Ниф_ниф• 27 мая в 23:22
Хто тут ще вважає, що власники
сільських городів - щасливі і багаті люди? Часто бачу, як на кідстафі радять: немає коштів - посадіть город, і все матимете, причому ще й робити нічого не треба, все легко і безкоштовно.
Так от, гаруємо отак, обліплені мошками, вже місяць. Більш-менш пристойний спрей коштує від 200 грн, він дає можливість хоч трохи попрацювати 20 хвилин максимум, вистачає балончика на кілька разів.
І це тільки мошки. Причому ми всі покусані, бо весь з ніг до голови не обприскаєшся і скафандр не одягнеш.
Окрім того, за прогнозом, йде сильне пониження температури. Завтра треба обробляти висаджене і посіяне антистресом, щоб розсада і сходи не загинули. Пакетик на 10 л розчину - від 50 грн. Скільки їх піде на 10 соток - від 500 грн. точно. Картопля сходить - проситься яд від жуків, вартість ще боюся підраховувати навіть. А якщо вдасться вберегти від холоду томати, перець і капусту- підуть недешеві обробки від фітофтори і білокрилки та вартісне кількаразове підживлення.
То що, є ще любителі "городньої халяви"?
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:17
Ответ дляФрекенБок
Бо мабуть ви щось інше кропили. Зробіть еко огород і буде вам щастя
Який еко-город? У мене немає свого дому з городом, де можна розважатися, ставити теплиці, теплі і високі грядки, садити дерева... У мене ділянка у полі за містом.
младокошкина• 28 мая в 00:15
Ответ дляPrervana
Муж из села Донецкой области, фитофтору в жизни никогда не видел, хотя все детство и юность с теми помидорами бок о бок жил) их реально никто не поливал на огородах, ну раз в неделю ведро воды плеснут и хватит. И картошка, и огурцы, и вся эта огородная фигня сама росла. И виноград, и яблоки на яблонях. Обработка - ну купорос по весне. Колорадов в ведро стряхивали с кустов картохи.
Под Киевом мы охреневаем от количества вредителей и болезней. Абрикосы все к чертям чёрные, по всей округе. Монолиоз. Яблочный и грушевый цвет жрёт оленка волохата. Как саранча, за 3-4 часа обносит яблоню в ноль, все цветочки выгрызены. В корнях - килограммы личинок хрущей. Ну и фитофтора это святое😆
Я из Запорожской области. Надо хоть почитать про ту фитофтору, что это хоть
ФрекенБок• 28 мая в 00:16
Ответ дляНиф_ниф
Ааааа, все зрозуміло. То ж ви не бачите, що там відбувається і чому гинуть рослини. Тепер все зрозуміло
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:17
Ответ дляPrervana
О, спасибо! А то мне прям все доказывают, что такого не существует)) Тут советуют ещё эко-огород сделать. Не пробовали?😂
Ответ длямладокошкина
Ну вот и я из Запорожья. В наших краях о ней и не слышали в моем детстве. А она падла редкостная. Я в прошлом году те помидоры чуть ли не святой водой уже кропила, чтоб уберечь. И йодом теплицу обрабатывала, и триходерму вносила. Все равно хапанула(
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:19
Ответ длямладокошкина
Отаке. Може за ніч знищити всі томати(( Але у нас чорноземи. І якщо дощі - то все, край. У вас спека, грунти інші.
Заела_пластинка• 28 мая в 00:20
Ответ дляФрекенБок
Відкрийте ютуб і подивіться як молодь грядки зараз робить. Не треба по-старінкє, як баби наші робили, це вже не працює
То ви і робіть.Для супер супер врожаю.
Мені і класичні добре,котрі не пересихають і не перегріваються
младокошкина• 28 мая в 00:20
Ответ дляPrervana
Почитала, посмотрела фото. Даже видела такие помидоры иногда, но их было мало, остальные нормальные. Пишут, что из-за большой влажности, прохладных ночах и густой посадке бывает. Получается, на юге и юго-востоке не знают о такой проблеме
ФрекенБок• 28 мая в 00:22
Ответ длямладокошкина
Напишу про себе: дача в Київській області, Броварський р-н.
Не чорноземи
младокошкина• 28 мая в 00:23
Ответ дляФрекенБок
Не чорноземи
Я как-то лето проводила у родственников в с.Гора, Бориспольский р-н. Помню там грунт - сплошной песок. Но тоже не помню чтоб обрабатывали чем-то. Может время идет, мутируют и плодятся эти все болезни
ФрекенБок• 28 мая в 00:26
Ответ длямладокошкина
Просто у сусідів така ж земля як і в мене, але вони кроплять-кроплять, бігають бігають , а результат гірший, ніж у мене. А висновки не роблять
Я яблука на гній викидаю, бо немає куди дівати їх
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:26
Ответ длямладокошкина
Дождь плюс холод и поюс чорнозем. Еще от загущенных посадок, но это больше по неопытности.
Если лето жаркое, фитофторы почти не бывает. Но тогда приходится притенять и поливать.
ФрекенБок• 28 мая в 00:29
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:30
Ответ дляФрекенБок
Я николи не ’кропила’, аби щось робити. У мене обробки по схемі, за потребою, суворо дозовані, і в основному, це біопрепарати, антистресанти, мікроелементи: калій, кальцій, амінокислоти. Якщо вже зовсім біда, то щось додам із швидко і сильнодіючого.
ФрекенБок• 28 мая в 00:32
Так от ось цю іржу я ніколи не кропила, дивіться яка зав´язь груш.
А вище я висилала які шикарні груши на врожай
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:35
Ответ дляФрекенБок
Ось це на дереві що? Як називається? Іржа? Це на вихідних фото робила
Нічого страшного на фото не бачу. Ну, росте собі лишайник, і нехай росте. Якщо не критична кількість, шкоди не буде.
Chaterbox• 28 мая в 00:33
Ответ дляЖелезобетон
Вчера по дороге на работу болтала с соседом - немцем. Рассказывал с восторгом что в этом году впервые посадил овощи на своём огороде. Рассказывал как делал грядки, какие слои насыпал и т д. Уже 15 лет работает программистом. Свой дом.
Надо ему сказать, что он несчастный и бедный
Ой, це дороге хоббі. По що панянка і пише
Плакулька• 28 мая в 00:34
Ответ дляНиф_ниф
Мы в 90-е навоз покупали, за вспашку огорода платили, семена покупали, яд от жука покупали. Во всём остальном себе отказывали, но покупали. Выжили, да. Держали поросёнка. Мясо было, картошка, консервация, а хлеб купить было не за что((
А как же вы поросёнка кормили?
Ответ дляНиф_ниф
В нашем климате - да. В нашей ситуации - мало где. Если огород в поле, а поле в 30 км от границы с напавшей недостраной - я не рискну.
Дайте почитати, де і хто радить посадити городи і розбагатіти. Тут вже і на підстриганні газонів можна розоритися) заздрю отим маленьким газончикам перед будинками за кордоном)) і власникам невеликих будинків і земельних ділянок) . А квіточки посадити, кущики, дерева постригти та інш. - то вже за всі гроші світу)) хто вміє і має бажання усе це робити, зараз непогано заробляє) у місцевих групах суцільні пошуки усіляких майстрів)
То краще не городи садити, а заробляти на різних садових роботах)
Бюст Березуцкого• 28 мая в 00:37
Ответ дляPrervana
Клімат інший, вологий і теплий. Рай доя фітофтори.
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:37
Ответ дляПлакулька
А как же вы поросёнка кормили?
Имеете в виду - чем? Картошка мелкая варёная - толкли потом с комбикормом, кукуруза вареная, остатки от нашей еды.
Я инженер, меряю от 1• 28 мая в 00:37
То, что это тяжелейший труд понятно. Но я честно говоря даже не представляла, что надо столько яда и обработок. Мне кажется в детстве все росло лучше , помню только картошку иногда брызгали, но чаще просто собирали жуков вручную. Фитофторы не было, помидоры не чернели ...
Ниф_ниф
• 28 мая в 00:40
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Яд только от жука.
Помидоры выращивали не помню до какого года без фитофторы, и не слышали о ней. А потом лет десять покупали донецкие, потому, что появилась фитофтора.
Мурзилка• 28 мая в 00:39
Ответ дляФрекенБок
Я б вас відпиз...ла граблями, серйозно
ооо, це в нас такі сусіди як ви - осот, пирій, все лізе на наш участок, я вже замахалася його травити та викопувати, а їм пофігу, посадили десять помідор, навколо них вирвали а далі вовки виють, прошу дайте потравити на півметра хоча б у вас вглиб - нєєєє, помідори будуть ’хімічєскіє’. А до тих помідор ще метра два від межі. Я й своє травлю коли на городі то косяться, раз навіть було ’а можете бризкати жуків не зараз а коли вітер буде в іншу сторону’. Дада, буду вітер вираховувати і вихідний на роботі брати в той день, аякже.
Плакулька• 28 мая в 00:39
Ответ дляНиф_ниф
Ну а комбикорм где брали?
Угги_в_горошек• 28 мая в 00:42
Ответ дляЖелезобетон
Интересно, что он запоёт через несколько лет) Нежная принцесса, которая ничего тяжелее компьютерной мышки не держала и на ногах стояла только когда в магазин ходила или в туалет)
Плакулька• 28 мая в 00:43
Ответ дляНиф_ниф
На базаре.
Вы написали ’хлеба не за что было купить’. Но комбикорм при этом покупали))