Дикая Роза• сегодня в 10:51

Ви прихожанин (прихожанам)

Зробіть вибір:
вже голосів: 36
ПЦУ
УПЦ
РПЦ
Римо-католики
Протестанти
Свідки Єгови
Інші
Результати для цікавих
Посудомойка• сегодня в 10:53
Ух ты, шифровка

Сплюшка• сегодня в 10:54
Ух сколько вас разнообразных)
Відірву та викину• сегодня в 10:55
Я в адеквате
Котики-муркотики• сегодня в 10:57
Понятия не имею, не хожу, какая рядом церковь, такая и моя
Не зацілована• сегодня в 10:59
Я которианка
Их нет в вашем списке
Давно без алко• сегодня в 11:01
Я просто хожу во Владимирский собор. Нравился Филарет. Но то что происходило во время похорон, действия Епифания и семьи Филарета, отвернуло меня от ПЦУ.
Теперь просто хожу в собор,как в храм.Посредники на Мерседесах мне не нужны
Живчик-счастливчик• сегодня в 11:03
Где растафарианство?
Щира українка• сегодня в 11:03
Ответ дляНе зацілована
Я которианка
Их нет в вашем списке
а я котоличка
Білий Лосик• сегодня в 11:04
спасибо за ’результати для цікавих’
последнюю неделю создавались опросы, где не было такой опции
ну и результаты были такими же, когда не можешь просто посмотреть

Margaret Rose• сегодня в 11:04
Я виросла в родині греко-католиків (в списку нема) і ці всі розбірки з Томосом, хустками в церкву і неможливістю хрещення бажаними іменами для мене виглядали як з іншого світу .

Вірю що є Бог, але він непізнаний, прямо як найвищий ШІ і великий архітектор Всесвіту, ми не можемо його пізнати, але його можна інтерпретувати хто як бажає
40каградусная• сегодня в 11:05
Я хожу в Видубицький монастир. Там дуже гарно і батюшки приємні, а ще є кішка Красунечка.
Давно без алко• сегодня в 11:08
Ответ для40каградусная
Як туди найпростіше потрапити?
40каградусная• сегодня в 11:10
Ответ дляДавно без алко
Як туди найпростіше потрапити?
Через Ботанічний сад Гришка. З Дружби народів пішки. Ми на машині їздимо. Не знаю чи ходить туди громадський транспорт
ЧупакабраЗеБест• сегодня в 11:16
Ответ дляДавно без алко
а что именно там было? я пропустила была
Давно без алко• сегодня в 11:18
Ответ для40каградусная
Зрозуміло, дякую.Я буваю в Ботанічному,але вниз спускатись легко,а от на гору не дуже.
Думала що там знизу якось швидше можна.Саме через це ні разу і не дійшла до нього
Давно без алко• сегодня в 11:23
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Борьба,если коротко. Уничтожение ПЦУ Киевского Патриархата.Я все понимаю, церковь должна быть едина.Но то как это происходило... манипуляции с немощным Филаретом и его родственниками...
Подробностей не будет.Так как я присутствовала при неофициальных разговорах и встречах.
ЧупакабраЗеБест• сегодня в 11:23
Ответ дляДавно без алко
поняф
ЧупакабраЗеБест• сегодня в 11:23
Ответ дляДавно без алко
поняф
автор Дикая Роза • сегодня в 11:33
Ответ дляНе зацілована
Я которианка
Их нет в вашем списке
Є інші.

автор Дикая Роза • сегодня в 11:34
Ответ дляMargaret Rose

Греко-католиків я віднесла до ПЦУ 😚 я думала це одне і те ж чи ні?
Червона рута• сегодня в 11:40
От найкращий час для опитування - неділя до 12:)
Червона рута• сегодня в 11:41
Ответ дляДикая Роза
Ну і упц і рпц це одне й те саме, упц це структурний підрозділ рпц
автор Дикая Роза • сегодня в 11:44
Ответ дляЧервона рута
Я не знала. Я греко-католицька, нас усіх тепер об´єднують спільні свята, спільна радість. Були в паломництві у Ватикан, на месу. Про тих неблагополучних не цікавлюсь.
Margaret Rose• сегодня в 11:53
Ответ дляДикая Роза
Ні. З одного боку греко-католики правлять візантійські літургії та дотримуються багатьох східних канонів в богослужіннях, що ріднить їх з православними, але є багато нюансів, пишу нижче і без штучного інтелекту.

Греко-католики, взагалі-то, підпорядковуються Папі Римському, а в Україні в них є окремий патріарх і навіть кардинали бували, котрі брали участь в виборах папи. Вони визнають католицькі догмати (про непорочність зачаття діви Марії її матір´ю Анною; про філіокве - що Святий Дух походить від Отця і Сина; про те, що Марія була взята на небо і душею і тілом; про те, що є чистилище (крім раю і пекла; православні ж не визнають чистилища, непорочного зачаття, вважають що Святий Дух походить лише від Отця, а на небо забрали лише душу Марії після смерті).
В греко-католиків розвинуте значно сильніше шанування Богородиці - вервиці, молебні, багато зовнішніх католицьких традицій - перше причастя в дітей, такі чисто католицькі традиції як відправлення Хресної дороги в Великий піст, молебня до Серця Ісуса, вони їздять як по православних, так і по католицьких прощах, моляться багатьом католицьким святим (святому Шарбелю, святому Герарду) їхні монахи мають чини, схожі на католицькі ордени (на відміну від православних, де кожен монастир - окрема автономна одиниця і подібного уставу і принципів для низки монастирів нема).

На дрібнішому рівні - греко-католики більш ліберальні, в них нема потреби приходити до церкви в хустці, можна спокійно хрестити будь-яким іменем, рядові священники часто безбороді, а мода на бороди розповсюдилася з загальносвітовою .

Більше того - греко-католицьку церкву ЗАБОРОНЯЛИ в Російській Імперії (тому вона популярна лише на заході), а потім і в СРСР 1946 році, в неї взагалі дуже цікава і заплутана історія - від ’зрадників православ´я’ і до ’бастіону української культури’
За ким я буду?• сегодня в 11:56
Ответ дляДикая Роза
Якщо ви греко-католичка то як ви можете не знати про різницю між православними і католиками східного обряду, вона ж очевидна?
Червона рута• 2 часа назад
Ответ дляДикая Роза
А у вас на котру служба була?
У вас з православними навіть різний символ віри.
Треба ось так• 1 час назад
Ответ дляДикая Роза
Це не одне і те саме.