаю, якщо б для неї це було якось важливо, то вона могла б сама переказувати гроші, не чекаючи, коли її про це попросять.
Треба сказати. Вони не в курсі Ваших статків, звідки знає що треба а що ні
Смажена полуничка• 03 мая в 19:32
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
чому я маю це казати, якщо мама не каже? Сестра доросла людина, має розуміти, що на 5 тис, навіть менше, навіть пенсіонеру з мінімальними потребами буде важко прожити.
Мабуть честніший варіант - накопичувати борг, а як будемо продавати, то з продажу і вирахуємо ті борги. А якщо я надурю сестру, то все рівно мені доведеться їх сплатити.
Так для вас було б по-чесному? Якщо б ви були на місці моєї сестри?
Наразі борг там мінімальний, можу зафіксувати, з якого часу я перестану платити.
Половина вартості квартири - для вас було б ок. Чи я ще мала б щось вам доплатити?
Ой. Ви не праві. Ваша мама не орієнтуються в грошах як слід, вона може просити в сестри с
чи у Вас?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 19:33
Ответ дляСмажена полуничка
Чому не оформлена субсидія?
оформлена в селі, отримує біля 1000 грн, це їй додаток до пенсії.
Я плачу по тим рахункам, які виставляють за повною вартістю.
Смажена полуничка• 03 мая в 19:34
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Якби я навіть хотіла зараз займатись цією тягомотиною з оформленням, то без присутності сестри це не зможу зробити. А вона в Україну не приїде, бо їй дуже страшно, вона ’не готова так ризикувати дітьми’. Це її слова.
І оформлення квартири недостатня підстава, щоб вона так ризикувала)
Людина живе в безпечній країні, і уявляє життя в Україні наче тут ракети що хвилини вибухають)
А в чому тягомотіна? Були б гроші, онвини тех.паспорт і оформити в нотаріуса документи.