Новогодняя пальма• 16 апреля 2014

А вы знаете значение слова МАНКУРТ? Для размышления и для развития.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Манкурт

Манкурт
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Манку́рт — людина зі стертою історичною пам´яттю. Термін походить із тюркського міфу і був популяризований Чингізом Айтматовим у романі «І довше століття триває день» (1980). За Айтматовим, людину перетворюють в бездушне рабське створіння, повністю підпорядковане господарю, якщо вона забуває свою Батьківщину, мову та історію.

Киргизька легенда, згадана в романі, описує жорстокий шлях створення манкурта, людини, котра забуває все, окрім своїх основних функцій і тому стає ідеальним рабом. Полоненому вдягали на поголену голову щось схоже на шапку, що була свіжою шкірою верблюда. Раба залишали в пустелі на кілька днів із зав´заними руками та ногами і колодкою на шиї, аби він не міг доторкнутися головою землі. Шкіра верблюда під сонцем стискалася. Це разом зі спрагою завдавало пекельних мук полоненому. Він або помирав або залишався жити, забуваючи про своє минуле та ставав ідеальним рабом. Манкурти цінувалися більше, аніж звичайні раби.

В наш час, завдяки роману Ч. Айтматова, це слово набуло нове значення на теренах СРСР. Починаючі з горбачовської Перебудови і Гласності (1985), та критичного переосмислення історичної спроби вивести в СРСР нову породу «радянської людини» (Homo sovieticus , множ. — «радянський народ») шляхом знищення національної свідомості і пам´яті та прищеплення так званого марксистсько-ленінського комуністичного світогляду. Це слово почали використовувати для позначення у широкому сенсі — людини без етнічної (національної) культури та національної історичної пам´яті, без релігії та етики, та ще ширше — без культурно-цивілізаційної самоідентифікації.

Слово «манкурт» найбільш використовується у країнах тюркської спорідненості колишнього Радянського Союзу (Азербайджані, Узбекистані, Татарстані, Казахстані тощо), щодо їхніх співгромадян, які не піклуються достатньо про рідну мову і рідну культуру, наприклад, розмовляючи лише російською мовою.
Зам Ам• 16 апреля 2014
Если бы вы мне сказали как называется часть тела с обратной стороны коленок. Было бы супер

ТыЧиПидрис• 16 апреля 2014
К сожалению и в современном обществе сейчас очень много таких ’манкуртов’.
vitachka• 16 апреля 2014
О, сейчас этих манкуртов просто завались!
Идеальная оптимистка• 16 апреля 2014
Ответ дляЗам Ам
Точно
автор Новогодняя пальма • 16 апреля 2014
http://ru.wikipedia.org/wiki/Манкурт

Манкурт, согласно роману Чингиза Айтматова «Буранный полустанок» («И дольше века длится день») — это взятый в плен человек, превращённый в бездушное рабское создание, полностью подчинённое хозяину и не помнящее ничего из предыдущей жизни[1][2].

В переносном смысле слово «манкурт» употребляется для обозначения человека, потерявшего связь со своими корнями, забывшего о своём родстве. Слово «манкурт» стало нарицательным[3], что используется в публицистике[4]. В украинском языке появился неологизм «манкуртство»[5], а в русском — «манкуртизм»[6].
ОЛЬГА 2012• 16 апреля 2014
Автор, благодарка Вам - просто анониму не ставится она
Ответ дляОЛЬГА 2012
Спасибо, не хочу светится, долго думала о причинах и как это называется, нашла, решила поделится.

Раиса_киев• 16 апреля 2014
блин, а слово то какое красивое, пока значение не узнаешь
Катька Пушкарева• 16 апреля 2014
Спасибо автору. Сейчас это очень актуально.
asjaua• 16 апреля 2014
А следующий ликбез по слову ’люмпен’, пжлста)))
Раиса_киев• 16 апреля 2014
Ответ дляКатька Пушкарева
а чего сейчас актуально?