За что я люблю Украинский язык Все дети мечтают стать «большими» и только украинские дети мечтают стать «великими»… Все девушки, выходя замуж, становятся «женами», и только украинские – «дружинами»… А еще очень хочется, чтоб тебя не просто «любили» а еще и «кохали», чтоб не просто «понимали» а еще и «розуміли», то есть подходили с разумом, с умом… Еще хочется жить не в окружающем «мире» а в «світі», то есть в свете…И быть не «сливками» общества (будто тебя слили), а «вершками»…вершиной общества. И вообще, что бы ты не просто «скучал», а «сумував» и не «по мне», а «за мною». И хочу быть не «последней», а «останньою», чтоб ты не шел по следу, а просто остановился. На мне
Рідко зустрінеш людину яка розмовляю суто на українській мові,багато областей і усі по своєму,от мова Закарпання для мене щось не зрозуміле взагалі)
Для вас не зрозуміло тому,що не з Закарпаття ви.А я так.І хоть не завжди схвалюю наш суржик але розумію що це така собі Закарпатська автентичність.Тут кожен район розмовляє по своєму.І навіть люди із сусідніх сіл можуть не порозуміти один одного.У нас живуть і угорці(мадяри або шваби),і ромуни,і цигани із різних куточків України люди живуть.От і виходить такий суржик.І по тому як розмовлює людина можна визначити з якого вона району,а подекуди і села.Я тут народилася але і мене інколи ставлять у ступор слова.Одного разу прийшла одна жінка і попросила їй подати ШТОКЕРЛИК,а я стою очима кліпаю і не розумію,що вона від мене хоче.Виявляється табуретку))))
От я через те і кажу що мова у вас Мадярська ,ми були там з чоловіком то я взагалі нічого не розуміла що люди кажуть,дуже швидко розмовляють і по своєму)
звичайно що правильно=)Я не стверджую про те що я чистокровна Українка=) Дякую за помилки )
Років 15 назад філологи мене поравили, тепер Вас поправила. Головне, що Ви намагаєтесь розмовляти і писати українською. У мене сім’я російськомовна, бо чоловік неукраїнець((
Інколи пишу текст не перечитую те що відправляю,коли читаю сама знаходжу багато помилок,але нічого в нас в у Львові така є своєрідна мова)Нічого з цим не поробиш)
Ні не мадярська а скоріш швабська.Закарпаття довгий час було під Австро-Угорщиною і дуже багато швабів жило тут.Та і зараз їх багато.І дуже багато слів мають спільні корені із німецькою.Але у великих містах(ну для нас вони великі)наприклад у Мукачеві та Ужгороді здебільшого розмовляють на російській.А ще дуже велика частка на угорській.Є такі села де українську не розуміють.Хоча якщо чесно просто не хочуть розуміти.І те саме з ромунською.І на мене взагалі дивляться як на інопланетянку коли розмовляю українською.Навіть чоловік передражнює.