Персонаж Аноним• 09 декабря 2012

Вопрос юристам-международникам

Девочки, что там наше законодательство говорит о сроках экстрадиции подозреваемого в Грузию.

И еще, может ли подозреваемый (сейчас в СИЗО в Киеве), который сейчас под следствием в Грузии просить полит.убежища в Украине? Или статус беженца?

Буду очень признательна.
Дежурняшная• 09 декабря 2012
на форум liga.net не пробовали обратиться?
alenuchka12• 09 декабря 2012
Да тут уголовный процес больше, а не международное.
Сейчас посмотрю нормативку и постараюсь ответить.
Но если так. мне кажется он может просить о политическом убежище,и если Украина его даст, это будет основанием для отказа в экстрадиции.
Луковая• 09 декабря 2012
Стаття 470. Фактична передача особи

З метою фактичної передачі особи, щодо якої прийнято рішення
про видачу (екстрадицію), центральний орган після набрання
чинності цим рішенням надає відповідні доручення (направляє
звернення) компетентним органам України.

Передача особи має бути здійснена протягом п´ятнадцяти днів з
дати, встановленої для її передачі. Цей строк може бути продовжено
центральним органом до тридцяти днів, після чого особа підлягає
звільненню з-під варти.

Якщо компетентний орган іноземної держави з не залежних від
нього обставин не може прийняти таку особу, центральний орган
встановлює нову дату передачі у строки, передбачені частиною
другою цієї статті.

Під час фактичної передачі особи компетентний орган іноземної
держави інформується про строк перебування її під вартою в
Україні’.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2286-17
Почитайте по ссылке
alenuchka12• 09 декабря 2012
Ответ дляАноним
Стаття 470. Фактична передача особи

звільненню з-під варти.

другою цієї статті.

Україні’.
Почитайте по ссылке
это по старому КПК.
автор Персонаж Аноним • 09 декабря 2012
Ответ дляalenuchka12
это по старому КПК.
Вроде по новому КПК его могут 40 дней держать в СИЗО...
Луковая• 09 декабря 2012
Ответ дляalenuchka12
это по старому КПК.
Последнее изменение біло в 2011г
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3453-17
alenuchka12• 09 декабря 2012
Стаття 589. Відмова у видачі особи (екстрадиції)

1. У видачі особи іноземній державі відмовляється у разі, якщо:

1) особа, стосовно якої надійшов запит про видачу, відповідно до законів України на час прийняття рішення про видачу (екстрадицію) є громадянином України;

2) злочин, за який запитано видачу, не передбачає покарання у виді позбавлення волі за законом України;

3) закінчилися передбачені законом України строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності або виконання вироку за злочин, за який запитано видачу;

4) компетентний орган іноземної держави не надав на вимогу центрального органу України додаткових матеріалів або даних, без яких неможливе прийняття рішення за запитом про видачу (екстрадицію);

5) видача особи (екстрадиція) суперечить зобов’язанням України за міжнародними договорами України;

6) наявні інші підстави, передбачені міжнародним договором України.

2. Особа, якій надано статус біженця, статус особи, яка потребує додаткового захисту, або їй надано тимчасовий захист в Україні, не може бути видана державі, біженцем з якої вона визнана, а також іноземній державі, де її здоров’ю, життю або свободі загрожує небезпека за ознаками раси, віросповідання (релігії), національності, громадянства (підданства), приналежності до певної соціальної групи або політичних переконань, крім випадків, передбачених міжнародним договором України.

3. У разі відмови у видачі з мотивів громадянства та наявності статусу біженця або з інших підстав, що не виключають здійснення кримінального провадження, за клопотанням компетентного органу іноземної держави Генеральна прокуратура України доручає здійснення досудового розслідування стосовно цієї особи в порядку, передбаченому цим Кодексом.
alenuchka12• 09 декабря 2012
По ч.2 смотрите если будет полит. убежище не выдадут, память не подвела.
alenuchka12• 09 декабря 2012
Стаття 590. Рішення за запитом про видачу особи (екстрадицію)

1. Після вивчення матеріалів екстрадиційної перевірки центральний орган України приймає рішення про видачу особи (екстрадицію) або відмову у видачі (екстрадиції) іноземній державі. Рішення виноситься керівником центрального органу України або уповноваженою ним особою.

2. Про своє рішення центральний орган України повідомляє компетентний орган іноземної держави, а також особу, щодо якої воно прийнято.

3. У разі прийняття рішення про видачу (екстрадицію) такій особі вручається його копія. Якщо впродовж десяти днів зазначене рішення не оскаржено до суду, організовується фактична видача цієї особи компетентним органам іноземної держави.

4. Рішення про видачу особи (екстрадицію) не може бути прийнято, якщо така особа подала заяву про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чи скористалася відповідно до законодавства правом на оскарження рішення щодо зазначених статусів, до остаточного розгляду заяви, у порядку, встановленому законодавством України. Інформація про подання особою зазначених заяв або оскарження відповідних рішень не надається іноземній державі, що надіслала запит.
alenuchka12• 09 декабря 2012
ч.4 вообще в вашем случае очень интересная.
alenuchka12• 09 декабря 2012
Стаття 593. Фактична передача особи

1. З метою фактичної передачі особи, щодо якої прийнято рішення про видачу (екстрадицію), центральний орган України після набрання чинності цим рішенням надає відповідні доручення (направляє звернення) компетентним органам України.

2. Передача особи має бути здійснена протягом п’ятнадцяти днів з дати, встановленої для її передачі. Цей строк може бути продовжено центральним органом України до тридцяти днів, після чого особа підлягає звільненню з-під варти.

3. Якщо компетентний орган іноземної держави з незалежних від нього обставин не може прийняти таку особу, центральний орган України встановлює нову дату передачі у строки, передбачені частиною другою цієї статті.

4. Під час фактичної передачі особи компетентний орган іноземної держави інформується про строк перебування її під вартою в Україні.

5. Доставлення до установ системи виконання покарань особи, щодо якої компетентним органом іноземної держави прийнято рішення про видачу в Україну, забезпечують компетентні органи України за дорученням (зверненням) центрального органу України.
alenuchka12• 09 декабря 2012
Ответ дляАноним
Последнее изменение біло в 2011г
Изменение это хорошо, но приняли новый КПК, а нормативную базу не привели в соответствие, по-этому этот закон действует, но в части где не противоречит новому КПК.
Вот так.
alenuchka12• 09 декабря 2012
А тем более это З А К О Н У К Р А Ї Н И Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо видачі особи (екстрадиції), это внесение изменений в старый КПК, который уже не чинний, азначит этот акт вообще не используется.
автор Персонаж Аноним • 09 декабря 2012
Ответ дляalenuchka12
Спасибо Вам огромное!!!! Сейчас с адвокатом плотно работаем, все просто так в один день навалилось....
Я думаю, если Вы новости читали, то Вы поняли про кого я.
alenuchka12• 09 декабря 2012
Ответ дляПерсонаж Аноним
Пожалуйста
Всегда рада помочь, обращайтесь если что.
P.S. Намек поняла, пробуйте, я думаю шансы довольно высокие.
автор Персонаж Аноним • 10 декабря 2012
Ответ дляalenuchka12
Пожалуйста
Спасибо еще раз, будем на лучшее надеяться. Хотя шансы - мизер, а там его уже ’ждут’