Весела бджілка• вчера в 15:30

Кому там цены нормальные?

Я только что в овощной палатке 500 грн оставила. Есть нечего.
2,3 кг помидоров уцененных!
1 перец сладкий
2 маленькие дыни-колхозницы
Июль подходит к концу и такие цены на овощи/фрукты...
Это 7% от минимальной зп...
Такого п.ца даже в 90е не было...
Чарівна патика• 1 час назад
Ответ дляРаздражевская
Ви смішна
Судите по собі (по своїй країні) про Європу. Втішайтеся думкою, що в ЄС якісні фрукти та овочі недоступні працюючим. Може вам так простіше жити? Між тим і прибиральниця, і двірник, і навіть безробітний чи біженець має можливість купити у сезон полуниці не ГМО, а дійсно запашної, якої в Україні не продають уже багато років. І помідорів, які пахнуть помідорами, соковитих, у нас 35 років тому такі самі посли на городі. Ваші Заліщики і поруч не стояли. Але куди ж всім до Заліщиків) Я вам ще одну таємницю відкрию: полуницю, кавуни, помідори і редиску тут можна абсолютно безпечно їсти самим і давати дітям, незалежно від сезону. Тут в принципі нема поняття ’отруїтися кавуном чи полуницею’. Бо держава суворо контроює нітрати, нітрити чи що там ще додають в Україні в овочі, фрукти і від чого щороку люди потрапляють в інфекційну лікарню чи на кладовище?
Навіть не читаю

Раздражевская• 1 час назад
Ответ дляЧарівна патика
Навіть не читаю
Звичайно
Бо сказати нічого. Одні понти і ’я краще знаю як живуть там, де мене нема і де ніколи не жила’.
Чарівна патика• 1 час назад
Ответ дляРаздражевская
Звичайно
В Європі якісні продукти дорого, весь той шлак, що ви купуєте по акційях в супермаркетах це не нормальна їжа.
Все, відстаньте
Не ви одна в Європі
любименькая• 55 минут назад
Ответ дляСтріляний птах
Точно у 90-ті? Бахчові продавалися тоді дуже дуже короткий період у серпні-вересні. І точно далеко не на кожному куті. Тоді ще були овочеві магазини. Ви, мабуть, плутаєте з двохтисячними.
В 90-е с Донбаса, юга приезжали машины с арбузами, дынями, подсолнечным маслом и меняли это все на нашу местную картошку (мое детство прошло на Сумщине, Черниговщине).
любименькая• 54 минуты назад
Ответ длядамаАмстердама
Так в 90е вообще все просто было. Какая была разница, какие цены, если зп не выдавали? 10% майской зп в ноябре, например. Или еще предприятия выдавали рабочим зп тем, что производили. Работники заводов получали деталями от тракторов, скажем. И что хочешь, то и делай.
Или мукой и сахаром. Как хочешь, так и выживай.
Раздражевская• 52 минуты назад
Ответ дляЧарівна патика
Все, відстаньте
Не ви одна в Європі
Про ’шлак’ говорить та, яка тариться в країні, де люди і досі потрапляють до лікарень через отруєні овочі та фрукти. А судді хто?
Якщо для вас овочі та фрукти, які мають смак і аромат і не несуть жодної загрози для здоров´я - це шлак, ок - я харчуюся ’шлаком’. Таким самим ’шлаком’ харчувалася ще моя бабуся, яка вирощувала все на своєму городі і садку і в очі не бачила ГМО.
А ви продовжуйте купувати лише в сезон, щоб не дай Боже, не отруїтися, і думати, що ексклюзивно споживаєте ’з альпійських заліщицьких лугів’
Чарівна патика• 47 минут назад
Ответ дляРаздражевская
В Італії випадки отруєння овочами найчастіше пов’язані з ботулізмом через місцеву культуру домашнього та комерційного консервування в олії, а також зі спалахами бактеріальних інфекцій (сальмонельоз, ешерихіоз) через сирі чи погано вимиті листові овочі.
Чарівна патика• 45 минут назад
Ответ дляРаздражевская
Міжнародний спалах сальмонельозу через томати (Кінець 2025)Європейський центр із профілактики та контролю захворювань (ECDC) виявив масштабне поширення бактерії Salmonella Strathcona, яке охопило понад 20 країн (включаючи США та Канаду) і сотні хворих:Джерело: Головним підозрюваним стали маленькі помідори із Сицилії.Причина: Бактерію знайшли у зразках поливної води на одній із сицилійських ферм, що підтвердило зараження овочів ще на етапі вирощування. ECDC наголосило, що звичайне миття томатів не завжди допомагає, оскільки патоген може проникати всередину тканин рослини
Чарівна патика• 44 минуты назад
Ответ дляРаздражевская
Німеччина отруєння овочами +12 Найгучніший випадок масового харчового отруєння овочами в Німеччині стався у травні–червні 2011 року, коли через зараження рідкісним і вкрай небезпечним штамом кишкової палички E. coli (STEC O104:H4) захворіли тисячі людей. Окрім цього історичного спалаху, спалахи інфекцій через рослинні продукти фіксуються в країні регулярно.Нижче наведено деталі головного історичного інциденту, а також інформацію про нещодавні випадки.📊 Порівняння масштабних спалахів E. coli в НімеччиніХарактеристикаСпалах 2011 рокуСпалах 2025 рокуГоловне джерелоПророщене насіння (паростки бобів)Харчові продукти (джерело уточнювалося)Кількість постраждалихПонад 3 800 людейБлизько 476–500 людейКількість смертей53 особи3 особиГоловне ускладненняГемолітико-уремічний синдром (ГУС)Ураження нирок у дітей та дорослих

Электричка• 44 минуты назад
Ответ дляТака бойова Я
Еще не сезон, позже станут доступнее. Раньше основная масса доступного была с Херсонской обл.
Автор хочет в 90е, а может и в 80е, чтобы все были одной семьей, одним народом... да, автор?
Раздражевская• 37 минут назад
Ответ дляЧарівна патика
Я не в Італії) Але дитина жила в Італії у сім´ї. Консервацію не роблять і не їдять навіть бабусі, люди купують свіже цілий рік.
Можу написати за свою країну - не знаю жодного випадку отруєння овочами чи фруктами. Місцеві, якщо купують черрі в упаковці, ніколи їх не миють. Полуницю з коробки місцеву - ніколи не миють. Іспанську миють, до речі) Жодного випуску новин ’отруїлися полуницею/кавунами/динею’ не було. Коли запитувала у місцевих чи безпечно давати дітям несезонні овочі, фрукти, вони в принципі не розуміли як може бути небезпечним те, що продається офіційно. За довгі роки життя ніхто з них ні разу не чув про отруєння городиною.
Спалах сальмонельозу у них, до речі, був. Але не у людей - у курей. Їх просто знищили і все, не намагалися приховати.
Ви навіть не уявляєте, що десь у наш час можна споживати смачні та безпечні овочі та фрукти. Спробуйте купувати не Іспанію (це 100% ГМО), спробуйте французьких виробників і бажано в овочевому магазині - це якісна продукція за яку не соромно і не страшно.
Чарівна патика• 36 минут назад
Ответ дляРаздражевская
Нещодавні випадки та тенденції (2024–2026 роки)Зростання ризиків: За даними німецьких інститутів безпеки харчових продуктів, за останні десять років у Німеччині помітно зросла кількість отруєнь саме рослинною їжею (салати, готові нарізані овочі, ягоди).Спалах E. coli (2025): Наприкінці 2025 року Федеральна земля Мекленбург-Передня Померанія зафіксувала великий спалах кишкової палички, від якого постраждали майже 500 осіб, переважно діти.Сальмонела в салатах (2024): Інститут Роберта Коха (RKI) фіксував масові спалахи Salmonella Umbilo, пов´язані із вживанням забрудненого салату рукола та інших видів листової зелені
Раздражевская• 32 минуты назад
Ответ дляЧарівна патика
Навіщо мені Німеччина? Дайте статистику по Україні - скільки людей отруїлося і померло через споживання овочів і фруктів і по Франції. Тоді і порівняємо.
Спробуйте у франкомовних ресурсах знайти, як у цій темі ’я не купую диню, бо ще не сезон’
П.С. у французькій школі диню і кавун дають незалежно від пори року. Так само, як редиску, кабачок, помідори... Подумайте, чому українські школярі їх не бачать у їдальні.
Чарівна патика• 25 минут назад
Ответ дляРаздражевская
Отруїться вже і відстаньте
Раздражевская• 23 минуты назад
Ответ дляЧарівна патика
Отруїться вже і відстаньте
Зразу видно щасливу людину, яка харчується не - шлаком
Щоб отруїтися, доведеться їхати в Україну на несезонні кавуни, що у мої плани не входить.
Чарівна патика• 22 минуты назад
Ответ дляРаздражевская
Так і ви далеко нещасна
Щасливі тут не сидять
В Європі ви точно тільки шлак їсте