Котики-муркотики• 18 мая в 15:38

Кто не работает, вы думаете про пенсию?

У кого, допустим, нет достаточного стажа для пенсии, что будете делать? Ведь пенсии не будет😥
Напланетянка• 18 мая в 23:05
Ответ дляЧарочка діда
В сенсі? Звісно за гуртожиток треба платити, навіть в Україні, я вже мовчу про Європу. І навчання поки безкоштовне, бо є тимчасовий прихисток,якщо не буде, то треба ще й за навчання платити. А в мене не одна дитина, а двоє і в них є тільки я.
Моя на бюджете, платить не надо. За общежитие не знаю, но не слышала, что платят, может спрошу. За экзамен английского ( В2) деньги вернули, не помню сколько он стоил.

Чарочка діда• 18 мая в 23:10
Ответ дляНапланетянка
Де це гроші за екзамени повертають? Який саме екзамен здавала? Моя в Польщі, державний екзамен з мови на В2 вартує (додала скрін). Оплата навчання (це в неї недорогий вуз державний вуз) 1800 євро за два семестри, гуртожиток 750 злотих - це десь 9000грн. Білет на квиток десь 4000-4500грн в одну сторону, це якщо додому з´їздити
Напланетянка• 18 мая в 23:18
Ответ дляЧарочка діда
У нас возвращают. В Венгрии. Учеба бесплатна, на венгерском. Но она и отличница. Экзамен был В2, англ, так как англистика у нее.
Чарочка діда• 18 мая в 23:27
Ответ дляНапланетянка
У моєї теж англістика, навчання польською мовою, здавала екзамен з польської і проходила співбесіду з англійської, навчання для іноземців для всіх платне, незалежно відмінник чи ні, на період тимчасового прихистку звільненяються від оплати, але рахуються на платно у керунку, за гуртожиток написала. Плюс значно прийшлося витратитися на поїзди під час вступу, на переклади всіх документів, на облаштування побуту там, бо я в Україні,а дитина в Польщі. І добре, що в мене була фінансова подушка, і я змогла то все оплатити, бо як раз в рік вступу ще й чоловік помер, і я лишилася з двома дітьми і плюс ще з самою інвалідом, витрати на лікування якої також на моїх плечах. І так,я маю думати про майбутнє і як я буду виживати ´,я не можу собі дозволити жити одним днем
Напланетянка• 18 мая в 23:33
Ответ дляЧарочка діда
А наперед все равно не просчитать.
Моя сдала экзамены, поступила, учится.Переводить ничего не надо на венгерский. Но может это так, потому что моя гимназию заканчивала венгерскую. А младших отправлю в Польшу учиться, бесплатно и язык идеальный
Чарочка діда• 19 мая в 01:04
Ответ дляНапланетянка
А наперед все равно не просчитать.
Все звісно не можна, але я не можу жити одним днем і не мати запасів і планів на май бо утнє. Маю перед очима одну людину,яка живе одним днем,я такого життя точно не хочу,і ще раз, моя фінансова подушка багато разів рятувала мене в житті. Моя теж навчається. Це до чого, це якось виключає витрати?
Напланетянка• 19 мая в 01:11
Ответ дляЧарочка діда
Я вам про то, что никакая подушка, сено и ТД не возможно предугадать. Во сейчас так, а завтра по другому, и все накрвлось медным тазом

Чарочка діда• 20 мая в 10:52
А я вам про те, що геть без фін подушки ви гарантовано в разі чого опиняєтеся в однозначно безвихідному положенні без можливостей врятувати ситуацію