Залетна Я тут• 2 часа назад

Дівчата, у кого куди діти вступили в цьому році?

Вітаю всіх, хто вступив на омріяні спеціальності. Бажаю дітям отримати максимум від навчання, а батькам мудрості і матеріальних гараздів)). Розкажіть, будь ласка, як у вас проходила вступна кампанія цього року, як здали НМТ, куди вступали, яку спеціальність обрали. У мене десятикласник, налаштовуюсь, готуюсь)). Буду вдячна, якщо поділитесь досвідом
автор Залетна Я тут • 1 час назад
Ответ дляЛамборджини
Куда? В пед, в который только неудачники поступают. Дочка подруги не прошла на бюджет (на ту специальность что хотела) со своими 180 балами и пришлось идти на контракт , а какой то льготник тупица небось туда прошел с гораздо меньшими баллами.
Зачем вы так про пед? Эти люди, между прочим, ваших детей учат. Я в пед колледж поступала в 1997 году, у нас был конкурс 4 человека на место. Получила диплом бакалавра, потом на вечернем в институте училась, потом второе ВО. Работаю 18 в международной компании, и пед.образование мне очень пригодилось, это мой хлеб

автор Залетна Я тут • 1 час назад
Вот я не совсем понимаю, как со 180 балами не могут поступить на бюджет. Наверно, выбирают ТОП вуз, топ специальность и при этом в нем небольшое кол-во бюджетных мест? Племянница в прошлом году поступила на бюджет в Нархоз, специальность кибербезопасность, 156 баллов. Ее подружка на бюджет в мед, 152 балла по-моему. Я боюсь, что сын и на 150 не сдаст(
Ламборджини• 1 час назад
Ответ дляЧумацький Шлях
Зате у неї буде великий грант
Подруга сказала что 25000 в год. Я думала у всех одинаковые гранты
Чумацький Шлях• 1 час назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Почитайте про широкий конкурс. Зараз поняття топовий вуз чи ні не працює. Виділяють на філологію, до прикладу, 780 місць на всю Україну, не на вузи окремо. Всі абітурієнти, які хочуть на філологію, вишикувались в рейтинговому списку і найвищі 780 пройшли, а 781ий - вже ні, навіть якщо він один-єдиний в тому вузі
Ламборджини• 1 час назад
Ответ дляЗаместитель Анонима
Не знаю що в головах тих, хто заздрить пільговикам…
Ви б хотіли такі пільги?
Щоб дитина була сиротою чи ВПО?
Пільговикам всього лиш 10-20% дають від бюджету
Никто им не завидует, просто бесит такое количество льготников
Чумацький Шлях• 1 час назад
Ответ дляЛамборджини
Так це і є великий) Ще є менший - для тих, хто здав два предмети на 150+
автор Залетна Я тут • 58 минут назад
Ответ дляЗаместитель Анонима
Ви б хотіли такі пільги?
Щоб дитина була сиротою чи ВПО?
Это спорно. Я воспитываю сына сама, с его 1,5 лет, отец лишен родительских прав, не видел его все эти годы, не писал, не звонил, долг по алиментам сотни тысяч. Моему сыну не положены никакие льготы, естественно, хотя фактически он тот же полусирота. Я не против льгот, но система должна работать справедливо, не ущемляя одних в пользу других
автор Залетна Я тут • 59 минут назад
Ответ дляЧумацький Шлях
То есть на специальность, куда девочка не поступила, бал был больше 180? Зачем тогда она туда поступала, если понимала, что не пройдет?
Чумацький Шлях• 59 минут назад
Ответ дляЛамборджини
Яка ж різниця, скільки їх, якщо їх всіх не беруть, а беруть, в основному, лише 10%. Хай їх прийде хоч двісті, а місць їм виділять у вузі лише певні відсотки і не більше

Чумацький Шлях• 58 минут назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Бо хотіла)
Заместитель Анонима• 57 минут назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Ви ж пишете, що оцінки сина 8-11 балів, але НМТ він здасть нижче 150. Тут питання, хто йому малює такі високі оцінки, якщо нема знань
І несправедливість системи в тому, що йому завадять пільговики?
автор Залетна Я тут • 54 минуты назад
Ответ дляЧумацький Шлях
Бо хотіла)
Ну это глупо пытаться поступить туда, куда ты не проходишь, потому что твой бал не достаточно высок. Можно смотреть что-то смежное, схожее. Например История - нужны выше баллы, как я смотрю по результатам этой кампании. А Середня освіта - Історія ниже и можно пробовать, если на Историю не тянет. И еще смотрю, что у Вуща есть какие-то выделенные бюджетные места, вероятно это максимум, но не обязательно они все будут. Например в Шевченка есть такой факультет Американистика, там 53 или 54 бюджетных места
Идууу--уууу блин• 52 минуты назад
Ответ дляЗаместитель Анонима
8-9 - це 4ка по 5-бальній школі. Хороша, але не висока оцінка.
Чумацький Шлях• 52 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Значить, була не проти і контракту. Або хотіла лише туди і не знайшла компромісного варіанту. Бо, звісно, з таким балом можна багато де вступити на бюджет
автор Залетна Я тут • 49 минут назад
Ответ дляЗаместитель Анонима
Ніхто оцінки не малює. В хід іде все: подкуп, шантаж, маніпуляції)). В ліцеї, де він вчиться, шалене навантаження, не можна мати 6 за семестр. Щось дається легко, щось з репетитором вчить, щось перездає, якщо є можливість, щось на особистому ставленні, бо їздить на змагання і конкурси від ліцею, має призові місця по своїм сильним предметам і хобі. Пообіцяла 5 тис дати, якщо без 7 закінчить, напрягся останній місяць і підтягнув хвости. Про те, що йому завадять пільговики, я не писала. Про ситуацію з пільговиками я писала в загальному. Йому може завадити лише його лінь і небажання докласти зусилля
Чумацький Шлях• 47 минут назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Тоді переконуйте його, що цей рік треба напружитись, бо його бали вирішують все. І якщо навіть не бюджет, то мотивація заробити своїми балами 25тис в рік - це теж має спрацювати
автор Залетна Я тут • 47 минут назад
Ответ дляЧумацький Шлях
Я от дивлюсь, які можуть бути варіанти на бюджет. Бо контракт не маю бажання оплачувати, не бачу сенсу, та і дорого. Щось не повʼязане з точними науками, більш з гуманітарними, де треба багато писати і говорити, дискутувати по темі і не по темі))
автор Залетна Я тут • 46 минут назад
Ответ дляЧумацький Шлях
Намагаюсь, але дуже впертий чувак мені попався)), щось пояснити, вмовити - дуже важко
Чумацький Шлях• 44 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
А журналістика? Реклама, піар, можливо?

Я шалунья• 42 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Не обязательно, чаше не проходят широкий конкурс. На право, международные отношения он 185+, хоть КНУ Шевченко выбери, хоть ХАИ. На экономические специальности 177+. А вот в мед проходной балл низкий, со 150 можно поступить и все равно много мест госзаказа остается незаколненными. На IT даже ниже 150 сейчас проходной по широкому конкурсу (149+).
На математику, физику - 130 баллов (это вообще минимально возможный на бюджет).

И даже если прошел по широкому конкурсу, можешь не пройти в объем бюджета выбранного вуза (места займут абитуриенты с более высоким баллом), потому нужно иметь запасные варианты.
Я шалунья• 38 минут назад
Ответ дляЧумацький Шлях
А журналістика? Реклама, піар, можливо?
На журналистику и политологию по широкому конкурсу проходной бал 183+, при том, что работу еще попробуй найди.
Я шалунья• 39 минут назад
А вот на психологию - всего 151+. Большой госзаказ сейчас.
автор Залетна Я тут • 38 минут назад
Ответ дляЧумацький Шлях
А журналістика? Реклама, піар, можливо?
На всі ці спеціальності дуже високі бали треба мати(
автор Залетна Я тут • 36 минут назад
Ответ дляЯ шалунья
Где-то можно посмотреть количество бюджетных мест на все специальности и проходной бал на каждую специальность?
Чумацький Шлях• 32 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Тоді обирайте спеціальність, яку дитина дійсно захоче - ну не на бібліотечний же йому іти) Щоб залюбки довчився і не кинув через рік. І весь рік працювати над предметами НМТ, заробити собі на грант. І плату за контракт оформити щомісячну - розбити на 10 платежів, так воно не так боляче, я так платила за доньку
Я шалунья• 32 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Сайт vstup.edbo, плюс статистику удобно смотреть на vstup.osvita.ua, abitly, abit-poisk.
Чумацький Шлях• 30 минут назад
Ответ дляЯ шалунья
Та або навіть просто у ШІ спитати про конкретну спеціальність, він все розпише по вузах
Я_и_моя_собака• 13 минут назад
Ответ дляЯ шалунья
Самая важная рекомендация для вас - это правильно выбрать четвертый предмет НМТ. У меня ребенок имея 200 баллов по одному из предметов не прошел на бюджет в Могилянку, потому что хотел сдавать только английский, а ему больше всего баллов дала бы география. Разница больше чем в 6-8 баллов в зависимости от выбранного предмета.
Для цього треба чітко визначитися зі спеціальністю, щоб розрахувати, який 4-й предмет дасть найвищий конкурсний бал.
Я шалунья• 9 минут назад
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Желательно, конечно. И еще уговорить ребенка углубленно учить не особо интересный ему предмет. Я выше об этом писала
Я_и_моя_собака• 4 минуты назад
Ответ дляЗалетна Я тут
Журналістика?)