Кусюче сонечко• Изменено вчера в 09:43
Як відбувається погашення боргу померлоі людини?
В ПриватБанку?
Зі смерті мами пройшло півроку, скоро маємо оформити всі документи на спадок. Банку повідомили тільки по телефону про смерть, офіційно не подавали свідоцтво.
Є борг по кредитній картці, який щомісячно поповнюється на обовʼязковий платіж(карта не мала відсотків, бо вона дружина мобілізованого убд). Боргу ще на 1,5 роки, якщо продовжувати так платити.
Якщо зараз дійти до банку та подати свідоцтво про смерть, вони можуть вимагати одномоментного повернення боргу? Чи можна домовитись про якийсь притомний графік повернення?
Ангелок з ріжками• вчера в 09:50
Коли принесете довідку про смерть, то перерахують суму на день смерті. З того часу вона заморожується.
Це стандартна процедура,все є в договорі і в інтернеті.Можете подзвонити,і вам все розкажуть.Якщо особа була застрахована,то сума взагалі спишеться(дивлячись яке страхування і банк)
Зубная фея• вчера в 09:49
Ответ дляПолБатона
что вам сказали по телефону?
мы не знаем, спроси на форуме
Ангелок з ріжками• вчера в 09:52
Можете погасити до 6 місяців, можете після. Але тільки якщо ви будете приймати спадщину. Сплачує той, хто її приймає.
НетЕщеНаверное• вчера в 09:56
Хто вступає в спадок,той і вступає в борги.То вже спадкоємець особисто буде вирішувати,як він погасить.Можливо і так само,як і було до того.Яка їм різниця хто платить.
Я платила борги за сестру( в спадок вступала моя мама, але без фінансової частини, бо вже все погастли) . Значить Вам нотаріус мав підказати, що фінансове питання це окремо від спадку по нерухомості, тобто простіше просто
погасити борги, без оплати нормальних послуг нотаріуса. В приват все легко, я погасила в касі до копійки. Був 2023рік. Нотаріус подав нотаріальний запит( це теж платно)де боргу не було. ЦієІ довідки мені було достатньо
Тоскующая• вчера в 09:59
После смерти брата я отнесла в банк свидетельство о его смерти. Банк подал документи нотариусу. Это было 5 лет назад.
В наследство я ещё не вступила (ха-ха, его там нет, просто есть участок земли, нам котором прошло моё детство).
Когда буду вступать - нужно будет заплатить долг банку. У еня в запасе ещем70 лет.
Ответ дляТоскующая
Трошки не так. Ділянка може бути в арешті, поки не спиться борг.
НетЕщеНаверное• вчера в 10:01
Ответ дляТоскующая
Та банк ,думаю ,не переймається.Як є земля,то з того і погаситься.В судовому порядку ,а багато справ вони вирішують.В мене 2-юр брат думав,що візьме кредит,а потім передумає віддавати.То Приват через суд наклав арешт на майно і виставили на аукціон бус.Швидко все закрив .
Ответ дляНетЕщеНаверное
Саме так. Тому по можливості сплатити все до копійки. Спадок і банки це дуже підступні схема
Кручу хвости• вчера в 10:03
Ответ дляПолБатона
что вам сказали по телефону?
Сказали спросить на Советчице.
Тоскующая• вчера в 10:03
Ответ дляok1904
Ничего мне об аресте никто не говорил.
У брата не было документов на землю. И это не какой-то пай, а просто приусадебный участок.
Как сказал нотариус - ещё неизвестно, вся ли площадь в собственности. Может быть часть в аренде от сельского совета.
Мне пока ничего не надо. Благодаря соседям там постоянно что-то воруется.
НетЕщеНаверное• вчера в 10:03
Ответ дляok1904
А ще виведення з арешту скільки коштувало.
НетЕщеНаверное• вчера в 10:04
Ответ дляТоскующая
Ничего мне об аресте никто не говорил.
Вони самі зʼясують.
Тоскующая• вчера в 10:05
Ответ дляНетЕщеНаверное
Вони самі зʼясують.
Там небольшая сумма долга. Не думаю, что банк из-за неё будет напрягаться.
НетЕщеНаверное• вчера в 10:07
Ответ дляТоскующая
Може.В брата було 15 т грн.
ЗдесяЯ• вчера в 10:15
В смысле крдит каждый месяц пополняется? Они должны были заблокировать счет и зафиксировать сумму кредита на дату смерти. У подруги муж погиб, а у него долгов больше 300 тыс оказалось в сумме по разным кредиткам. Ей зафиксировали сумму долга, т.е. он не растет едемесячно. Выплачивает сейчас потихоньку по пару тысяч закрывает. Продала кое-какое имущество и закрыла частично часть долгов.
Шопингмонстр• вчера в 10:18
Ответ дляТоскующая
Да и забить на чьи-то долги можно, так тоже делают. Ведь лично ты ничего не брала...И есть срок давности. И подавать в суд - невыгодно...
Тоскующая• вчера в 10:23
Ответ дляЗдесяЯ
Если вносятся необходимые ежемесячные сум мы - откуда банк знает, что клиент умер?
У подруги умер муж, сын вносил взносы, пока не перекрыл весь долг
Тоскующая• вчера в 10:22
Ответ дляШопингмонстр
я девушка порядочная.
ЗдесяЯ• вчера в 10:29
Ответ дляТоскующая
у подруги когда муж умер, ей после агента с похорон следующими позвонило 2 банка) значит как-то узнали же...) раньше чем она им позвонила. Она то от них и узнала о его долгах ..
Ответ дляТоскующая
Ничего мне об аресте никто не говорил.
Так то не його земля, якщо без документів. Лиш право власності можна оформити в спадок.
Ответ дляШопингмонстр
Зараз по фін.питанням немає строку давності, не вводьте людей в оману. В суд подають і легко, все одно судові в тратите рішенням покладіть на відповідача, юристи в них працюють на окладах, це їх рутина